45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Pobudzająca metabolizm kolacja, wapń i węglowodany złożone w służbie odchudzania. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?

Pobudzająca metabolizm kolacja, wapń i węglowodany złożone w służbie odchudzania. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?Pobudzająca metabolizm kolacja, wapń i węglowodany złożone w służbie odchudzania. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?

Czy wiesz co jeść, żeby schudnąć z brzucha? Pewnie nie raz już zmotywowana do zrzucenia zbędnych kilogramów odmówiłaś sobie kolacji. U wielu osób taka rezygnacja z posiłku zaburza metabolizm, a w konsekwencji odchudzanie przebiega wolniej.

Istnieją produkty, które możesz spożyć bezpiecznie na 2-3 godziny przed położeniem się spać, aby przyczyniły się do utraty tkanki tłuszczowej z okolic brzucha.

  • Jak skutecznie schudnąć z brzucha?

  • Na co zwracać uwagę przy odchudzaniu?

Kolacja jest ważna!

Białko jest składnikiem, który wolno się trawi. Pozwala długotrwale uwalniać aminokwasy, dzięki czemu pobudza metabolizm i produkcję glukagonu, który odpowiada za przemianę trójglicerydów w wolne kwasy tłuszczowe. Szczególnie wskazane jest spożycie na kolację jajek, a także porcji indyka, bądź kurczaka. Dzięki obecności tryptofanu w drobiu odprężymy się i łatwiej zaśniemy.

Także twaróg jest produktem, który wolno się trawi i dobroczynnie przekłada się na nasz metabolizm. W 4/5 na białko mleka przypada kazeina, natomiast w 1/5 serwatka, która poza tym, że sprzyja budowaniu mięśni, przyczynia się do spalania tłuszczu.

Zielone warzywa charakteryzuje niski indeks glikemiczny, zatem przeciwdziałają one wahaniom insuliny, które skłoniłyby nas do kolejnej przekąski. Hamują apetyt, są niskokaloryczne oraz bogate w składniki odżywcze i błonnik, któremu zawdzięczamy uczucie sytości.

Wieczorem w żadnym razie nie jedz pieczywa, ryb, ani czerwonego mięsa. Są to produkty, które podnoszą poziom cukru we krwi.

Regularne posiłki w ciągu dnia

  • Kluczem do wcięcia w talii jest w aż 70 % jest dieta. Podpowiadamy, co jeść, żeby schudnąć z brzucha, nie tylko wieczorem, ale i w ciągu dnia.
  • Spożywaj 5 posiłków dziennie.
  • Pij 2 litry wody niegazowanej.
  • Dostarczaj dobrych tłuszczy, zarówno jednonienasyconych, jak i wielonienasyconych. Pozyskasz je wraz z orzechami, awokado, olejami roślinnymi, rybnymi oraz z rybami morskimi.
  • Nie jedz czerwonego mięsa, kiełbasy, żywności przetworzonej, chipsów, masła i śmietany, ponieważ produkty te obfitują w tłuszcze trans.
  • Dostarczaj dużych ilości wapnia, który ogranicza w organizmie kalcytriol, czyli hormon odpowiedzialny za wytwarzanie komórek tłuszczowych. Jest to bardzo ważny krok na drodze do płaskiego brzucha, warto zatem spożywać nabiał i owoce morza.
  • Łatwo przyswajalne białko serwatkowe znajdziesz w specjalnie opracowanych odżywkach i suplementach, którego zawartość sięga 90%. Picie shaków na ich bazie wspomaga odchudzanie.
  • Węglowodany złożone spożywane w optymalnych porcjach nie przełożą się negatywnie na obwód naszej talii. Posiłki komponuj w oparciu o warzywa strączkowe, pełnoziarniste pieczywo i makaron, a także w bogate w błonnik owoce, takich jak grejpfruty, morele, gruszki czy pomarańcze. Spożywanie produktów z pełnego ziarna i otrąb przyśpiesza spalanie tłuszczu o 30%.Jak najrzadziej sięgaj po węglowodany proste, które znajdziesz w słodyczach, dosładzanych napojach i dżemach.

Odpowiedź na pytanie, co jeść, żeby schudnąć z brzucha okazuje się być prosta. Wybierajmy produkty zdrowe, starajmy się dostarczyć, zarówno zdrowych tłuszczy, białek, jak i węglowodanów złożonych. Unikajmy żywności przetworzonej. Rezultaty powinny być szybko widoczne.

odchudzanie metabolizm płaski brzuch jak schudnąć z brzucha odchudzanie z brzucha wcięcie w talii tkanka tłuszczowa wokół brzucha co jeść żeby schudnąć z brzucha
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Ilona
Ocena:
Na mój metabolizm nic nie działa, a nie chcę truć się lekami.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach