45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Piękna i młoda skóra to zasługa kolagenu. Pomaga mu również witamina C!

Piękna i młoda skóra to zasługa kolagenu. Pomaga mu również witamina C!Piękna i młoda skóra to zasługa kolagenu. Pomaga mu również witamina C!

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łączonej tworzącej skórę czy ścięgna. Jest bardzo rozciągliwy, ale niestety im stajemy się starsi, tym kolagenu w naszej skórze jest coraz mniej – w ten sposób tworzą się zmarszczki. Kolagen powstaje w naszych organizmach, jak i w organizmach innych kręgowców, w sposób naturalny. Można jednak również przyjmować go z zewnątrz, o czym poniżej.

  • Co to jest kolagen?

  • Jakie są typy kolagenu?

Kolagen w lekach i kosmetykach

  • Dodaje się go do kremów i balsamów, które nabywają wtedy działania przeciwzmarszczkowego
  • Kolagenu używa się w chirurgii kosmetycznej do wypełniania zmarszczek i ust
  • Kolagenu używa się również podczas operacji plastycznych przy chirurgii oparzeń
  • Pomaga w gojeniu się ran. Rany skóry pokrywane są nową skórą lub tkanką łączną włóknistą - blizną

Synteza kolagenu – jak sobie pomóc?

Proces tworzenia, czyli syntezy kolagenu, w ludzkim ciele nie został do końca poznany. Znamy główne metody i kolejne kroki procesu oraz wiemy, jakie składniki w tym procesie uczestniczą, ale nadal szczegóły pozostają dla naukowców tajemnicą. Co ważne, badania wykazały, że synteza kolagenu odbywa się przy udziale popularnej witaminy C. Bez witaminy C – kolagen nie może powstawać! Z tego względu niedobory witaminy C mogą skutkować również objawami typowo uwidaczniającymi się w kondycji naszej skóry. Jeśli chcemy skórę naprawić – warto sięgnąć po witaminę C.

Różne rodzaje kolagenu

Obecnie naukowcy odkryli ponad 20 różnych rodzajów kolagenu, z czego 8 z nich wciąż nie zostało opisanych. Każdy z rodzajów zawiera się w innych częściach naszego ciała i tak: kolagen typu I tworzy blizny i kości, ale również skórę, a kolagen typu II chrząstki, natomiast kolagen typu już VII występuje między innymi w tkance nabłonkowej tworzącej np. powierzchnię tętnic.

Stosowanie suplementów z kolagenu:

  • Może pomóc w polepszeniu kondycji włosów i paznokci
  • Może wygładzić zmarszczki oraz polepszyć stan naszej skóry i jej jędrność oraz sprężystość
  • Może wpłynąć na zdrowie stawów, poprawiając je
  • Pomaga opóźnić procesy starzenia się organizmu

Dlaczego warto postawić na kolagen?

Jest to związek całkowicie naturalny, dlatego posiada absolutną hipoalergiczność – zupełnie nie uczula. Składnik ten może być z powodzeniem stosowany przez każdego bez możliwości wystąpienia skutków ubocznych. Dzięki temu jest to uniwersalna metoda poprawy stanu skóry, a przy tym – stosując kremy czy suplementy diety – całkowicie niebolesna.

Kolagen jest również świetnym suplementem uzupełniającym dietę po wszelkich urazach czy przy zwyrodnieniu lub zmniejszeniu ruchomości stawów.

kolagen piekna skóra młoda skóra kolagen w lekach jędrna skóra kolagen kolagen w suplementach diety

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach