45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pij soki z cytryn na oczyszczenie i odchudzanie. To ci pomoże !

Pij soki z cytryn na oczyszczenie i odchudzanie. To ci pomoże !Pij soki z cytryn na oczyszczenie i odchudzanie. To ci pomoże !

Naturalne oczyszczanie naszego organizmu z toksyn powinno się stosować co kilka miesięcy. Przy oczyszczaniu główną rolę powinny stanowić cytrusy. Jeśli masz problemy z cerą i włosami, często dopada cię stres, cierpisz na bezsenność, twoja przemiana materii przechodzi lekkie załamanie – detox z cytryny będzie dla ciebie idealny.

  • Co zawiera sok z cytryny?

  • Jak pić sok z cytryny?

Cytryna naturalnie oczyszcza organizm ze toksycznych złogów, doskonale usprawnia pracę ludzkiego organizmu, a także jest naturalnym i najpopularniejszym środkiem wzmacniającym odporność. Sok z cytryny to kopalnia witaminy C i przyjaznych dla zdrowia mikroelementów dlatego picie takiego napoju jest zalecane przy przeziębieniu i grypie. To także rewelacyjna profilaktyka w zapobieganiu rozwojowi chorób infekcyjnych.
Poza tym sok z cytryny odmładza i dodaje i witalności, polecany jest kobietom w starszym wieku, a to dzięki hormonom fitoestrogenowych, które oprócz witaminy C i szeregu ważnych mikroelementów, stanowią cenną zawartość cytryny.

Opisując dokładniej zbawienny wpływ cytryny na organizm czlowieka trzeba dodać, że kwas cytrynowy jako jedyny w organizmie bardzo dobrze współdziała z wapniem. W wyniku tej współpracy tworzy się specjalna sól, a podczas procesu jej rozpuszczania, organizm otrzymuje w zamian wapń i fosfor, pierwiastki normalizujące przemianę materii i regulujące pracę tkanki kostnej.
Oprócz tego spożywanie kwasu cytrynowego, odnosząc się do trawienia, wspomaga proces oczyszczania poprzez usuwanie nierozpuszczalnej soli z układu kostnego (z kręgosłupa, mięśni, stawów). Bardzo istotne znacznie z walce z toksynami ma powstający w organizmie w trakcie stosowania detoxu cytrynowego - naturalny kwas aminowocytrynowy, który nie tylko równomiernie wypłukuje toksyny ale jest składnikiem prawie wszystkich preparatów farmakologicznych mających zastosowanie w regulacji procesu trawienia i odbudowy kości.

W związku z wyżej wymienionymi zaletami cytryny zalecamy stosowanie profilaktycznej kuracji oczyszczającej:

Zasadą jest wypicie w ciągu 10 dni 30 cytryn.

Jak to zrobić? To proste. Od pierwszego do piątego dnia codzienne zwiększamy o jedną porcje całej cytryny.
Czyli - 1 dzień - 1 cytryna, 2 dzień - 2 cytryny, 3 dzień - 3 cytryny, 4 dzień - 4 cytryny, 5 dzień - 5 cytryn.
Po czym od dnia szóstego do dziesiątego zmieszamy spożywanie cytryny o jedną.
Czyli - 6 dzień - 5 cytryn ( a nie 6), 7 dzień - 4 cytryny, 8 dzień - 3 cytryny, 9 dzień - 2 cytryny, 10 dzień - 1 cytryna.

Sok z cytryny należy przygotować następująco:
Przekrojone na dwie połówki cytryny wycisnąć do 100 ml szklanki wody mineralnej.
Opcjonalnie można dodać łyżeczkę miodu lub mięty.

W ten sposób przygotowana terapia usuwa z organizmu wszelkie toksyny oraz „toksyczne” odpady pokarmów, które spożywamy. Sok z cytryny powoduje mniejsze łaknienie i wspomaga pracę układu pokarmowego, a tkanka tłuszczowa intensywniej się spala czego wynikiem jest większa ilość zrzuconych kilogramów i smukła sylwetka.  Na wakacje w sam raz.

 

 

 

detox toksyny usuwanie toksyn z organizmu sok z cytryny dieta oczyszcająca złogi . witamina C cytryna
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Gośka
Ocena:
Nie Aneta...na 1 cytrynę 100ml wody, więc na 5 cytryn do 500ml i do tego można dodać miętę, polecam świetny detoks.
Odpowiedź
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Aneta
Ocena:
Bardzo lubię sok z cytryny z miętą, ale 5 cytryn do 100ml wody nie dałabym rady.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach