45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pielęgnacja rzęs suplementami. Jak to działa?

Pielęgnacja rzęs suplementami. Jak to działa?Pielęgnacja rzęs suplementami. Jak to działa?

Rzęsy odgrywają bardzo ważną rolę ochronną dla oka. Odgrywają również rolę czysto estetyczną uwydatniając piękne kobiece oczy. Jeden i drugi powód może być odpowiedni dlatego, aby zacząć o rzęsy dbać w należyty sposób. Jedynie niewielki odsetek kobiet dba o rzęsy oraz skutecznie je pielęgnuje na co dzień.

  • Jak dbać o rzęsy?

  • Jak działają suplementy do rzęs?

Dlaczego należy dbać o rzęsy?

Żadna kobieta nie zapomina o codziennej pielęgnacji włosów głowy. Myjemy je, szczotkujemy, nakładamy odżywki, podcinamy końcówki i wykonujemy jeszcze setkę innych pielęgnacji. Mało jednak kobiet w ogóle dba o włosy, którymi przecież są rzęsy. Znajdziemy je zarówno na powiece górnej, jak i dolnej, chociaż rzęsy na powiece dolnej występują rzadziej i są naturalnie krótsze.

Rzęsy wraz z wiekiem tracą na swoim blasku i sile – tak samo, jak włosy na głowie. Mogą stawać się łamliwe, częściej wypadać i być bardziej kruchymi. Aby mieć rzęsy mocne, grube, a przede wszystkim długie, co wpływa na ich zalotność i piękno, należy odpowiednio o nie dbać.

Co osłabia rzęsy?

Osłabiające dla rzęs jest codzienne używanie zalotki, mocnego tuszu do rzęs oraz nieumiejętnie wykonywany demakijaż oczu. Przez to tusz zostaje na rzęsach nawet również przez całą noc. Osłabiająco mogą oddziaływać również różnego rodzaju specyfiki odpowiedzialne za sztuczne przedłużanie rzęs czy ich zagęszczanie.

Jak rosną rzęsy?

Nowe rzęsy rosną około 2-3 tygodni – czyli bardzo krótko. Później w fazie swojej „dorosłości” i rozwoju wyglądają najpiękniej, ale powoli zbliżają się do fazy spoczynku. W tej ostatniej fazie rzęsy nie rosną, ale powoli obumierają aby później wypaść. Cały proces wzrostu i obumierania rzęs trwa około 3-4 miesięcy i ciągle się powtarza. W fazie wzrostu i rozwoju jednorazowo na powiece znajduje się około od 60 do 80 proc. rzęs.

Warto więc inwestować w suplementy do pielęgnacji rzęs, które naturalnie wydłużają dwa pierwsze etapy ich rozwoju: wzrost i stan pośredni. Dzięki temu rzęsy będą rosnąć grubsze, dłuższe, bardziej wytrzymałe.

W jaki sposób działają suplementy do rzęs?

Najlepiej wybierać te, które zawierają specjalną szczoteczkę do nakładania na rzęsy. Dzięki temu mamy pewność, że specyfik nałoży się dokładnie na całą linię rzęs. Preparatów należy używać według wskazówek zawartych na ulotkach, z reguły polecane jest używanie ich nawet codziennie.

Suplementy mogą zawierać odżywcze lipooligopeptydy, które oddziałują od razu na cebulkę włosa rzęsy. Pomaga to w ich wzroście, zagęszczeniu włosków i ich pogrubieniu już w fazie samego wzrostu. Często również dodaje się do tego typu kosmetyków ekstrakt ze świetlika. Pomaga on również w regeneracji i odmłodzeniu skóry powiek, co także pomaga w lepszym wzroście rzęs, a przy tym optycznie rozświetla oko.

Bardzo ważne jest, aby kosmetyk tego typu zawierał również witaminę E nazywaną witaminą młodości. To ona powoduje, że skóra i włosy stają się bardziej elastyczne oraz są odpowiednio wzmocnione.

Serum regeneracyjne i specyfiki do rzęs można również stosować na brwi, szczególnie w przypadku jeśli są one łamliwe, kruche i rosną bardzo rzadko. To naturalny sposób na polepszenie ich kondycji. Kupując taki kosmetyk zyskujemy więc „3w1” poprawiając kondycję rzęs, brwi oraz powiek.

rzęsy serum do rzęs pielegnacja rzęs kosmetyki do rzęs
Komentarze
Dodano: 10 Maj 2016
Autor: Zmotywowana
Ocena:
Chyba spróbuję tej metody, zawsze nosiłam się z takim zamiarem, ale jak dotąd na dobrych chęciach się kończyło.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach