45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pokonaj objawy menopauzy dzięki naturalnym hormonom!

Pokonaj objawy menopauzy dzięki naturalnym hormonom!Pokonaj objawy menopauzy dzięki naturalnym hormonom!

Menopauza jest okresem licznych zmian zachodzących w organizmie kobiety. Pierwsze objawy pojawiają się najczęściej pomiędzy 40 a 45 rokiem życia. Często są one bardzo dokuczliwe – uderzenia gorąca, suchość pochwy, pogorszony nastrój, zimne poty… choć to tylko część reakcji organizmu, to nawet kilka z nich może skutecznie utrudnić funkcjonowanie. Wchodzenie w ten etap życia powinno spowodować zmiany także w naszym trybie życia, ponieważ dzięki temu menopauza stanie się o wiele mniej problematyczna. Warto rozważyć również przyjmowanie naturalnych preparatów pochodzenia roślinnego, czyli izoflawonów. Gdzie je znaleźć i na co pomagają?

  • Co to jest menopauza?

  • Jakie są skutki uboczne menopauzy?

Jednym ze skutków ubocznych menopauzy jest przybieranie na wadze. Zmienia się metabolizm, a spadek poziomu estrogenu, który działa przyspieszająco na spalanie tłuszczu, staje się przyczyną tycia w okolicy ud i brzucha. Również nastrój jest tutaj winowajcą – kiepskie samopoczucie pod względem psychicznym skutkuje podjadaniem, często kalorycznych słodyczy.

  1. Ruszaj się – aktywność fizyczna i zmiana diety wpłyną nie tylko na twoją wagę, ale również na stan psychiczny. Udowodniono, że osoby uprawiające sport mają mniejszą skłonność do depresji.
  2. Zmodyfikuj swoją dietę – postaw na wapń i warzywa. Zapobiegniesz powstawaniu zmian w kościach, zaś odpowiednie rośliny strączkowe pozwolą dostarczyć organizmowi naturalnych związków zawierających naturalne hormony.

Soja – naturalny lek na objawy menopauzy

Lekarze zalecają swoim pacjentkom stosowanie hormonalnej terapii zastępczej, która jednak jest nie zawsze skuteczna lub dobrze tolerowana. Często kobiety po prostu nie chcą stosować tego typu preparatów.

Istnieją jednak naturalne sposoby radzenia sobie w objawami tego okresu. Oczywiście wymaga to połączenia przyjmowania naturalnych składników ze zmianą stylu życia, bo tylko wówczas terapia przyniesie zadowalające efekty. Najbardziej skuteczne są tutaj izoflawony pozyskiwane z szyszek chmielu i soi. Powinny wejść do twojej codziennej diety. Pamiętaj jednak, że naturalne hormony różnią się od siebie rodzajem, a produkty spożywcze ich zawartością.

Dzieje się tak dlatego, że zawierają one naturalne związki roślinne, których budowa jest zbliżona do estrogenów. Zawierają steroidy, które uaktywniają się w przewodzie pokarmowym. To właśnie spadek poziomu estrogenu jest główną przyczyną  licznych zmian w skórze, układzie moczowym i płciowym.

Szczególne bogactwo izoflawonów znajduje się w:

  • Soi i produktach sojowych,
  • Nasionach słonecznika,
  • Nasionach sezamu,
  • Szyszkach chmielu,
  • Nasionach lnu,
  • Orzechach ziemnych.
menopauza przekwitanie klimakterium menopauza objawy klimakterium objawy

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach