45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pokaż latem swoje zadbane stopy! To proste!

zadbane stopyzadbane stopy

Nadszedł już czas, aby pokazać światu stopy! Czy jednak jesteśmy na to gotowe? W ciężkich zakrytych butach noszonych w chłodniejsze dni stopy są ukryte i nikt nie przykłada większej uwagi do ich estetyki, jednak kiedy zakładamy lekkie obuwie musimy zmierzyć się ze spojrzeniami ludzi. Przesuszony naskórek szybko grubieje i rogowacieje, pojawiają się odciski, skóra ma skłonność do pękania. Na wilgotnych od potu stopach może rozwinąć się grzybica stóp (szczególnie między palcami). Tym problemom naprawdę łatwo zaradzić.

  • Jak dbać o stopy?

  • Jak dbać o paznokcie?

Kto nie lubi wyglądać pięknie i zdrowo? Zadbajmy o to, aby nasze stopy również wyglądały pięknie. Poniżej przedstawiamy  łatwe, domowe sposoby na przywrócenie stopom świeżości. W pierwszej kolejności należy zmiękczyć skórę stóp, tak aby kolejne czynności były łatwiejsze i przyjemniejsze w wykonaniu. Najłatwiej jest zmiękczyć ją odprężającą, ciepłą kąpielą stóp. Do wody należy dodać sól kosmetyczną. Zawarte w niej składniki mineralne nie tylko zapewniają zmiękczenie skóry, ale także ujędrniają, usuwają opuchnięcia. Pamiętaj jednak, że taka kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut.

Po tym zabiegu należy zająć się wygładzeniem naskórka. Zaleca się użycie elektrycznego pilnika, jednak tarka czy gruboziarnisty peeling z powodzeniem mogą go zastąpić, zwłaszcza jeżeli skóra nie jest bardzo zgrubiała. Jeżeli na piętach pojawiają się pęknięcia, warto pamiętać, że pilniki i tarki należy podczas ścierania prowadzić wzdłuż pęknięć i zawsze w jednym kierunku. Natomiast w przypadku peelingu należy wykonywać okrężne ruchy. Po zakończeniu wypłucz stopy i osusz je dokładnie.

Jeżeli jednak na Twoich stopach znajdują się różnego rodzaju większe zgrubienia, odciski powinnaś zastosować silniejsze preparaty, które są dostosowane do likwidowania powyższych. Jest to istotne, ponieważ czasem w miejscach ciągłego ucisku mogą powstawać wyjątkowo oporne zgrubienia, a czasem nawet stany zapalne.

Kolejnym krokiem są paznokcie, należy je odpowiednio oczyścić, nadać pilniczkiem (najlepiej sprawdza się szklany) ładny niezbyt zaokrąglony kształt. Jeżeli Twoje paznokcie mają nieładny kolor, możesz je wybielić stosując płyny wybielające paznokcie. Tego rodzaju kosmetyki poza wybielaniem, jednocześnie utwardzają oraz nabłyszczają paznokcie.

Ostatnim, jednak równie istotnym elementem jest nawilżenie skóry stóp. Można zastosować wiele preparatów, wcierać w stopy nawilżające balsamy, pomimo to w przypadku bardzo wysuszonej, szorstkiej skóry należy używać kremów silniejszych, doskonałe okazują się kremy z mocznikiem oraz witaminami A i E. Podczas nakładania wykonuj kilkuminutowy masaż, który pozwala na lepsze wchłonięcie się składników.

Z powodzeniem można się także udać do kosmetyczki, która zajmie się sprawą profesjonalnie, a koszt całego zabiegu, bez malowania nie powinien przekroczyć 100 złotych. Pedicure z malowaniem natomiast, nie powinien przekroczyć sumy 130 złotych.

Warto zadbać o swoje stopy, dla doskonałego samopoczucia i pewności siebie, zwłaszcza kiedy latem chcemy pokazać je światu.

grzybica rogowacenie naskórka stopy nogi pięty pękające pięty skóra paznokcie peeling pedicure zmiękczanie skóry stóp mocznik

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach