45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odżywki dla sportowców. Które wybrać?

Odżywki dla sportowców. Które wybrać?Odżywki dla sportowców. Które wybrać?

Jeśli dbasz o kondycję i zgrabną sylwetkę, w twoim planie treningowym nie powinno zabraknąć odpowiednich suplementów. Dlaczego? Ułatwiają drogę do celu, ponieważ zawierają spalacze tłuszczu i mobilizują organizm do wzmożonego budowania tkanki mięśniowej (w przypadku odżywek na masę). Dodatkowo nie potrzebujesz na nie recepty i są legalne, ponieważ nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, które mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Nic dziwnego, że cieszą się szczególną popularnością wśród sportowców!

  • Jakie wybrać odżywki?

  • Czy spalacze tłuszczu działają?

  1. Odżywki na masę mięśniową – przy ćwiczeniach warto przyjmować kreatynę, która choć jest naturalnie wytwarzana w organizmie, to przyjmowanie jej w formie suplementu zwiększa wytrzymałość i pobudza ciało do działania. Wspomaga wzrost tkanki mięśniowej – jej funkcją nie jest więc zmniejszenie masy ciała. Niestety, zbyt duża ilość kreatyny ma negatywne skutki: bóle żołądka, biegunkę, tycie i skurcze mięśni. Nie wolno więc nadużywać kreatyny – należy brać ją po wysiłku na siłowni. Najczęściej występuje w formie rozpuszczalnego proszku. Substancja ta może powodować odwodnienie, należy więc przyjmować również duże ilości wody w trakcie jej stosowania. Jest przeciwwskazana osobom poniżej 18 roku życia i cierpiących na schorzenia nerek. Oprócz kreatyny, odżywki dla sportowców zawierają także glutaminę lub białko. Ich funkcją jest dostarczenie budulca dla mięśni.

  2. Spalacze tłuszczu dla aktywnych – przeznaczone dla sportowców, w celu zwiększenia wydolności organizmu. Do składników, które najczęściej w ich znajdziemy należy syferyna, która pobudza organizm na podobnej zasadzie co kofeina. Zwiększa poziom energii i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu szybciej spalane są kalorie i zmniejsza się apetyt. Bardzo rzadko wywołuje efekty uboczne, jednak tylko jeśli stosujemy ją zgodnie z zaleceniami. Oprócz syferyny w tego typu suplementach znajduje się również wspomniana już kofeina. Obie substancje muszą być stosowane z umiarem – zbyt duża ilość powoduje drżenie rąk, palpitacje serca, skoki ciśnienia. Jeśli zależy ci na spaleniu tłuszczu, postaw także na tabletki zawierające chrom. Możesz go przyjmować w formie suplementów, a także naturalnej formie, gdyż znajduje się w szparagach, gruboziarnistym pieczywie, owocach morza i kaszach. Zbyt duża ilość chromu przyjmowana w formie tabletek może skończyć się bezsennością, rozdrażnieniem, bólami głowy i wzrostem wagi przy intensywnym wysiłku fizycznym.

Pamiętajmy jednak, że żadne tabletki i suplementy nie spowodują spalenia tkanki tłuszczowej lub zwiększenia masy mięśniowej samoistnie. Każdemu przyjmowanemu wspomagaczowi, powinna towarzyszyć odpowiednia, wysokobiałkowa i niskotłuszczowa dieta, a także intensywna aktywność fizyczna. Suplementy mają wyłącznie funkcję wspomagającą i tylko w taki sposób można zobaczyć efekty ich działania.

suplementy kreatyna siłownia Odżywki dla sportowców odżywki na masę suplementy na odchudzanie
Komentarze
Dodano: 20 Czerwiec 2016
Autor: Bartek
Ocena:
Wiem jedno nie nalezy samemu wybierać odżywek dla sportowców, najlepiej zasięgnąć opinii kogoś kto się na tym zna.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach