45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pestycydy ograniczają płodność?

Pestycydy ograniczają płodność?Pestycydy ograniczają płodność?

Odpowiednio skomponowana dieta bogata w witaminy i minerały poprawia płodność mężczyzny- zwiększa liczbę plemników i poprawia ich ruchliwość. Jedzenie warzyw i owoców ma tu znaczący wpływ. Czy rzeczywiście? Najnowsze badania amerykańskich naukowców wykazują, że spożywanie dużej ilości warzyw i owoców może negatywnie wpłynąć na jakoś nasienia u mężczyzn. Sprawdźmy co to oznacza.

  • Co to są pestycydy?

  • Czy pestycydy są szkodliwe?

Badania skupiały się na sposobie odżywiania się 155 mężczyzn w wieku od 18 do 55 lat, którzy dostarczyli 338 próbek swojego nasienia w latach 2007-2012. Oprócz tego mężczyźni musieli wypełnić kwestionariusz, w którym opisywali swoje upodobania kulinarne i sposoby codziennego odżywiania się w tym częstotliwości spożywania pokarmów. Pod uwagę wzięto też metodę przygotowywania owoców i warzyw do spożycia, czy były one myte, obierane ze skórki.
Naukowcy szczegółowo przeanalizowali te wiadomości i na ich podstawie doszli do wniosku, że mężczyźni którzy konsumowali najwięcej owoców i warzyw o dużej zawartości pestycydów ( są to chemiczne środki ochrony roślin i środki chroniące żywność, materiały lub człowieka przed szkodnikami) czyli 1,5 porcji dziennie lub więcej, odnotowano o 49 proc. niższą zawartość plemników w nasieniu, a także o 32 proc. mniejszą ilość prawidłowo zbudowanych plemników niż u mężczyzn spożywających najmniej takich produktów (mniej niż pół porcji dziennie).
Obecność pestycydów w warzywach i owocach oceniano na podstawie raportu sporządzonego przez Departament Rolnictwa USA. W raporcie wyliczono produkty, które zawierają największą ilość chemicznego środka, są to m.in. papryka, szpinak, truskawka, jabłka i gruszki (w Polsce jabłka nie znajdują się w tej grupie). Za produkty najmniej zanieczyszczone uznano m.in. warzywa strączkowe, grejpfruty i cebulę.

Przestrzegaj zasad higieny spożywczej

Te wnioski nie powinny jednak zniechęcać mężczyzn do spożywania owoców i warzyw. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na jakość wybieranych produktów i sposobie ich przyrządzania. Pamiętaj, że warzywa i owoce zawierają cenne składniki odżywcze, które stymulują organizm do produkowania większej ilości spermy.

Aby zatem naturalny układ detoksykacji organizmu nie został zachwiany, powinno się przestrzegać następujących reguł:
• Myj świeże owoce i warzywa pod bieżącą wodą, ale ich nie namaczaj;
• Obieraj ze skórki owoce i warzywa przed spożyciem, gdyż samo mycie, nawet dokładne, nie usunie pestycydów znajdujących się w samym produkcie;
• Usuwaj zewnętrze liście z kapusty oraz z innych warzyw liściastych;
• Używaj nieszkodliwych środków pomocniczych do czyszczenia warzyw i owoców, są dostępne w dobrych sklepach ze zdrową żywnością( możesz też dodawać kilka łyżeczek octu winnego do miski z wodą).

Jeżeli jesteś zwolennikiem produktów organicznych, musisz jedynie oczyścić powierzchnię zewnętrzną. Jedz dużą różnorodność owoców i warzyw, a w ten sposób unikasz spożywania zbyt dużej ilości pestycydów jednego rodzaju.

 

 

 

 

dieta płodność plemniki owoce sperma warzywa
Komentarze
Dodano: 24 Lipiec 2016
Autor: Paulina
Ocena:
Nie wyobrażam sobie nawet, jak można zjeść niemyte owoce lub warzywa, choć nie raz widziałam, jak ludzie próbują owoców kupowanych na bazarze. Okropne.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach