45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pielęgnacja brwi od podstaw. 8 najważniejszych informacji w temacie!

Pielęgnacja brwi od podstaw. 8 najważniejszych informacji w temacie!Pielęgnacja brwi od podstaw. 8 najważniejszych informacji w temacie!

Zadbane i pięknie wyglądające brwi nadają twarzy charakteru i wyglądu. Nieodpowiednio przycięte, zbyt rzadkie, lub odwrotnie – zbyt grube: wszystkie te mankamenty wpływają na odbiór twarzy, jako wesołej, smutnej czy złej. To właśnie brwi są oznaką naszego charakteru. Nadają oczom nieprawdopodobnej oprawy!

  • Jak dbać o brwi?

  • Czy witamina E jest skuteczna?

W jaki sposób dbać o brwi: pielęgnacja od zera!

  1. Po pierwsze należy zadbać o kształt swoich brwi, który można odpowiednio wykreować samemu lub zlecić to kosmetyczce. Pomoże w tym zwykła pęseta, którą wyrywamy włoski wychodzące poza obrany kształt. Najlepiej, aby pierwszy kształt pomogła nam zbudować wykwalifikowana wizażystka czy kosmetyczka. Następnie możemy już same pielęgnować brwi w ten sposób, aby nie zarastały one poza wydzielony obszar. Zbyt wyrazisty kształt brwi może nadać twarzy teatralnego efektu.
  2. Samodzielna depilacja brwi to nie tylko wybór odpowiedniego kształtu, to również wybór odpowiedniej pory do wykonania depilacji. Brwi powinno się depilować zaraz po kąpieli. Wtedy też skóra na twarzy staje się bardziej „pulchna”. Włoski wychodzą bardzo łatwo i właściwie bezboleśnie!
  3. Szczotkowanie brwi. Tak, to nie pomyłka! Aby brwi rosły zdrowo i gęsto warto od czasu do czasu je szczotkować. To również włosy, które wymagają naszego czasu i zaangażowania, aby odpowiednio się ułożyć.
  4. Olejek rycynowy świetnie odżywia brwi, dlatego warto używać go przy wyżej opisanym szczotkowaniu. Jak to zrobić? Wystarczy parę kropelek nałożyć na nieużywaną już szczoteczkę do malowania i łagodnie przeczesywać włoski w kierunku ich wzrostu.
  5. Gotowe odżywki do brwi z apteki są ostatnio bardzo popularne. I dobrze! Odpowiednio odżywione brwi będą rosnąć bardziej bujnie, a przez to twarz nabierze swojego niepowtarzalnego charakteru. Odżywki powinny być używane szczególnie przez Panie mające brwi cienkie i rzadkie.
  6. Trwalszy efekt ciemnych i grubszych brwi można uzyskać stosując specjalne kredki do ich malowania. Henna, która jest rozwiązaniem stałym, jest rzadziej polecana. Efekt może nie być zadowalający, a na zmycie henny niestety trzeba dłużej poczekać. Kredki będą więc idealne, kiedy chcemy stworzyć np. bardziej wymagający makijaż lub wypróbować nowy kształt brwi.
  7. Odżywianie brwi z witaminą E można przeprowadzić całkowicie w domowym zaciszu. Wystarczy parę kapsułek tej witaminy, którą uwalniamy lekko naciskając na każdą kapsułkę. Płyn wcieramy w brwi i pozostawiamy na nich do wyschnięcia. Nie bez powodu witaminę E nazywa się witaminą młodości. Efekt będzie murowany!
  8. Gruntowne zagęszczenie brwi można również uzyskać stosując specjalne linery do zagęszczania brwi. Najlepiej wybierać preparaty, które dodatkowo zawierają różnego rodzaju witaminy jednocześnie odżywiające brwi, które możemy nakładać również na rzęsy.
brwi pielęgnacja brwi wypielęgnowane brwi pielęgnacja brwi podstawy pomysły na pielęgnację brwi kosmetyki do pielęgnacji brwi pielęgnacja brwi w domu
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Monika
Ocena:
Pierwsze modelowanie brwi: koleżanka znająca się na rzezcy, drugie też, ale teraz sama wykonuję sobie regulację brwi, nawet w miejscach gdzie ich nie chce przestały rosnąć.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach