45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Płaski brzuch za sprawą diety? Dowiedz się jakie produkty są najlepsze na brzuch.

Płaski brzuch za sprawą diety? Dowiedz się jakie produkty są najlepsze na brzuch.Płaski brzuch za sprawą diety? Dowiedz się jakie produkty są najlepsze na brzuch.

Płaski brzuch to marzenie każdej kobiety. Ćwiczenia na mięśnie brzucha to jedna sprawa. Najważniejsza jest odpowiednia dieta, bez której nie ma mowy o płaskim brzuchu. Nie trzeba wcale od razu rezygnować z ulubionych potraw. Wystarczy spożywać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Jakiem produktom możemy zawdzięczać płaski brzuch i jakie mają działanie?

  • Jakie produkty jeść aby mieć płaski brzuch?

  • Co to jest indeks glikemiczny?

Niski indeks glikemiczny oznacza płaski brzuch.

Kiedy w diecie znajdują się produkty o wysokim indeksie glikemicznym, jego tłuszczowe pozostałości gromadzą się właśnie w okolicy brzucha.
Czym jest ten wskaźnik? Klasyfikuje on produkty spożywcze, które zawierają w swoim składzie węglowodany czyli np. owoce, warzywa, produkty zbożowe, słodycze w zależności od tego, w jakim stopniu zmienia się poziom cukru we krwi po ich spożyciu.

Wysoki indeks glikemiczny posiadają: arbuzy, daktyle, białe pieczywo, bób, popcorn, paluszki, frytki, słodzone napoje.
Najniższy indeks glikemiczny posiadają: w dużej większości owoce i warzywa, kasza jęczmienna, mleko, soja, soczewica, makaron pełnoziarnisty, pieczywo razowe.

Warto wiedzieć, że poziom indeksu danej potrawy zależy nie tylko od zawartości tłuszczów, węglowodanów czy białka, ale też niezwykle ważny jest także sposób przygotowywania dań, np. surowa marchewka posiada niski indeks glikemiczny, a gotowana już dużo wyższy. Ważna jest także temperatura posiłku i stopień dojrzałości produktów.

Unikając spożywania produktów o wysokim indeksie mamy gwarancję, że tkana tłuszczowa nie będzie zbierała się wokół brzucha. Z drugiej strony zależy też rozsądnie wspierać się posiłkami o wysokiej zawartości wapnia gdyż takie produkty przyspieszają redukcję tłuszczów. Dlatego sięgaj częściej po produkty wzbogacane wapniem takie jak: jogurty naturalne, maślanki, kefiry, mleko krowie, sojowe, trochę mniej ale również – sery żółte.

Dieta lekkostrawna na płaski brzuch.

Kolejnym powodem, dla którego wygląd naszego brzucha pozostawia wiele do życzenia to dosyć prozaiczny problem czyli wzdęcia. To odwieczny problem wielu osób, ale głównie tych, którzy żywią się produktami ciężkostrawnymi. Wzdęcia powstają w skutek procesów fermentacyjnych zachodzących w jelitach. Kiedy spożywamy, kaloryczne, tłuste potrawy następuje duża fermentacja w jelitach, a wówczas z jelit wydobywają się gazy, które kumulują się w brzuchu. Aby się ich pozbyć należy unikać jedzenia słodyczy, w tym słodkich owoców, mleka, napojów gazowanych, sztucznie słodzonych napojów, a także tłustych i ciężkostrawnych potraw. Najlepsza jest dieta lekkostrawna czyli ta niskokaloryczna i minimalnie tłuszczowa. Wybieraj mięso gotowane zamiast smażonego, pieczywo pełnoziarniste lub chleb typu graham zamiast białego.

Dzięki lekkostrawnej diecie oraz regularnym ćwiczeniom uzyskasz płaski brzuch. Pamiętaj, że wybór takiego menu także pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie i samopoczucie. Piękny wygląd powinien zawsze iść w parze ze zdrowiem.

 

odchudzanie dieta jak szybko schudnąć płaski brzuch dieta na płaski brzuch indeks glikemiczny

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach