45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Określ swój typ urody i dobierz odpowiednie kosmetyki!

Określ swój typ urody i dobierz odpowiednie kosmetyki!Określ swój typ urody i dobierz odpowiednie kosmetyki!

W kosmetologii wyróżnia się praktycznie dwa najprostsze rozróżnienia typów urody. Po pierwsze mówi się o urodzie jasnej i ciepłej, lub o urodzie zimnej. Idąc dalej tym krokiem powstało całkiem popularne rozróżnienie przypisujące każdemu typowy urody daną porę roku. I tak mamy Panią Zimę, Wiosnę, Lato i Panią Jesień. Każda z kobiet może przyporządkować własne cechy urody do tych archetypowych, przedstawianych przez każdą z powyższych pór roku. Od tego zależeć będzie odpowiedni dobór kolorów w stroju, czy w makijażu.

  • Jak określić typ urody?

  • Jak dopasować typ urody do pory roku?

Pani Zima

Jest to uroda bardzo wyrazista, mocno kontrastująca. Włosy są ciemne, brązowe, czarne lub posiadające inny zimny, ciemniejszy odcień włosów jaśniejszych. Oczy przy tym mogą być każdego koloru, ale zawsze wyraźna jest granica pomiędzy białkiem a tęczówką, co mocno kontrastuje. Cera Pani Zimy jest równie zimna, blada, jasna, typu Królewna Śnieżka. Co prawda, Pani Zima może posiadać również skórę nieco cieplejszą, ale zdarza się to rzadziej.

  • Kolory: czerń i biel, krwista czerwień, mocne kolory i kontrasty, wszelkie mocniejsze niebieskości, idealne będą czerwone szminki

Pani Wiosna

Delikatny typ urody, bardzo zwiewny, dziewczęcy, wręcz efemeryczny. Kobiety o takiej urodzie wyglądają bardzo uroczo, pięknie się uśmiechają, mają w sobie coś dziewczęcego. Cera jest również jasna, ale nieco ciemniejsza niż u Zimy, włosy mogą być różnego koloru, ale w barwie stonowanej, bardziej jasne, niż ciemne.

  • Kolory: bez kontrastów, beże, róże, kolory morelowe, złote odcienie z niebieskościami i fioletami

Pani Lato

Piękne kobiety pełne swojej wartości. Skóra porcelanowa, pięknie wyglądająca w każdym zestawieniu, może to być również cera z naczynkami. Oczy są szare, niebieskie albo lekko brązowe. Włosy raczej jasne. Pani Lato to blondynka, odcienie koloru blond mogą być jednak różne. Koloryzacja również może tutaj zmienić typ urody.

  • Kolory: pastelowe i przydymione z lekką nutką ekstrawagancji, jeśli chodzi o makijaż oka, świetnie pasują kolory różowe, łososiowe, jasne, kremowe, fiołkowe czy błękitne

Pani Jesień

Również jest to typ delikatny urody, ale bardzo ciepły. Skóra może być ciemniejsza w odcieniach brzoskwiniowych lub oliwkowych. Pani Jesień może mieć włosy rude i skłonność do piegów. Włosy zawsze będą w ciepłym kolorze, niezależnie od tego, czy będzie to lekki brąz czy ciemniejszy blond.

  • Kolory: kolory ziemi, jasne, świetliste, łososiowe, jasnoczerwone, beże, kolory złote, musztardowe i żółte

Ciepły a zimny typ urody

Wszystkie osoby z bardziej ciepłym typem urody (oliwkowa, różowa cera, jaśniejsze włosy, lekko zarysowane brwi, kasztanowe, rude i blond włosy) mogą zakładać na siebie ubrania w kolorach brązu i rudej czerwieni. Kosmetyki również powinny być dobierane pod ten kolor. Dobrze wypadają również kolory pastelowe, brzoskwiniowe, lekko żółte.

Zimny typ urody to kobiety o bladej cerze, lub nieco jaśniejszej, czystej, z dodatkami ciemnymi typu mocno zarysowane brwi lub ciemne włosy. Lepiej wybrać kontrastowe kolory, mocne, wyraziste, które będą pasowały do równie wyrazistego typu urody. Stawiajmy na czerń, biel, mocną czerwień i mocny niebieski.

kobieta uroda kosmetyki typ urody

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach