45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Papieros po stosunku? Nie dzisiaj! Palenie wrogiem potencji

Papieros po stosunku? Nie dzisiaj! Palenie wrogiem potencjiPapieros po stosunku? Nie dzisiaj! Palenie wrogiem potencji

Uzależnienie to dość trudna sprawa. Na opakowaniach produktów tytoniowych zawsze znajdziemy ostrzegawcze hasła uprzedzające o zgubnych skutkach palenia. Niestety, nie zawsze mają one jakikolwiek wpływ na człowieka – wygrywa przyzwyczajenie do chwil relaksu w towarzystwie papierosa.

  • Czy palenie wpływa na potencję?

  • Czy palenie wpływa na płodność?

W myśl zasady „wszystko jest dla ludzi” niejednokrotnie ignorujemy obawy związane ze skutkami uzależnienia od tytoniu. Jednak jeśli borykamy się z problemem obniżonej potencji i zależy nam na zażegnaniu problemu, zdecydowanie powinniśmy porzucić ten nałóg. Palenie wpływa nie tylko na serce, wzrok czy skórę, ale także na sprawność seksualną mężczyzn i kobiet.

Orgazm? Marne szanse

Papierosy powodują problem z osiągnięciem satysfakcji seksualnej u przedstawicieli obu płci. Dzieje się tak z powodu zmniejszonego ukrwienia narządów płciowych. W wyniku tego, panowie uzależnieni od tytoniu częściej narzekają na trudności w utrzymaniu wzwodu, zaś u kobiet problem z ukrwieniem  części intymnych może uniemożliwiać osiągnięcie orgazmu.

Liczne badania pokazują, że papierosy to wróg erekcji. Aż 65% palaczy w wieku od trzydziestego do sześćdziesiątego roku życia skarży się na problemy ze wzwodem. Obniża się także ich libido. Według statystyk aż 85% osób walczących z obniżoną ochotą na seks to osoby uzależnione. Niskie libido jest wynikiem działania toksyn zawartych w papierosach, które zmniejszają wydzielanie testosteronu i hormonu wzrostu.

Palenie a impotencja

Uzależnienie od palenia tytoniu ma niestety więcej wad. I to znacznie poważniejszych niż brak satysfakcji z życia seksualnego – nawet palacze, którzy nie narzekają na problem z erekcją, są narażeni na zaburzenia wytrysku. Nikotyna może stać się przyczyną impotencji, gdyż ma duży wpływ na układ nerwowy człowieka. Powoduje to skurcz naczyń krwionośnych, co jednocześnie utrudnia napływ krwi do członka. Dodatkowo, substancje zawarte w nikotynie przyczyniają się do uszkadzania żył, a mówiąc dokładniej: ich zastawek, które odgrywają znaczącą rolę, gdyż zatrzymują krew w penisie.

Planujesz powiększenie rodziny? Spróbuj zerwać z nałogiem

To z pewnością nie najlepsza wiadomość dla palaczy. Jednak jedyną właściwą drogą do pozbycia się problemów z potencją przy uzależnieniu od papierosów, jest próba zerwania z nałogiem. Poza „mechanicznymi” utrudnieniami jakie powoduje nikotyna, są również te bardziej złożone, dotyczące jakości samego nasienia.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że nałogowcy mają zdecydowanie mniejszą objętość nasienia w porównaniu z osobami niepalącymi. Oprócz tego, w ich nasieniu znajduje się również mniejsza liczba żywych i prawidłowo poruszających się plemników. Oznacza to więc, że jakość nasienia u palących mężczyzn jest gorsza, co zdecydowanie utrudnia zapłodnienie.

potencja wzwód rzucanie palenia papierosy nikotyna impotencja palenie tytoniu obniżone libido problemy z erekcją co na potencję palenie a seks potencja u kobiet palenie a potencja
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: radek
Ocena:
Ale tu chodzi o papieroska "po", nie wyobrażam sobie nie przypalić.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach