45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Pijmy soki owocowe za nasze zdrowie!

Pijmy soki owocowe za nasze zdrowie!Pijmy soki owocowe za nasze zdrowie!

Najkorzystniejszy dla zdrowia, bogaty w polifenole jest sok wieloowocowy. Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Strasbourgu za ideał stawiają sok zawierający 63 % winogron, domieszkę soku z jabłek, truskawek, borówki brzusznicy, jagód, aronii i acerolii.

Ilość dostarczanych w szklance polifenoli, odpowiada kieliszkowi wina i kostce czekolady o właściwościach zbawiennych dla komórek układu krwionośnego. Pijmy więc sok dla zdrowia naszych tętnic za radą francuskich naukowców.

  • Jakie właściwości ma sok z cytryny?

  • Jakie właściwości ma żurawina?

Spragnieni miejmy świadomość, że sok owocowy jest najzdrowszy przyrządzony w domowym zaciszu, nie tyle w sokowirówce, co w wyciskarce.

Właściwości granata

Codziennie spożywany sok z granata redukuje stres i poprawia nastrój. To nie koniec jego zalet. Przeciwdziała zachorowaniu na nowotwory i opóźnia proces starzenia się organizmu, dzięki bogactwie antyutleniaczy.

Właściwości winogrona

Najważniejszy składnik rekomendowanego przez badaczy soku wieloowocowego, winogrono usprawnia nerki, wątrobę, a także pracę układu nerwowego. Zawarte w winogronach witaminy i minerały, korzystnie wpływają na komfort skóry, przeprowadzają detoks organizmu i wzmacniają system immunologiczny.

Właściwości cytryny

Sok z cytryn, mimo że zawiera mniej witaminy C od czarnej porzeczki, to tak jak winogrono oczyszcza organizm, ogranicza łaknienie, a zarazem stymuluje metabolizm. Jest wskazany dla osób odchudzających się, ale i cierpiących na choroby układu krążenia, ponieważ obniża ciśnienie. Przywraca siły witalne i zwiększa odporność, zatem powinny pić go osoby po terapii antybiotykowej oraz cierpiące na chroniczne zmęczenie.

Właściwości żurawiny

 

Żurawina niweluje symptomy choroby wrzodowej. Obniża pH moczu. Ma działanie antybakteryjne, więc przysłuży się również osobom, którym doskwierają stany zapalne układu moczowego. Zapobiega osadzaniu się bakteriom kałowym w pęcherzu moczowym, więc mogą być one usuwane podczas oddawania moczu. Żurawina wzmacnia serce, zapobiega zakrzepicy i jest zalecana w rekonwalescencji osób po zawale. Sprzyja rozrostowi flory jelitowej, zwalcza szkodliwe bakterie, jak Helicobacter pylori, ułatwia trawienie. Tworzy na powierzchni zębów warstwę ochronną przed bakteriami, zapobiega próchnicy i chorobom jamy ustnej. Zwiększa o 120 % poziom antyutleniaczy, które przeciwdziałają powstawaniu nowotworów, szczególnie białaczce, raka płuc i raka okrężnicy. Sok z żurawin zasługuje na tym większe uwielbienie, że zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera oraz Parkinsona. Hamuje proces starzenia komórek mózgowych i ich obumierania.

żurawina sok owocowy który sok owocowy jest najzdrowszy jaki sok owocowy soki owocowe a zdrowie witaminy w sokach wpływ soków na zdrowie wpływ owoców na zdrowie sok z granata sok z cytryny sok wieloowocowy najlepszy sok winogrono

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach