45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Piękne piersi bez skalpela – przykładowe ćwiczenia korzystne dla biustu.

Piękne piersi bez skalpela – przykładowe ćwiczenia korzystne dla biustu.Piękne piersi bez skalpela – przykładowe ćwiczenia korzystne dla biustu.

Aby kobiece piersi dobrze się prezentowały nie wystarczą wyłącznie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. Upływ czasu, siedzący tryb życia, wady postawy, macierzyństwo i karmienie piersią – wszystko to sprawia, że biust traci na atrakcyjności. Da się temu jednak zaradzić. Odpowiednie ćwiczenia mogą sprawić, że piersi mimo wszystko pozostaną w dobrej kondycji.

  • Jak wykonywać ćwiczenia wzmacniające?

  • Jak wykonywać ćwiczenia modelujące?

Mitem jest, że aktywność fizyczna i ćwiczenie mięśni piersiowych determinuje zanik kobiecych piersi. Trening siłowy nie stanowi tutaj zagrożenia. W przypadku ćwiczeń aerobowych o dużym natężeniu dochodzi co prawda do redukcji tkanki tłuszczowej, w tym tej z klatki piersiowej, ale dotyczy to raczej osób uprawiających sport zawodowo.
Ćwiczeń modelujących biust jest wiele i są one różnorodne. Oto przykładowy zestaw, który regularnie stosowany, z pewnością poprawi wygląd piersi.

Ćwiczenia ujędrniające:

  • Motylki – leżymy na plecach, w rękach trzymamy 1-2 kg. ciężarki lub butelki z wodą. Podnosimy ręce do góry, nad głowę, po czym rozkładamy na boki, uważając przy tym, by łokcie były wyprostowane i ani dłonie, ani ciężarki nie dotknęły podłoża, następnie wracamy do pozycji z rękami nad głową. Ćwiczenie wykonujemy 2-3 razy w tygodniu w seriach 10-30 powtórzeń, wychodząc od 10 i sukcesywnie zwiększając do 30.
  • Uproszczone pompki – klękamy na kolanach, ramiona wyciągamy przed siebie, dłonie kładziemy płasko na podłodze. Następnie uginamy ramiona i opuszczamy się na dół aż piersi sięgną podłoża, po czym podnosimy się do pozycji wyjściowej, zwracając uwagę, aby przedramiona były do siebie równoległe. Ważne, by czuć, jak skóra na ramionach i piersiach się napina. Ćwiczenie powtarzamy 10-krotnie.

Ćwiczenia modelujące:

  • Wymachy ramion – stoimy w pozycji wyprostowanej, ręce wzdłuż tułowia, po czym na przemian robimy wymachy ramion: jedno unosimy w górę, drugie w dół. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.
  • Dociskanie nadgarstków – stojąc lub siedząc po turecku, z wyprostowanymi plecami, układamy prawą nasadę nadgarstka na lewej i mocno do siebie dociskamy przez około 5 sekund. Powtarzamy10-krotnie.

Ćwiczenia wzmacniające:

  • Dociskanie dłoni – stojąc albo siedząc za skrzyżowanymi nogami, przy wyprostowanych plecach, składamy ręce na wysokości piersi, jak do modlitwy i z całej siły napieramy na siebie dłońmi. Wykonujemy 10 powtórzeń.
  • Unoszenie ręce-kolana - leżymy na brzuchu, ręce kładziemy na podłodze na wysokości ramion, łokciami na boki. Unosimy się na kolanach i rękach do wyprostowania łokci, po czym się opuszczamy. Powtarzamy 10 razy.

Ćwiczenia lekko powiększające się piersi:

  • Pompki klasyczne – kładziemy się na brzuchu, dłonie płasko na podłodze na wysokości piersi. Następnie unosimy się go góry, wspierając się na dłoniach i palcach stóp, tak by przedramiona były w pełni rozciągnięte. Potem opuszczamy się, ale tak, by ciało nie dotknęło podłoża i powtarzamy od nowa.
  • Pompki odwrócone – stajemy przy ścianie w odległości wyciągniętych ramion i opieramy się o nią dłońmi. Pięty powinny być lekko uniesione, a ręce na szerokości i wysokości barków, w pełni wyprostowane. Następnie zginamy przedramiona i zniżamy klatkę piersiową w kierunku ściany. Potem odpychamy się od ściany, wracając do pozycji startowej.
biust piersi ćwiczenia na biust ćwiczenia na piersi ćwiczenia modelujące piersi jakie ćwiczenia piersi
Komentarze
Dodano: 27 Maj 2016
Autor: Ewelina
Ocena:
Polecam wszystkim kobietom ćwiczenia modelujące biust, sama je robię regularnie i to naprawdę działa lepiej niż kosmetyki ujędrniające!
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: Magda
Ocena:
Dziękuję za ten artykuł, kilka ćwiczeń na pewno wypróbuję, bo piersi mi trochę zwiotczały z wiekiem.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach