44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Popularne narzędzia stomatologiczne

Popularne narzędzia stomatologicznePopularne narzędzia stomatologiczne
Stomatologia to dział medycyny poświęcony leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń dotykających uzębienia i okołozębowych tkanek jamy ustnej. Oczywiście dział ten jest bardzo obszerny i obejmuje wiele różnych specjalizacji – od ortodoncji po chirurgię. W zależności od tego, jaką specjalizacją zajmuje się dentysta, w swojej pracy może wykorzystywać różne narzędzia stomatologiczne.
 

Przykładowo: ortodonta najbardziej potrzebuje narzędzi umożliwiających korygowanie nieprawidłowości występujących w obrębie zgryzu, protetyk sięga głównie po narzędzia służące do odbudowy uzębienia, chirurg z kolei używa narzędzi przeznaczonych do usuwania zębów. Poza tym każdy dentysta, niezależnie od specjalizacji, wykorzystuje w swojej pracy także narzędzia diagnostyczne.

 

Jakie narzędzia stomatologiczne są najpopularniejsze? 

Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego stanowią takie narzędzia jak: pincety (służące do chwytania małych elementów, np. implantów lub wałków ligniny), igłotrzymacze (służące do podtrzymywania igieł w trakcie zabiegów chirurgicznych), luksatory (służące do wyważania korzeni zębodołu) czy ekskawatory (służące do ekstrakcji zmienionych chorobowo tkanek). Dzięki nim możliwe jest wykonywanie podstawowych zabiegów stomatologicznych, między innymi usuwanie zębów, resekcja korzeni i kortykotomia. Jeśli zaś chodzi o diagnostykę, najpopularniejszym narzędziem stomatologicznym jest oczywiście zgłębnik, pełniący funkcję uniwersalnej sondy.

 

Gdzie dentyści kupują narzędzia stomatologiczne? 

Dobrej jakości narzędzi stomatologicznych nie można kupić w pierwszym lepszym markecie czy drogerii. Tego rodzaju akcesoria – trwałe, solidne i wysoce estetyczne pod względem wizualnym narzędzia stomatologiczne – dostępne są tylko u renomowanych producentów. Wielu z nich prowadzi sprzedaż online, istnieje więc możliwość zapoznania się z ich ofertą na stronie internetowej i dokonania zarówno hurtowych, jak i detalicznych zakupów bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka kliknięć myszką – można to zrobić przy porannej kawie. To duża wygoda, dlatego wielu stomatologów chętnie korzysta z takiego rozwiązania. Częstym wyborem jest serwis - Chirmed.pl.

najpopularniejsze narzędzia stomatologiczne Gdzie dentyści kupują narzędzia stomatologiczne narzędzia stomatologiczne zakup online narzędzi stomatologicznych

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach