45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Pokochaj swoje włosy mocniej! Kilka sposobów ochrony naszych włosów.

włosywłosy

Kochamy nasze włosy, dbamy o nie, staramy się je pielęgnować, pieścimy kosmetykami, są dla nas synonimem piękna i seksapilu. Dzięki nim często nawet najskromniejsza kreacja nabiera klasy. Zapominamy jednak czasem, że niektóre zabiegi nie są dla nich zdrowe, a wręcz je niszczą i pozbawiają blasku. Poniżej umieszczamy krótki opis zabiegów, które najsilniej wpływają na nasze włosy.

  • Jak dbać o włosy?

  • Jak suszyć włosy?

W pierwszej kolejności weźmy pod lupę farbowanie. Nikt nie ma wątpliwości, że jakiekolwiek czynności chemiczne dokonywane na włosach mają na nie niekorzystny wpływ, nawet najlepszej jakości farba nie pozostawi włosów w stanie idealnym, bez uszkodzeń. Koloryzacja swoim działaniem powoduje przesuszanie, łamanie, rozdwajanie się końcówek włosów, a czasem nawet wypadanie włosów.

Jednym z rodzajów koloryzacji jest rozjaśnianie, jest on jednym z najbardziej destrukcyjnych zabiegów, który może prowadzić do nasilonego kruszenia i łamania się włosów. Często podejmujemy decyzję o samodzielnym rozjaśnianiu włosów w domu, jednak może warto wybrać się do specjalisty aby mieć pewność, że nasze włosy nie zniszczą się za bardzo, zwłaszcza gdy planujemy wielotonowe rozjaśnianie.

Warto także pamiętać, że nasze włosy najlepiej reagują na farby w kolorze podobnym lub odrobinę ciemniejszym od naturalnego, a także o tym, że nawet naturalna farba do włosów może wywołać reakcję uczuleniową. Najlepiej farbować włosy jednym kolorem i co kilka tygodni farbować jedynie odrosty, dodatkowo wybieraj naturalne farby do włosów, bowiem są one najłagodniejsze w działaniu, nadając jednocześnie pożądany efekt.

Kolejny nasz grzech to suszenie włosów, nie dość, ze częste o w dodatku w wysokiej temperaturze. Warto przemyśleć korzystanie z suszarki. W pierwszej kolejności przy następnym zakupie zadbaj o funkcję suszenia zimnym powietrzem, może się to okazać zbawienne w skutkach. Z kolei możesz także ograniczyć potrzebę suszenia włosów suszarką. Myj włosy podczas wieczornej kąpieli aby miały czas do wyschnięcia, jeżeli masz problemy z ułożeniem rano fryzury, zainwestuj w wałki, które okiełznają Twoje pukle.

Oczywiście ciepło nie zawsze ma zgubne skutki, ogrzewanie włosów pozwala na rozchylenie się łusek włosa, dzięki czemu składniki odżywki lub balsamu wchłaniają się łatwiej, szybciej i przede wszystkim głębiej we włosy. Po nałożeniu maski nakładamy na głowę foliowy czepek, owinąć go ręcznikiem po czym podgrzać całość suszarką. Wysoka temperatura zaczyna szkodzić włosom na granicy 60-70 stopni- pamiętaj o tym korzystając z suszarki.

Lokówka i prostownica natomiast to istni mordercy dla kondycji naszych włosów. Oczywiście nie możemy zupełnie się im oprzeć, ale warto zrezygnować z codziennego ich używania. Znajdźmy fryzjera, który dobierze do naszej twarzy idealną fryzurę, która  doskonale się ułoży i nie będzie wymagała codziennego prostowania lub kręcenia.

Jeżeli już jednak musimy skorzystać z lokówki lub prostownicy, róbmy to w najniższej możliwej temperaturze i postarajmy się zabezpieczyć je przed działaniem wysokiej temperatury specjalnym preparatem. Jeżeli odrobinę ograniczymy niekorzystne czynniki, nasze włosy z pewnością odwdzięczą się nam swoim olśniewającym wyglądem.

 

odżywka farbowanie blask wlosy loki blond stylizacja czesanie pukle lokówka suszarka
Komentarze
Dodano: 15 Październik 2016
Autor: magda
Ocena:
ja też już nie farbuję włosów zwykłymi farbami tylko hennami, bo mniej niszczą
Odpowiedź
Dodano: 13 Maj 2016
Autor: ula
Ocena:
precz z prostownicą, tak zniszczyła mi włosy, że mam połowę tego, co kiedyś i są matowe jak nigdy
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach