45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pierwsze zmarszczki w młodym wieku, czy to już czas na stosowanie kremu przeciwmarszczkowego

Pierwsze zmarszczki w młodym wieku, czy to już czas na stosowanie kremu przeciwmarszczkowegoPierwsze zmarszczki w młodym wieku, czy to już czas na stosowanie kremu przeciwmarszczkowego

Kiedy powinno się rozpocząć się stosowanie kremu przeciwmarszczowego? Czy 25 lat to już ten wiek? Czy jeszcze za wcześnie? Jeśli niedawno skończyłaś studia i zauważyłaś pierwsze, niewielkie ale jednak - zmarszczki, oznacza to, że powinnaś odpowiednio się nimi zająć. Sprawdź jakie rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze.

  • Jak walczyć ze zmarszczkami?

  • Czego używać na zmarszczki?

W przypadku kiedy zauważalne są już pierwsze zagłębienia, jest to odpowiedni czas na stosowanie kremu przeciw takim oznakom. Jeśli jednak masz wątpliwości czy rozpocząć używanie preparatu przeciwzmarszczkowego, w decyzji może pomóc ci test dotyczący predyspozycji do powstawania zmarszczek. Przeczytaj, zastanów się i odpowiedź na pytania:

  • Czy często wystawiasz skórę na działanie promieni słonecznych?
  • Czy korzystasz z solarium?
  • Czy palisz papierosy?
  • Czy często pozostajesz pod wpływem silnego stresu?
  • Czy spędzasz czas w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach?
  • Czy twoja mama i babcia szybko zaczęły borykać się ze zmarszczkami?
  • Czy często zmienia się twoja waga?

Jeśli w twoich odpowiedziach przeważa słowo „tak” oznacza to, że twoja skóra ma predyspozycje do przedwczesnego starzenia się.

Zatem, jaki krem wybrać na zmarszczki?
Na pewno nie wybieraj tych z oznaczeniami 30+, 40+ - będą dla ciebie za silne. Zapytaj się w aptece lub w drogerii o kremy łagodnie, na pierwsze zmarszczki.
Jest wiele możliwości wyboru. Jednak najbardziej odpowiednie kremy to te, które swoje działanie opierają na kolagenie. Takie preparaty odpowiadają za uelastycznienie skóry, która zatrzymuje w sobie odpowiednią ilość wody, przez co jest stale nawilżona. Poza tym kremy na bazie kolagenu sprawiają, że skóra szybciej się regeneruje, po różnego rodzaju uszkodzeniach, np. po opalaniu, po długotrwałym przebywaniu w suchym i klimatyzowanym pomieszczeniu. Czasami nawet może dojść do uczelnia, czy podrażniania poprzez stosowanie nieodpowiedniego kosmetyku. Wówczas po odstawieniu takiego preparatu kolagen pozwala na szybsze wygojenie się niechcianych plamek czy krostek.
Kolagen zatem nie tylko redukuje istniejące zmarszczki, ale także skutecznie zapobiega powstawaniu nowych. Ma również działanie regenerujące i łagodzące.

Powinnaś wiedzieć, że nie musisz kremów na zmarszczki stosować cały czas, nie masz 50 lat. Kremy przeciwzmarszczkowe najlepiej działają w nocy, wiec spokojnie możesz nałożyć taki krem na twarz, szyje i dekolt, co 2, 3 dni.

Będąc przed trzydziestką powinnaś przede wszystkim stosować preparaty nawilżające –kremy, maseczki, naturalne oleje roślinne, kwas hialuronowy, a także używać kremów z filtrem SPF 15. Ważne jest, aby w kremach znajdowała się witamina C, która pomaga w wytwarzaniu kolagenu i dodatkowo rozjaśnia cerę.

 

zmarszczki skóra krem na zmarszczki cere stan skóry strzenie się skóry
Komentarze
Dodano: 25 Lipiec 2016
Autor: Kamila
Ocena:
Ja mam 34 lata i już mam zmarszczki więc też mam na półce w łazience krem przeciwzmarszczkowy.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach