45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Pierwszy raz na tak! Czy można się do tego przygotować?

Pierwszy raz na tak! Czy można się do tego przygotować?Pierwszy raz na tak! Czy można się do tego przygotować?

Pierwszy raz zarówno dla młodych kobiet jak i wkraczających w męskość chłopców to ważne przeżycie, niejednokrotnie związane z wątpliwościami różnej natury, strachem czy zwykłą ciekawością. Pobudki prowadzące do pierwszego stosunku mogą być różne i uwarunkowane są indywidualnym podejściem młodych ludzi. Są oni targani różnymi pytaniami: czy naprawdę tego chcę, czy ona, on mnie kocha, jak bardzo będzie mnie bolało, czy wybrana metoda antykoncepcji jest właściwa, czy nie zajdę w ciążę, czy sprawdzę się jako mężczyzna. Oboje wkraczają w nieznany i nieodkryty dla nich świat, przekroczą granicę, której już nie będzie można przywrócić.

  • Jak się przygotować do pierwszego razu?

  • Czy trzeba iść do ginekologa przed pierwszym razem?

Co zrobić aby ten pierwszy raz był niesamowitym, bezpiecznym i z nostalgią wspominanym wydarzeniem?

Najważniejsze jest aby wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Rozpatrzyć wszystkie możliwe sytuacje, które mogą się wam przydarzyć. Rozważyć scenariusze awaryjne, aby w razie potrzeby być przygotowanym do rozwiązania problemu. Tylko wtedy będziecie mieć oboje pewność, że jest to przemyślana, przegadana i dobra decyzja. Poznajcie własne ciało, to pozwoli wam uniknąć wstydu przed partnerem i pozwoli uporać się z kompleksami, które przecież każdy ma. Pomoże w tym codzienne nagie przeglądanie się w lustrze. Po kilku dniach zażenowanie własną nagością zostanie zastąpione zadowoleniem z własnego wyglądu. Jeśli nie jesteście, aż tak wstydliwi pieśćcie się nawzajem, dotykajcie, pozwoli to wam poznać wasze reakcje i dobrze przygotuje do wielkiego, oczekiwanego finału. Zabezpieczcie się! To najważniejsza rzecz o, której oboje musicie pomyśleć.

Wizyta u ginekologa może w tym pomóc młodej, zagubionej kobiecie wkraczającej w nieznane jej dotąd tereny. Lekarz pomoże rozwiać wątpliwości dotyczące antykoncepcji, odpowie fachowo na dręczące pytania i odpowiednio dobierze antykoncepcję hormonalną, jeśli taka zostanie wybrana. Rozwieje także wątpliwości dręczące większość młodych kobiet dotyczących strachu przed bólem w trakcie pierwszego zbliżenia.

Użyjcie także prezerwatywy, antykoncepcja hormonalna pozwoli wam uchronić się przed ciążą, natomiast prezerwatywa to dodatkowa polisa na zdrowie. To doskonałe zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową: HIV, WZW C, WZW B, czy chorobami wenerycznymi.  Czasami nawet najlepsze zabezpieczenie może nie być skuteczne, prezerwatywa może się zsunąć, może pęknąć wtedy możliwy jest plan B – tabletka po. Najważniejszy jest wtedy czas, największa jej skuteczność zostaje osiągnięta w ciągu 24 godzin po stosunku.

Najważniejsze pytanie jakie oboje powinniście sobie zadać, to dlaczego pragniecie odbyć stosunek? Ważne są wasze uczucia i więź was łącząca, warto o tym porozmawiać, by pewność, że chcecie stać się jednością była bezwzględna. Unikniecie wtedy niepotrzebnych wyrzutów sumienia i wzajemnego oskarżania. Musicie być pewni, że na równi tego chcecie, nie ma między wami niedomówień. W sytuacji gdy któraś ze stron napiera i naciska na seks nie musicie się zmuszać. Jeśli czujecie, że to nie ten czas, poczekajcie. Pierwszy raz pozostanie magicznym, niezapomnianym przeżyciem tylko wówczas gdy oboje tego będziecie pragnąć.

stosunek seks bezpieczny seks pierwszy raz planowanie seksu
Komentarze
Dodano: 19 Maj 2018
Autor: Camilla
Ocena:
Do pierwszego razu uważam że trzeba się przygotować ale z rozsądkiem :) Nie warto tego mega przeżywać . To znaczy oczywiście jest to ważne wydarzenie w naszym życiu ale czym bardziej będziemy przeżywać pewnie pójdzie coś nie tak , dlatego ja uważam że po prostu skoro kochają się 2 osoby to nawet jak coś nie wyjdzie to i tak będzie to ich wspaniała chwila w życiu
Odpowiedź
Dodano: 16 Październik 2016
Autor: kratka
Ocena:
ja raczej chyba będę wolała, jak wyjdzie to na spontanie, wolę nie planować, bo nie chcę się zawieść, na pewno zadbam o zabezpieczenie
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2016
Autor: Daria
Ocena:
Teoria teorią, ale w praktyce stres i szok nieuniknione. Mimo wszystko warto taką wiedzę teoretyczną mieć.
Odpowiedź
Dodano: 18 Kwiecień 2016
Autor: Baśka
Ocena:
Mozna planować pierwszy raz tylko trzeba mieć odpowiedniego faceta, mój czekał :D
Odpowiedź
Dodano: 12 Czerwiec 2015
Autor: gosiaczek
Ocena:
fajny
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach