45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Popękane i spierzchnięte usta - skuteczne sposoby na regenerację ust

Popękane i spierzchnięte usta -  skuteczne sposoby na regenerację ustPopękane i spierzchnięte usta - skuteczne sposoby na regenerację ust

Popękane i spierzchnięte usta to niebywale częsty problem. Szczególne nasilenie tej dolegliwości występuje właśnie zimową porą, choć pierzchnięcie może się pojawić w każdym sezonie. Popękane usta nie wyglądają estetycznie. Często też, powodując dyskomfort, zmuszają do oblizywania się, co tylko jedynie pogarsza sytuację. Jak zatem poradzić sobie z tą niepokojącą dolegliwością?

Pękające usta - skąd się bierze ten problem?

Najprostszym i dobrym skojarzeniem dotyczącym spękanych ust jest przypisanie tej przypadłości właśnie zimowej porze. To właśnie wtedy, kiedy klimat się oziębia i jest wilgotno, szczególnie często dotyka nas ten problem. Jeśli dodamy do tego jeszcze brak właściwej pielęgnacji, zaniechanie używania właściwych środków kosmetycznych, to nie powinniśmy długo czekać na wystąpienie niepożądanego efektu w postaci pękających warg. Problem ten nie omija zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czy możemy zatem skutecznie mu zaradzić?

  • Co na popękane usta?

  • Dlaczego pękają usta?

Sposób na popękana usta - wypróbuj domowe sposoby!

Najprostszym środkiem zaradczym, który zawsze warto mieć przy sobie, jest pomadka . Dobrym przykładem odpowieniej na popękane usta pomadki jest odżywcza i regenerująca usta pomadka. Doraźnie nawilży ona usta, a dodatkowo zapobiegnie kuszącemu nawykowi oblizywania się. Przynosi on bowiem więcej szkód niż pożytku - bakterie się przy tym namnażają, a efekt nawilżenia utrzymuje się bardzo krótko. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż nie wygląda to estetycznie. Jeśli nie pomadka, to co jeszcze można wykorzystać jako sposób na przysuszone usta? Bardzo pomocna w tym zakresie może być wazelina kosmetyczna. Zaopatrzenie się w nią i regularne nakładanie na wargi, nawilży i zregeneruje spękania na nich. Warto o niej pamiętać szczególnie przy wychodzeniu z domu. Na wazelinie, pomadkach i balsamach wachlarz sposobów walki z popękanymi ustami sie oczywiście nie kończy. Aby uzyskać efekt miękkich i gładkich ust, można sięgnąć po domowe, kuchenne zasoby i różnego rodzaju stałe oleje roślinne. W tej grupie przydatne będzie masło kokosowe czy masło orzechowe. Ich przyjemny aromat i wygodny sposób użycia to poza skutecznością dodatkowa zachęta do stosowania. W płynnych olejach roślinnych także możesz poszukać pomocy w tym zakresie. Przydatny będzie choćby olejek rycynowy, który zakupisz m.in. w sklepie z organiczną żywnością oraz olejek jojoba. Zastanawiasz się, czy coś jeszcze z zapasów kuchennych możesz wykorzystać w celu ratowania swoich spękanych ust? Takim składnikiem może być... miód! Z jednej strony, przyjemne i smaczne antidotum, z drugiej bardzo pomocny domowy sposób na regenerację warg. Możesz także sięgnąć po gotowe medykamenty, które zapewnią ci ochronę i odnowę skóry.

Co na pękające usta? Okłady!

Szukając dla siebie różnorodnych rozwiązań, warto przemyśleć, czy nie będzie konieczne zastosowanie okładów. Takiego domowego zabiegu wymaga sytuacja, w której spierzchnięte usta zaczynają stopniowo pękać. Odpowiednio zrobiony okład ma zbawienny wpływ zarówno na zniwelowanie efektu popękania, jak i na ustanie dolegliwości z tym związanych. Co użyć do takiego okładu? Ano choćby aloes. Jeśli nie masz do niego dostępu, to bez problemu dostaniesz go w aptece w postaci maści. Nie mniej skuteczne będzie nałożenie maseczki z zielonego ogórka lub stworzenie takowej z rozgniecionego owocu awokado. Regularne stosowanie domowych maści zapobiegnie twojemu problemowi spierzchniętych ust.

Wspomóż się lekami

Jeśli brakuje w domu wymienionych składników lub nie masz czasu na przygotowanie maści, warto zwyczajnie pokusić się o zakup odpowiednich środków nawilżających, mających na celu zapewnienie twojej skórze właściwej ochrony przed zimnem, mrozem, wiatrem, intensywnym słońcem. To szczególnie istotne, jeśli zauważasz u siebie tendencję do regularnego pierzchnięcia i pękania ust!

 

suche usta popękane usta

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach