45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Po wakacjach zachwycaj słonecznym makijażem! Zdradzamy jak to zrobić.

Po wakacjach zachwycaj słonecznym makijażem! Zdradzamy jak to zrobić.Po wakacjach zachwycaj słonecznym makijażem! Zdradzamy jak to zrobić.

Cera muśnięta słońcem dodaje uroku każdej z nas. Chcesz jak najdłużej zachować złocisty wizerunek? Podpowiadamy jak krok po kroku wykonać makijaż podkreślający opaleniznę.

Przygotowanie do makijażu.
Główną zaletą słonecznego wyglądu jest przyciągająca spojrzenia czekoladowa karnacja, dlatego ważne, aby skóra była starannie przygotowana na podkreślenie tego uroku.
Przed wykonaniem makijażu warto zrobić delikatny peeling twarzy wyrównujący karnację. Warto go wykonać na godzinę przed makijażem. Pozwoli on na usunięcie martwego, łuszczącego się naskórka. Pomoże też skórze wchłaniać nałożone na nią kremy pielęgnacyjne.
Tak samo odpowiednie nawilżenie cery umożliwi równomierne nakładanie samoopalacza lub bronzera. Niektóre miejsca na twarzy jak np. policzki czy czoło są z reguły bardziej podatne na przesuszenie, szczególnie po upalnych wakacjach. Aby uniknąć plam lub ogródek należy najpierw nawilżyć cerę. Możesz też zabezpieczyć skórę kremami lub serum, by nie narazić się na makijażową wpadkę.

 • Jak przygotować makijaż aby podkreślić opaleniznę?

 • Jak nałożyć makijaż?

 1. Przy odświeżaniu opalenizny.
  Jeśli nasza cera nabrała brązowego kolorytu w sposób równomierny, nie ma na niej czerwonych plam, słabiej „opalonych” miejsc (np. po okularach), czy jakichkolwiek nierówności, wystarczy jak dodamy jej blasku poprzez lekkie muśnięcie pudrem brązującym, najlepiej z rozświetlającymi drobinkami. Pamiętajmy, by nakładać go z umiarem. Jego zadanie to delikatne ocieplenie karnacji. Zbyt przesadne przyciemnienie twarzy bronzerem daje zawsze efekt inny od oczekiwanego. Cera wyraźnie odznacza się wtedy od koloru reszty ciała i wygląda po prostu na brudną.
 2. Sposób aplikowania.
  Najlepiej zrobić to etapami. Najpierw bronzerem podkreślić policzki i linię włosów. Są to miejsca, które najszybciej opalają się na słońcu. Następnie bronzer nakładamy na grzbiet nosa jednak trzeba to robić bardzo delikatnie. Najlepiej, aby nos był odrobinę jaśniejszy niż policzki, nie można dopuścić do sytuacji, w której nos wygląda na zbyt ciemny w stosunku do reszty twarzy. Jeśli zastosujesz ową zasadę, twój makijaż będzie wyglądał niezwykle naturalnie.
 3. Przy wyrównaniu kolorytu.
  Jeśli zachodzi potrzeba wyrównania kolorytu cery należy użyć bronzera o właściwościach matujących gdyż najlepiej kamufluje wszelkie niedoskonałości. Pierwszy krok polega na korygowaniu miejscowo na pomocą pędzla nierównej opalenizny, następnie lekko omiatamy pudrem skronie i linię żuchwy. Jeżeli po opalaniu zostały na skórze przebarwienia spowodowane słońcem, powinno się najpierw je zamaskować za pomocą kremu typu BB. Nakładamy krem konkretnie na przebarwienia, nie na całą twarz. Na końcu modelujemy cerę bronzerem.
 4. A gdy nie opalam twarzy?
  Jeżeli z jakiegoś powodu unikasz wystawiania ciała na słońce, a chcesz mieć cerę z lekką poświatą brązu, użyj samoopalającej maski lub mgiełki, najlepiej na noc. Kroplę preparatu nanieś na miejsca gdzie naturalna opalenizna jest najbardziej widoczna: na policzki, na czoło, brodę i grzbiet nosa. Resztki preparatu rozprowadź w miejscach nad ustami, linią żuchwy i skrzydłami nosa. W ten „magiczny” sposób unikniesz nierówności i ciemniejszych plam w tych zagłębieniach.

 

pielęgnacja makijaż opalanie przebarwienia kosmetyki peeling ciała peeling twarzy bronzer
Komentarze
Dodano: 11 Sierpień 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Ja mam największy problem z tymi etapami nakładania makijażu. Wiem, że wygląda super takie podkreślenie cery, ale mi jakoś nie idzie. Może zastosuje te wskazówki i coś wreszcie wyjdzie.
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2016
Autor: Kamila
Ocena:
Zgadzam sie, naturalna opalenizna jest w stanie zastapić makijaż na długo czas.
Odpowiedź
Dodano: 27 Kwiecień 2016
Autor: Ewa
Ocena:
Po wakacjach mój makijaż ograniczam do tuszu do rzęs :D
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach