45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podróż i higiena intymna. Jak zapobiec infekcji na wakacjach?

Podróż i higiena intymna. Jak zapobiec infekcji na wakacjach?Podróż i higiena intymna. Jak zapobiec infekcji na wakacjach?

Wakacyjne wyjazdy – czy to w kraju, czy za granicą, potrafią przysporzyć kobietom pewnych zmartwień. Jednym z nich jest pakowanie się. Co zabrać, żeby mieć pod ręką potrzebne rzeczy, których nie zabierać, żeby zaoszczędzić miejsce w walizce, jakie ubrania zostawić, a które będą przydatne… W dodatku to nie jedyne problemy. Również utrzymanie prawidłowej higieny, przede wszystkim tej intymnej, będzie pewnym wyzwaniem.

Nikt nie chce, aby długo oczekiwany urlopowy wypad zakończył się bólem, dyskomfortem i pieczeniem. A o infekcje intymne na wakacjach nietrudno – wystarczy toaleta na stacji benzynowej, brak właściwej higieny intymnej, albo nawet odpowiedniej bielizny. Przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, których nie powinno zabraknąć w twoim bagażu, jeśli chcesz uniknąć „intymnych przykrości”:

  • Jak dbać o higienę intymną?

  • Co do higieny intymnej?

  • Toaletowe nakładki – gdy mowa o korzystaniu z „niepewnych” toalet, jak np. na stacji benzynowej czy w przydrożnym barze, w którym zatrzymacie się na chwilę, pojawiają się one: nakładki na WC. To jeden z najlepszych sposobów na stworzenie bariery przeciw bakteriom zamieszkującym toaletę, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko infekcji. Rozkłada się je na desce klozetowej, a ich funkcją jest uniknięcie kontaktu deski klozetowej ze skórą. Są niedrogie i niewielkie, zmieszczą się w każdej torebce. Wykonuje się je z cienkiego papieru, są również biodegradowalne i rozpuszczają się w wodzie tak samo jak papier toaletowy.
  • Nawilżane chusteczki – te przeznaczone do higieny intymnej są wręcz obowiązkową pozycją na liście „do zabrania” w okresie urlopu. Z powodzeniem zastąpią płyn do higieny intymnej, nie wymagają stosowania wody, są wygodne i również niewielkich rozmiarów. W sklepach znajdziemy wiele opcji, jednak staraj się wybierać te o pH 4,5 z dodatkiem kwasu mlekowego. Pozwoli to zachować naturalną florę bakteryjną i nie zaburzy naturalnego pH miejsc intymnych. Dobrze, żeby były to chusteczki bezzapachowe, hipoalergiczne i nawilżające.
  • Płyn do higieny intymnej – absolutny „must have”. Zastąpienie płynu do higieny intymnej zwykłym żelem pod prysznic albo mydłem zwykle nie kończy się dobrze. Dobry żel intymny zapobiega podrażnieniom i dyskomfortowi, ponieważ nie zaburza pH pochwy. Wybieraj płyn o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym.
  • Wkładki i odpowiednia bielizna – jeśli masz problem ze zwiększoną ilością wydzieliny (np. w danej fazie cyklu), stosuj wkładki higieniczne. Pamiętaj przy tym, że trzeba zmieniać je tak często, jak to możliwe. Przykry zapach wkładki oznacza, że rozwinęły się na niej bakterie. Wybieraj wkładki nieperfumowane. Ważna jest także bielizna, a dokładniej materiał z jakiego została wykonana – zrezygnuj ze stringów i sztucznych materiałów. Najlepsza jest bawełniana, przewiewna bielizna. Pomoże uniknąć podrażnień i zapewni odpowiednią wentylację.
higiena intymna infekcje intymne płyn do higieny intymnej wkładki
Komentarze
Dodano: 09 Lipiec 2016
Autor: Emma
Ocena:
Co do chusteczek nawilżanych do higieny intymnej to są dwie szkoły, niektórzy zdecydowanie odradzają ich używanie, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie obyć się bez nich w podróży.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach