Kawa to nie tylko cudowny napój, który pobudza do działania tuż przed wyjściem do pracy – może stać się również sposobem na zyskanie pięknej i gładkiej skóry. Zawarta w niej kofeina sprawia, że może pomóc nawet w walce z uciążliwym cellulitem. Jakie są właściwości kawowego peelingu i jak go wykonać?
Jak przygotować peeling z kawy?
Czy peeling z kawy jest skuteczny?
Kofeina to alkaloid, czyli roślinny składnik biologicznie aktywny. Grupa tego rodzaju substancji ma dobroczynny wpływ na kondycję i funkcjonowanie skóry. Jest więc szansa, że wpłynie pozytywnie na walkę z cellulitem, ponieważ sprzyja lipolizie, która polega na rozpadzie i wydalaniu tkanki tłuszczowej. Ponadto, wspomaga wydalanie toksyn, rewitalizację i regenerację, a także dotlenienie komórek skóry. Peeling kawowy ma wiele świetnych właściwości:
- Poprawia koloryt skóry,
- Złuszcza naskórek, wygładza i ujędrnia,
- Stymuluje krążenie krwi,
- Pobudza i poprawia samopoczucie dzięki intensywnemu zapachowi,
- Uaktywnia odnowę komórkową.
To, czy przyniesie efekty w walce ze skórką pomarańczową, zależy jednak od wielu czynników.
- Od tego, w jaki sposób dbasz o skórę – czyli czy wspomagasz się dodatkowymi kosmetykami wyszczuplającymi, wykonujesz odpowiednie masaże (np. bańkami chińskimi), a także unikasz czynników, które wzmagają powstawanie cellulitu.
- Czy prowadzisz zdrowy tryb życia – jesteś osobą aktywną fizycznie, utrzymującą prawidłową wagę i zbilansowaną dietę. Tylko w takim przypadku aktywacja lipozy zadziała na wydalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli więc nie wprowadzisz do swojego trybu życia ruchu i zdrowej diety, możesz zauważyć jedynie wygładzenie skóry w wyniku używania peelingu kawowego, zaś sam cellulit pozostanie niewzruszony.
- W jakim stadium znajduje się twój cellulit – we wczesnych stadiach rozwoju skórki pomarańczowej, szansa na likwidację za pomocą kofeiny jest ogromna. Czasem nawet fałdy na skórze nie są tak naprawdę wynikiem cellulitu, a jedynie zwiotczeniem skóry.
Trzy sposoby wykonania peelingu kawowego:
Bazą do każdego ze sposobów jest zaparzona, mielona kawa. Wsyp do miseczki pół szklanki kawy, zalej wrzątkiem. Po dziesięciu minutach odlej nadmiar wody. Do przygotowanej papki możesz dodawać różne składniki: żel pod prysznic, olejek, oliwkę dla dzieci, oliwę z oliwek, imbir, sól, cynamon. Stosuj go pod prysznicem, masując skórę okrężnymi ruchami. Czynność powtarzaj najlepiej dwa razy w tygodniu. Aby wzmocnić działanie kawy, przytrzymaj ją na nogach w miejscach mocniej dotkniętych cellulitem przed około 20 minut – owiń je folią spożywczą, aby zatrzymać ciepło i wspomóc działanie mieszaniny.
- Dwie, trzy łyżki oliwy z oliwek wlane do papki, podziałają na skórę zarówno złuszczająco, jak i natłuszczająco, dzięki czemu nawilżysz i ujędrnisz skórę.
- Dodanie do kawy dwóch łyżek brązowego cukru, wzmocni jej działanie ścierające. Nie nada się do skóry wrażliwej i naczynkowej, ale świetnie sprawdzi się w przypadku zrogowaciałego ciała, potrzebującego intensywnego złuszczenia.
- Połączenie jej z kilkoma łyżeczkami płatków owsianych sprawi, że jednocześnie delikatnie złuszczysz, jak i odświeżysz oraz odżywisz swoją skórę.
Co o tym sądzisz?