45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Pogromca tłuszczu – kmin rzymski!

Pogromca tłuszczu – kmin rzymski!Pogromca tłuszczu – kmin rzymski!

Już jedna łyżeczka dziennie kminu rzymskiego ułatwi spalanie tkanki tłuszczowej. W przeprowadzonych badaniach przyprawa ta dała się poznać, jako skuteczny i tani sposób usprawniający odchudzanie. Dodatkową zaletą, jaką będziemy czerpać ze stosowania tej przyprawy jest zoptymalizowanie poziomu cholesterolu.

Eksperyment został przeprowadzony przez Irańczyków, którzy zdecydowali się poddać testom właściwości popularnej przyprawy tradycyjnej kuchni arabskiej.

  • Jakie zastosowania ma kmin rzymski?

  • Na co wpływa kmin rzymski?

Eksperyment irańskich naukowców

Ochotników, którzy pragnęli pozbyć się zbędnych kilogramów przydzielono do dwóch grup. W każdej śmiałkowie spożywali o 500 kcal mniej od dotychczasowej normy dobowej. Ich posiłki pozostawały pod nadzorem dietetyków. Różnica polegała na tym, że członkowie jednej z grup mieli w ciągu dnia zjeść małą łyżeczkę mielonego kminu rzymskiego.

Szczęśliwcy spożywający codziennie przyprawę w ciągu trzech miesięcy stracili więcej o14,6 % tkanki tłuszczowej, zaś osoby z grupy drugiej średnio 4,9 %. Z kolei trójglicerydy zostały w pierwszej grupie ograniczone o 23 punkty i wraz z nimi spadł poziom złego cholesterolu, w drugiej poziom trójglicerydów zmalał jedynie o 5 punktów.

Pozytywny wpływ kminu rzymskiego na organizm

  • Zawarte w kminie fitosterole redukują poziom cholesterolu.
  • Spożycie kminu sprzyja usprawnieniu procesów przemiany materii.
  • Przyprawa pomaga ustabilizować pracę przewodu pokarmowego, przeciwdziała biegunkom, niestrawności oraz wzdęciom.
  • Pobudza produkcję enzymów trawiennych, dzięki czemu witaminy i składniki mineralne sprawniej są przez nas wykorzystywane. Kluczem do zdrowego odchudzania jest prawidłowo zbilansowana dieta, w której nie narażamy się na braki składników odżywczych.
  • Wspiera wątrobę w usuwaniu toksycznych substancji z organizmu, ponieważ przyczynia się do wzrostu enzymów detoksykacyjnych. Jak wiadomo, łatwiej zgubić kilogramy, kiedy już oczyścimy nasz organizm. Często przed rozpoczęciem diety zaleca się przeprowadzić przynajmniej jednodniowy detoks.
  • Kmin rzymski pomaga również na odporność, anemię i infekcje wirusowe. Wpływają na to olejki eteryczne, żelazo i znana z działania wzmacniającego układ immunologiczny witamina C.

Wykorzystanie kminu w kuchni

Najczęściej kmin dodaje się do dań z warzywami strączkowymi – fasolką, soczewicą, cieciorką, bądź grochem. Doskonale skomponuje się z niemal każdą odmianą ryżu i duszonymi na parze warzywami. Warto spróbować go w postaci naparu o właściwościach kojących i rozgrzewających. W tym celu łyżeczkę kminu zalewamy wrzątkiem, pozwalamy zaparzać się herbatce do 10 minut.

odchudzanie tkanka tłuszczowa spalanie tłuszczu cholester zbędne kilogramy otyłość redukcja tkanki tłuszczowej

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach