45 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 991 produktów w 209 kategoriach

Płodność u mężczyzny. Jak ją naturalnie wzmocnić?

Płodność u mężczyzny. Jak ją naturalnie wzmocnić?Płodność u mężczyzny. Jak ją naturalnie wzmocnić?

W staraniach o dziecko ważne jest nie tylko cierpliwe podejmowanie kolejnych prób zapłodnienia, ale również odpowiednie zadbanie o stan swojego organizmu. Wiele osób błędnie uznaje, że styl życia i sposób odżywiania nie mają aż tak wielkiego wpływu na aspekt płodności. Niestety, takie myślenie często prowadzi do wielu nieudanych prób i rosnącej frustracji. Jak poprawić swoją płodność i zwiększyć szanse na dziecko?

Po pierwsze: rezygnacja z papierosów i używek. Oczywiście są ogólnie szkodliwe dla naszego organizmu, ale mają również ogromny wpływ na poprawę parametrów nasienia mężczyzny. Nałóg należy ograniczyć lub najlepiej jak najszybciej rzucić. Oprócz tego, znaczenie mają przyjmowane od dłuższego czasu lekarstwa i aktywność fizyczna. Regularny ruch, np. bieganie, pływanie, jazda rowerem, czy chodzenie na siłownię, zwiększają szanse na wyprodukowanie lepszej jakości plemników.

O tym musisz pamiętać:

 • Nadmierne spożywanie alkoholu, np. codzienne picie piwa, zmniejsza ilość plemników w nasieniu.
 • Palenie papierosów, zarówno czynne jak i bierne, ma negatywny wpływ na plemniki, może je uszkadzać, a także zwiększyć ryzyko występowania wad u płodu.
 • Życie w długotrwałym stresie także nie jest sprzymierzeńcem płodności. Pogarsza jakość nasienia oraz powoduje problemy z erekcją.
 • Noszenie zbyt ciasnej bielizny może mieć negatywny wpływ na pracę jąder – lepiej postawić na luźne i przewiewne bokserki.
 • Niezdrowa dieta szkodzi również twojej płodności.

Dieta przyszłego taty. Składniki, które mają znaczenie

To, co jemy, ma ogromny wpływ na naszą płodność. Odpowiednie składniki odżywcze mogą ją poprawić, te nieodpowiednie – znacznie obniżyć szanse na spłodzenie potomka. Ważne jest unikanie wysoko przetworzonych produktów oraz nadmiernych ilości alkoholu i kolorowych, słodzonych napojów, ale także soi i jej przetworów, ponieważ jej wysokie spożycie powoduje niższe stężenie plemników w nasieniu.  

W diecie idealnej dla wzmocnienia plemników powinny znaleźć się ostrygi i pestki dyni, które dostarczają cennego dla płodności cynku i kwasów omega-3 stymulujących przepływ krwi. Według badań, ilość spermy zwiększają również szparagi. Dzieje się tak, ponieważ zawierają dużo witaminy C zwiększającej żywotność i ruchliwość plemników.

Dieta przyszłego ojca musi zawierać również duże ilości cynku i selenu, które są niezbędne przy produkcji testosteronu a także na podniesienie jakości nasienia.

Naturalny środek na płodność. Jak działa Parenton?

Zarówno cynk, selen, ekstrakt ze szparagów, jak i wiele innych naturalnych, w pełni bezpiecznych składników, znajdziesz w Parentonie, czyli w pełni naturalnym suplemencie diety dla mężczyzn na wzmocnienie płodności.  

Zachowanie odpowiedniej diety i zapewnienie organizmowi wszystkich cennych składników może być trudne, dlatego dobrze jest wspomóc się skoncentrowaną kombinacją składników. Parenton to suplement w pełni bezpieczny dla mężczyzny, jak i przyszłego dziecka, ponieważ w jego skład wchodzą wyłącznie naturalne substancje, które mają znaczący wpływ na płodność:

 • Szparag groniasty,
 • Selen,
 • Cynk,
 • Szafran – poprawia jakość spermy i wzmacnia erekcję,
 • Traganek – źródło cennych przeciwutleniaczy, znacznie zwiększa ruchliwość plemników,
 • Boswellia Serrata – wpływa na zwiększenie ilości i jakości plemników.
 • Pieprznica – pomaga zachować naturalną aktywność seksualną.
 • Wyciąg z kadzidłowca – ma pozytywny wpływ na zdrowie seksualne.

Działanie Parentonu opiera się więc na trzech funkcjach, które podnoszą twoje szanse na zapłodnienie:

 1. Zwiększenie liczby plemników – dzięki zawartości szafranu.
 2. Zwiększenie ruchliwości plemników – dzięki selenowi, który poprawia jakość nasienia.
 3. Wspomaganie procesu spermatogenezy – dzięki cynkowi, który wspomaga właściwy rozwój plemników.

Co więcej, obecny w preparacie cynk ma właściwości ochronne przed dysfunkcjami jąder i zaburzeniami potencji, dlatego warto przyjmować go w zwiększonych ilościach. Kolejny cenny minerał, czyli selen, ma swój udział w polepszaniu jakości nasienia, zwiększając np. ruchliwość witki plemnika. Oprócz tego podnosi libido, więc zwiększa częstotliwość zbliżeń między przyszłymi rodzicami, podnosząc tym samym szanse na zapłodnienie.

potencja libido płodność zapłodnienie
Komentarze
Dodano: 13 Listopad 2016
Autor: Ala
Ocena:
Może kupię mężowi ten suplement, bo chcemy mieć drugie dziecko ale jakoś nam to nie idzie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 690 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 991 produktów w 209 kategoriach