43 825 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 893 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Opinie pacjentów o Ketonalu bez recepty

Opinie pacjentów o Ketonalu bez receptyOpinie pacjentów o Ketonalu bez recepty

Ketonal bez recepty to efekt decyzji prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Od października 2017 roku lek można kupić bez zgody lekarza.

 

 

Ketonal bez recepty – opinie pacjentów o skuteczności

Ketonal bez recepty to lek sprzedawany w małych dawkach (50 mg ketoprofenu w jednej tabletce). Środek znany jest z działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego. Ketonal pomaga na łagodne i umiarkowane dolegliwości bólowe. Jednak, jak podkreślają jego użytkownicy, poradzi sobie też z silnym bólem, który nie mija po zażyciu innych ogólnodostępnych leków. Zdaniem wielu pacjentów Ketonal Active działa mocniej niż środki z ibuprofenem czy paracetamolem. Stosunkowo często w ich opiniach nazywany jest „ostatnią deską ratunku”, „numerem 1 w trudnych sytuacjach”, „najlepszym na rynku lekiem przeciwbólowym”. Potwierdzeniem tego są liczne badania naukowe, które wskazują, że ketoprofen stosowany w dawce pojedynczej 50 mg powoduje szybszą oraz większą w zakresie redukcji natężenia bólu poprawę zarówno w stosunku do 1000 mg paracetamolu, jak i 400 mg ibuprofenu.

Ketonal bez recepty – opinie pacjentów o szybkości działania

W komentarzach osób przyjmujących Ketonal Active znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat szybkości jego działania. Niektórzy pacjenci podają, że pierwsze efekty zauważają niedługo po zażyciu. Wynika to z faktu, że ketoprofen dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Z tego powodu rezultaty działania leku odczuwalne są już po około 30 minutach, a maksymalne stężenie w krwi obserwuje się po 90 minutach od zażycia.

Ketonal bez recepty – opinie pacjentów o cenie i dostępności

Pozytywne są także zdania pacjentów na temat ceny Ketonalu Active. W komentarzach można przeczytać, że lek jest niedrogi, na każdą kieszeń, że jego cena jest atrakcyjna, dobra czy konkurencyjna. Co więcej, użytkownicy zwracają uwagę na bardzo dobry stosunek ceny do jakości leku. Środek sprzedawany jest w opakowaniach po 10 i 20 kapsułek, za które zapłaci się odpowiednio około 8 zł i 15 zł.

Ketonal Active, mający obecnie status OTC (z ang. over-the-counter drug), czyli leków wydawanych bez recepty lekarskiej, jest do nabycia niemal w każdej stacjonarnej i internetowej aptece. Zdaniem znacznej części społeczeństwa zmiana kategorii farmaceutycznej Ketonalu Active to ogromny plus, nie muszą bowiem iść do lekarza, aby uzyskać receptę. Wielu z nich podkreśla związaną z tym oszczędność czasu. 

Ketonal bez recepty – opinie pacjentów o zakresie działania

Osoby korzystające z Ketonalu Active podkreślają szeroki zakres działania leku. Najczęściej są to bóle głowy i bóle kostno-mięśniowe. Ketonal Active jest często używany przy migrenach, bólach kręgosłupa, zęba, gorączce. Niektórzy podają, że korzystali z niego w łagodzeniu dolegliwości pooperacyjnych i pourazowych. Kobiety stosują go też podczas bolesnej miesiączki.

Szerokie zastosowanie Ketonalu Active bezpośrednio związane jest z podłożem jego działania. Powszechnie wiadomo, że zawarty w nim ketoprofen należy do klasycznych NLPZ, które hamują COX-1 i COX-2. Hamuje też aktywność wydzielanej przez neutrofile elastazy, która jest mediatorem bólu. Zwiększa uwalnianie beta-endorfin – tzw. hormonów szczęścia o działaniu przeciwbólowym. Wpływa ponadto na serotoninergiczne szlaki kontroli bólu.

Ketonal bez recepty – czy to dobry pomysł?

Mimo przeważnie pozytywnych opinii dotyczących ogólnodostępności Ketonalu Active spotkać można niekiedy głosy sprzeciwu. Większość z nich podyktowana jest obawą przed przyjmowaniem przez polskie społeczeństwo dużej ilości środków przeciwbólowych. Należy zaznaczyć, że rynek leków OTC należących do tej samej grupy co Ketonal Active pod względem przeznaczenia jest bardzo bogaty. Stąd też należy mówić o ich nadmiernej konsumpcji.

Każdy, kto ma zdrowy rozsądek i przestrzega zaleceń, nie powinien martwić się dostępnością Ketonalu Active bez recepty. Producent leku podjął wiele kroków ograniczających ryzyko ewentualnych działań niepożądanych. Zmniejszono dawkę substancji czynnej, czas przyjmowania środka bez konsultacji lekarskiej i pojemność opakowania. Co więcej, Ketonal Active charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, a jego dopuszczenie do sprzedaży bez ograniczeń wymagało kompleksowej analizy w tym zakresie.

Ketonal cena ketonal ketonal bez recepty ketonal bez recepty opinie ketonal gdzie kupić

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 825 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 893 produktów w 209 kategoriach