43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Odzież medyczna kolorowa, we wzory czy gładka - co można znaleźć w sklepach?

odzież medycznaodzież medyczna
Zawody medyczne kojarzą się uniformizacją odzieży. Przyzwyczailiśmy się do tego, że lekarze, pielęgniarki czy laboranci ubrani są na biało.
 

Biel kojarzy się z czystością i aseptycznością, ale to nie kolor czy wzór na fartuchu przesądza o tym, że jest ona antybakteryjna. Decyduje o tym technologia, w jakiej wykonuje się tkaniny, z których szyje się odzież medyczną. Dzięki możliwości tworzenia włókien o określonej budowie molekularnej (cząsteczkowej), udaje się uzyskać materiały, na których drobnoustroje chorobotwórcze nie są się w stanie zagnieździć ani rozmnażać. Odzież medyczna szyta z bawełny z dodatkiem takich właśnie precyzyjnie sformatowanych włókien ma dodatkowo tę właściwość, że nie wchłania przykrych zapachów, a przy tym wszystkim jest komfortowa w noszeniu i odporna na pranie w wysokich temperaturach - nie kurczy się, nie deformuje, nie odbarwia.

Rodzaje odzieży medycznej

Obok tradycyjnych strojów medycznych w kolorze białym, zwanych potocznie fartuchami, współcześni przedstawiciel zawodów medycznych mają do dyspozycji ubrania, które w niczym nie przypominają uniformów. Spodnie, spódnice i bluzy są dopasowane do sylwetki, perfekcyjnie skrojone, bogate w detale ułatwiające codzienne funkcjonowanie (kieszenie, troczki, zamki, rozcięcia) ale i sprawiające, że są one po prostu estetyczne i modne. Niezliczona ilość wzorów i kolorów pozwala skonfigurować codzienny strój lekarza i pielęgniarki z uwzględnieniem ich indywidualnych upodobań i potrzeb. Każdy element garderoby nabyć można osobno, dlatego ilość kombinacji zależy wyłącznie od stanu posiadania właściciela. Kolorowa odzież medyczna szyta z najnowocześniejszych materiałów pozwala skórze swobodnie oddychać i nie krępuje ruchów. Nie ma w sobie nic z anonimowości białych fartuchów, przez co umożliwia lekarzom i pielęgniarkom skracanie dystansu w rozmowach z pacjentami - zwłaszcza tymi najmłodszymi.

Odzież kolorowa - gdzie sprawdzi się najlepiej

To właśnie lekarze i pielęgniarki pracujący na oddziałach dziecięcych zapoczątkowali modę na kolorowe ubrania medyczne. Traumatyczne doświadczenia najmłodszych pacjentów poddawanych długiej hospitalizacji skutkujące strachem przed służbą zdrowia zmotywowały pediatrów, a wkrótce także stomatologów dziecięcych do porzucenia białych fartuchów na rzecz strojów medycznych we wzory oraz w jaskrawych radosnych barwach. Do dziś kolorowa odzież medyczna najlepiej sprawdza się wśród medyków pracujących z dziećmi oraz w poradniach rodzinnych. Równie chętnie sięgają po nią laborantki wykonujące badania analityczne czy ratownicy medyczni jadący do wypadku z udziałem dzieci. Ale i w pracy z dorosłymi pacjentami uniformy medyczne w kolorach innych niż białe przynoszą zaskakujące efekty: pacjenci przestają postrzegać lekarza jako zdystansowanego, chłodnego i wszechwiedzącego - zaczynają postrzegać go jako osobę ciepłą, empatyczną i żywo zainteresowaną nie tylko chorobą, ale przede wszystkim drugim człowiekiem.

Dostępne wzory

W sklepie Stelo oferujemy zarówno odzież medyczną we wzory jak i gładką. Obok tradycyjnej bieli, znaleźć u nas można bluzy medyczne damskie i męskie w wielu odcieniach niebieskiego, szarego, zielonego a nawet czerwonego wina. Szeroki wybór bluz we wzory pozwoli lekarzom i pielęgniarkom dobrać taki strój roboczy, że będą czuli się elegancko, a jednocześnie łatwiej im będzie wejść w kontakt z najmłodszymi pacjentami. Stroje medyczne z nadrukami ulubionych bohaterów kreskówek czy superbohaterów mogą stać się punktem wyjścia do rozmowy z przestraszonym maluchem, który w niecodziennie ubranym medyku zobaczy osobę, która naprawdę chce pomóc. Gabinet pediatry czy stomatologa ubranego w strój niewiele różniący się od stroju młodego pacjenta przestaje być jaskinią lwa, a staje się miejscem spotkania dwóch osób, które chętnie podejmą współpracę w procesie leczenia.

Oferujemy wyłącznie markowe produkty

To ważne, żeby odzież medyczna była najwyższej jakości. Tylko wtedy ma się gwarancję, że naprawdę szyta jest z antybakteryjnych materiałów o wyjątkowym komforcie użytkowania. Sklep Stelo jest autoryzowanym przedstawicielem takich marek spełniających międzynarodowe standardy jak: Dickies, Cherokee, Heartsoul czy Alexandra. W regularnej ofercie dostępnej w naszych sklepach stacjonarnych i na stronie internetowej www.stelo.pl posiadamy standardową rozmiarówkę oraz wybrane wzory i kolory. Jednak na specjalne zamówienie Klienta możemy sprowadzić większość z dostępnych w katalogach modeli - także w nietypowych rozmiarach jak XXS czy 5XL. 

Kolorowa odzież medyczna damska i męska cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Nowe technologie zrewolucjonizowały nie tylko metody diagnostyki, ale także rynek odzieży medycznej. Technologia Certainty umożliwia tworzenie antybakteryjnych włókien i tkanin tyle pięknych, co maksymalnie funkcjonalnych. Współcześni lekarze i pielęgniarki mają więc szanse zapisać się w świadomości swoich pacjentów nie jako biały personel, a jako personel, który chłodną biel zamienił na ciepło przyjaznych oku i emocjom barw.

modna odzież medyczna odzież medyczna kolorowa odzież medyczna technologie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach