45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podkręć metabolizm ziołami! Sprawdź, które zioła ci w tym pomogą!

Podkręć metabolizm ziołami! Sprawdź, które zioła ci w tym pomogą!Podkręć metabolizm ziołami! Sprawdź, które zioła ci w tym pomogą!

Warto przyprawy w kuchni wykorzystywać, jak najczęściej, żeby wzbogacać dania nowymi smakami, a przy okazji usprawnić utratę kalorii. Zapewne nie przypuszczasz, ile ziół przyśpiesza przemianę materii.

Zioła są wciąż niedocenianym środkiem, zarówno dla utrzymania szczupłej sylwetki, jak i dla walki ze zbędnymi kaloriami. Dowiedz się, które podziałają zbawiennie na przemianę materii.

  • Co to jest przemiana materii?

  • Co przyspiesz przemianę materii?

Czym jest przemiana materii?

Za spowolnienie przemiany materii odpowiada m.in. nasza aktywność, masa ciała, geny i zdrowie. Jej tempo spada niestety z wiekiem. Metabolizm polega na przetrawieniu spożytych pokarmów, wchłonięciu składników odżywczych do krwiobiegu, przekształceniu resztek w masę kałową, która na koniec zostanie wydalona z organizmu. Proces ten dostarcza nam niezbędnej do funkcjonowania energii, która pozwala sprawnie funkcjonować mózgowi i organom wewnętrznym, umożliwia aktywność oraz stabilizuje temperaturę ciała. Przy szybkim metabolizmie nadmiar pokarmów nie odkłada się w postaci tłuszczu.

Zioła dla metabolizmu

Imbir przyśpiesza tempo przemiany materii, wspomaga wytwarzanie soków trawiennych, dzięki korzeniu imbiru żołądek funkcjonuje sprawniej. Posiada również pozytywny wpływ na czynności jelit. Zawarty w nim gingerol pozwala szybciej spalać tłuszcz zlokalizowany w narządach wewnętrznych i na brzuchu.

Pieprz i ostre odmiany papryki z uwagi na naturalnie obecną w nich ostrość, usprawnia przemianę materii o 1/10, co dla statystycznej kobiety wynosi mniej więcej 180 kcal, które odpowiadają 1/3 tabliczki czekolady. Mieszkańcy Meksyku, dzięki dużemu spożyciu chilli nie zmagają się z plagą nadwagi.

Mięta tradycyjnie wykorzystywana jest w kuchni dla stymulacji metabolizmu. Nie musimy poprzestawać jedynie na herbatce, gdyż jej liście stanowią wyśmienity dodatek do lodów, sałatek owocowych, drobiu oraz ryb.

Podobnie tymianek przyśpiesza trawienie, idealnie sprawdza się w potrawach mięsnych.

Kolendra poza aktywizacją metabolizmu, wspomaga produkcję żółci i soków trawiennych. Wykazuje działanie przeciwbólowe.

Curry nie dość, że usprawnia przemianę materii, ułatwia trawienie, to dodatkowo słynie z właściwości antyrakowych. Tym bardziej warto wprowadzać go do jadłospisu, jak najczęściej. Curry, to nic innego, jak orientalna kompozycja przypraw: czarnego pieprzu, chilli, kurkumy, kardamonu, anyżu, cynamonu, imbiru, kuminu i kolendry.

Rozmaryn jest niezastąpiony dla trawienia tłustych potraw, wpływa zbawiennie na układ pokarmowy.

Natomiast cząber przyśpiesza przemianę materii, ale też niweluje wzdęcia i niestrawność.

przemiana materii metabolizm wolny metabolizm spowolniona przemiana materii zioła dla metabolizmu jak usprawnić przemianę materii
Komentarze
Dodano: 08 Wrzesień 2016
Autor: Ewelina
Ocena:
Uwielbiam zioła, i rzeczywiście mało tego że mogą podnieść walory smakowe potraw to wspomagają trawienie.
Odpowiedź
Dodano: 26 Lipiec 2016
Autor: Magda
Ocena:
Ja spośród wymienionych akceptuję wszystko poza curry. Nie wiem, czemu tak go nie lubię, ale doprowadza mnie do mdłości.
Odpowiedź
Dodano: 23 Czerwiec 2016
Autor: Sandra
Ocena:
Uzywam wszystkich ziół w kuchni, wolę je niż sztuczne przyprawy i zabarwiacze.
Odpowiedź
Dodano: 05 Czerwiec 2016
Autor: Luiza
Ocena:
Zioła na metabolizm są bardzo aromatyczne i trzeba wiedzieć jak je połączyc w przeciwnym razie można się zniechęcić.
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: julka
Ocena:
tymianek i kolendra to stałe pozycje w mojej kuchni, dodaję je do wielu potraw, na metabolizm nie narzekam
Odpowiedź
Dodano: 18 Kwiecień 2016
Autor: Olka
Ocena:
Zawsze dodaję te zioła do potrwa, nie wszystkie na raz, ale jednak stosuję dużo, natomiast mam wolny metabolizm i nie wiem co jest nie tak.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach