45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Piękne piersi bez rozstępów - jak tego dokonać?

Piękne piersi bez rozstępów - jak tego dokonać?Piękne piersi bez rozstępów - jak tego dokonać?

Piękne piersi uważane są za największy atut każdej kobiety. Zadbane przyciągają spojrzenia. Ciąża, nadmierne odchudzanie się, przybieranie na wadze, czy stres źle wpływają na wygląd naszych piersi. Rozstępy na piersiach czyli nieestetyczne różowe lub czerwone prążki na skórze mogą pojawić się nie tylko u przyszłych mam, czy kobiet dojrzałych. Problem coraz częściej dotyczy także młodych dziewczyn. Jak postępować by rozstępy na piersiach nas nie dotyczyły, co zrobić jeśli już się pojawią?

  • Co to są rozstępy?

  • Jak pozbyć się rozstępów na piersiach?

W większości przypadków rozstępy na piersiach dotykają przyszłych mam. Wydzielane w tym czasie hormony wpływają na strukturę naszej skóry, nie bez znaczenia jest fakt szybszego przybierania na wadze niż normalnie. U młodych dziewcząt czy kobiet nie będących w ciąży duże znaczenie ma stres. Kora nadnerczy produkuje wówczas nadmiar hormonu o nazwie kortyzol, wpływa on negatywnie na fibroblasty czyli komórki skóry obniżając poziom ich elastyczności poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny. To właśnie z tego powodu skóra staje się sucha, bardziej sztywna i powstają rozstępy. W czasie ciąży piersi przechodzą wielką metamorfozę. Ich rozmiar potrafi powiększyć się o nawet trzy rozmiary. Skóra nadmiernie się naciąga i jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana poziom kortyzonu gwałtownie się zwiększa, obniżając jej odporność na naciąganie. Piersi w ciąży muszą się powiększać ponieważ przygotowują się do karmienia dziecka i produkcji mleka.

Rozstępy to nie tylko problem braku odpowiedniej pielęgnacji, mogą być one uwarunkowane genetycznie. Jeśli wiesz, że rozstępy miała twoja mama, babcia czy siostra to jest raczej pewne, że ciebie też nie ominą. Ważna jest zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc ją stosuj. Zasady te dotyczą również kobiet nie będących w ciąży, a zmagających się z problemem brzydkich czerwonych prążków. Po pierwsze ważny jest odpowiedni dla ciebie preparat przeciwko rozstępom, może to być balsam lub krem. Są to preparaty dedykowane tej szczególnej części ciała. Działają one nawilżająco oraz ujędrniająco, nie dają skórze nadmiernie się wysuszyć i popękać z powodu rozciągania. Uelastyczniają ją. Przyszłe mamy powinny czytać skład kremów i unikać w nich wyciągu z kasztanowca i kofeiny.

Niezwykle ważna jest w tym okresie stabilizacja piersi, odpowiednio dobrany biustonosz pozwoli twoim piersiom bezpiecznie przetrwać dzień. Jeśli twoje piersi bardzo się powiększyły możesz także spać w biustonoszu. Ważne aby zapobiegać sile grawitacji. Przyjemnym zabiegiem, który każda kobieta może wykonywać w domu jest masaż piersi, wspomaga on krążenie  i pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu. Należy delikatnie masować piersi np. pod prysznicem. Możesz robić to dłońmi, rozprowadzając na piersiach odpowiedni preparat, lub użyć polecanych do tego przyrządów. I tak jak w przypadku wyboru preparatów na rozstępy, przyszłe mamy muszą zwracać szczególną uwagę na sposób masowania. Należy unikać  masowania brodawek, ponieważ zbytnio stymulowane spowodują wydzielanie się oksytocyny, a to może doprowadzić do przedwczesnych skurczów.

Każda kobieta chciałaby mieć piękne piersi, sposobów na to jest sporo. Wszystkie metody zapobiegania powstawaniu rozstępów trzeba wzmocnić odpowiednio zbilansowaną dietą, unikać tycia i zbyt szybkiego chudnięcia. Jeśli rozstępy już się pojawią będzie je dużo trudniej zlikwidować.

rozstępy biust piersi zapobieganie rozstępom rozstępy na piersiach
Komentarze
Dodano: 11 Sierpień 2016
Autor: Monika
Ocena:
U mnie już za późno, mimo stosowania kremów ujędrniających, masaży pobudzających i tak pojawiły się rozstępy.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach