45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odżywki dla sportowców: 7 najlepszych suplementów! Sprawdź, czy je znasz!

Odżywki dla sportowców: 7 najlepszych suplementów! Sprawdź, czy je znasz!Odżywki dla sportowców: 7 najlepszych suplementów! Sprawdź, czy je znasz!

Sportowcy powinni szczególnie dbać o swoją dietę oraz o odpowiednie nawodnienie podczas treningu. Ważne są również odżywki, które dostarczą organizmowi wszelkich potrzebnych mu składników odżywczych, a przy tym wzmocniają organizm, pozwalają na bardziej skuteczne i efektywne wykonywanie ćwiczeń. Ważne jest również przyjrzenie się ofercie specjalnych napojów dla sportowców, by nawadniać organizm z głową i skutecznie.

  • Które odżywki wybierać?

  • Co zawierają odżywki?

Co zawierają w sobie odżywki dla sportowców?

W skład odżywek i specjalnych napojów dla sportowców wchodzą witaminy, mikro- i makroelementy, spalacze tłuszczu oraz substancje, które mobilizują organizm do wysiłku oraz pomagają budować tkankę mięśniową.

Dodatkowo niektórzy sportowcy, którzy w szybkim tempie chcą zbudować swoje mięśnie używają również sterydów anabolicznych i specjalnych hormonów.

7 najpopularniejszych odżywek dla sportowców

  1. Synefryna – podnosi metabolizm i zwiększa zasoby energii organizmu. Działa podobnie jak kawa pobudzając organizm do pracy. Zwiększa szybkość spalania kalorii i pozwala na szybkie spalenie zbędnego tłuszczu. Hamuje przy tym uczucie głodu. Polecana jest dla osób aktywnych, które chcą rzucić zbędne kilogramy.
  2. Chrom – odżywki zawierające chrom świetnie działają na sportowców wspomagając spalanie tłuszczów oraz pobudzając metabolizm. Przyjmowanie zbyt dużych ilości suplementów diety z chromem może powodować powstawanie efektów ubocznych, takich jak bezsenność czy bóle głowy.
  3. Odżywki z kofeiną – również stosowane są w sporcie, jako lekkie wspomagacze wysiłku fizycznego. Kofeina pozwala szybciej spalić kalorie i daje na chwilę kopa energetycznego, który pozwala na kontynuowanie treningu i wzmocnienie siły mięśni.
  4. Kreatyna – suplementy diety zawierające ten aminokwas działają na organizm wzmacniająco: zwiększa się siła mięśni, wytrzymałość. Przyjmujący kreatynę sportowcy mają poczucie posiadania większej energii do działania. Dzięki przyjmowaniu kreatyny szybciej uzyskuje się siłę i rzeźbę mięśni ćwicząc na siłowni. Kreatyna sprzedawana jest w formie suplementu w proszku. Rozpuszcza się ją w wodzie i w ten sposób przyjmuje
  5. Odżywki białkowe – posiadają w sobie białko, które pomaga w budowie masy ciała i budowie mięśni. Białko będące częścią tych suplementów diety jest łatwo przyswajalne. Rozpuszcza się je w wodzie w formie proszku i w ten sposób spożywa. Odpowiednie ilości przyjmowanego białka mają wpływ również na ogólny metabolizm organizmu.
  6. Odżywki glutaminowe – zawierają w sobie glutaminę, która potrzebna jest do prawidłowego i szybkiego rozrostu mięśni. Glutamina jest aminokwasem, który wzmacnia budowę mięśni, pozwala się im rozrastać i hamuje ich rozpad. Ponadto suplementy tego typu pozwalają na szybszą regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Dzięki temu do następnego treningu można podejść znacznie szybciej.
  7. Napoje izotoniczne – każdego rodzaju sportowcy powinni również spożywać napoje izotoniczne. Zawierają one w sobie magnez, witaminy, węglowodany, fosfor, wapń, potas i sód. Wszystko to, co potrzebne jest człowiekowi wykonującemu wysiłek fizyczny przy jednoczesnym odpowiednim nawodnieniu organizmu. Wyrównują poziomy elektrolitów, które wytracane są podczas intensywnego wysiłku fizycznego.
mięśnie odżywki masa ciała suplementy diety Odżywki dla sportowców rzeźba muskuły

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach