45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Opieka nad osobą sparaliżowaną

Opieka nad osobą sparaliżowanąOpieka nad osobą sparaliżowaną

Udar mózgu, wylew, wrodzony rozszczep kręgosłupa, choroba Parkinsona – to wszystko, jak i wiele innych zaburzeń, może powodować nieodwracalne skutki, jakim jest paraliż. To schorzenie, w którym dochodzi do utraty czynności jednego, kilku lub całej grupy mięśni, efektem czego jest upośledzenie codziennego funkcjonowania. Chory przestaje być samodzielny, bowiem korzystanie z łazienki, kąpiel czy przygotowywanie jedzenia wymagają pomocy drugiej osoby. W takiej chwili rodzina często podejmuje decyzję o umieszczeniu osoby starszej w domu opieki lub organizuje ją na własną rękę.

Choroba całej rodziny

Paraliż to schorzenie dotykające nie tylko jedną osobę. To choroba całej rodziny, ponieważ każdy jej członek odczuwa nieprzyjemne i niedogodne skutki utraty zdrowia. Sparaliżowany nie jest w stanie sam skorzystać z toalety, wymaga pomocy przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. To sprawia, że niemożliwym jest samodzielne mieszkanie, ani nawet wielogodzinne pozostawanie w mieszkaniu bez opieki. Ta jednak do łatwych nie należy – wymaga nie tylko specjalnego wykwalifikowania, ale też szczególnych cech osobowości, takich jak empatia czy cierpliwość. Mimo miłości do bliskiej osoby, może okazać się, że sami nie nadajemy się do takiej roli lub, co zdarza się najczęściej, nie można znaleźć na nią czasu.

Nie ma to jak w domu

Starsze osoby mają większy problem ze zmianą miejsca – z tego względu wiele rodzin stara się uniknąć przeniesienia chorego do specjalnego ośrodka. Ważne dla pacjentów jest dobre samopoczucie i komfort psychiczny, które można odczuwać we własnych czterech kątach. Z tego względu firma Opieka InterJob oferuje opiekę na miejscu, w domu sparaliżowanego. Nasi opiekunowie to wykwalifikowana, godna zaufania kadra pracowników. Ze względu na różnorodność zapotrzebowania proponujemy dwa rozwiązania: opiekę godzinową (o wyznaczonych porach dnia) czy całodobową, która wiąże się z zapewnieniem zakwaterowania i wyżywienia.

Dlaczego warto?

Niepotrzebnie jest wzbraniać się przed zatrudnieniem wyszkolonych do opieki pracowników. Ich profesjonalne podejście pozwala zapewnić chorym poczucie bezpieczeństwa. Bliscy mogą z czystym sumieniem rozwijać się zawodowo i mieć pewność, że ich krewny jest pod kontrolą właściwej osoby. Znacznie lepiej jest polegać na wykwalifikowanej kadrze niż własnej intuicji, która może być mylna. Z tego względu lepiej jest powierzyć odpowiedzialne obowiązki profesjonalistom.

Nie tylko wykształcenie

Doskonale wiemy o tym, że samo wykształcenie nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Opieka nad osobą schorowaną wymaga empatii. Zrozumienie pozwala im nawiązać lepszy kontakt ze sparaliżowanym. W trudnych chwilach mogą targać nim negatywne emocje, dlatego istotna jest również cierpliwość i wyrozumiałość. Tymi wszystkimi cechami wyróżnia się kadra interjob.com.pl, która świadczy usługi nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

paraliż opieka nad osobą sparaliżowaną
Komentarze
Dodano: 05 Luty 2018
Autor: Mateusz N.
Ocena:
Bardzo ciekawy artykuł. Dzięki.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach