44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Odtrucie alkoholowe Katowice - Śląsk

Odtrucie alkoholowe Katowice - ŚląskOdtrucie alkoholowe Katowice - Śląsk
Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, która wywiera negatywny wpływ zarówno na zdrowie ogólne alkoholika, a także znacząco niszczy jego życie społeczne. Długo trwająca choroba alkoholowa wywołuje szereg nieodwracalnych szkód – z tego powodu tak istotne jest jak najszybsze podjęcie działań terapeutycznych oraz leczniczych, których początkiem powinno być odtruwanie alkoholowe.
 

Odtrucie alkoholowe Katowice – efektywna regeneracja

Odtrucie alkoholowe Katowice stosuje się w głównej mierze po to, aby wydalić z organizmu pozostałości szkodliwych i toksycznych produktów przemiany metabolicznej alkoholu w ciele alkoholika. W momencie skonsumowania zbyt dużej dawki alkoholu etylowego, w ciele człowieka dochodzi do licznych przemian, które w znaczącym stopniu zagrażają zdrowiu danej osoby. Z tego powodu szybkie podjęcie się odtrucia alkoholowego jest korzystne dla poprawy kondycji oraz ogólnego samopoczucia człowieka.

Jednym z najbardziej narażonych narządów wewnętrznych na szkodliwe działanie etanolu jest wątroba, ponieważ u znacznej większości alkoholików po pewnych czasie dochodzi do jej marskości. Kolejne organy, które ulegają w znacznym stopniu degradacji to nerki, trzustka oraz mózg. Dodatkowo zaburzana jest umiejętność motoryczna oraz prawidłowe ocenianie i odbieranie bodźców ze świata realnego, a także upośledzone zostaje odczuwanie emocji.

Co dokładnie powoduje odtrucie alkoholowe?

W dużym uproszczeniu określając, odtrucie alkoholowe oczyszcza zniszczony działaniem alkoholu organizm, a także uzupełnia płyny, elektrolity i minerały. Osoby zajmujące się terapią uzależnień wskazują, że detoks korzystnie wpływa na rozluźnienie organizmu, ponieważ po jego odbyciu człowiek odczuwa ulgę zarówno cielesną, jak i duchową – przede wszystkim znika ból. Pacjent zaczyna myśleć pozytywnie, przywracane są zdolności myślenia logicznego, analitycznego oraz racjonalnego. Mimo to wśród wielu osób uzależnionych panuje przekonanie, że nie warto wkładać trudu w przechodzenie detoksykacji, ponieważ ukojenie jest chwilowe. Rzeczywistość jednak pokazuje odmienne sytuacje. Przechodząc przez odtrucie alkoholowe w naszym gabinecie nasi Pacjenci mają gwarantowaną stałą regenerację, pod warunkiem utrzymania późniejszej abstynencji. Dodatkowo, w ten sposób przygotowany organizm gotowy jest do podjęcia dalszych działań leczniczo-terapeutycznych, takich jak odbycie psychoterapii lub wszycie tabletki Esperal. Chirurgiczny zabieg zaszycia alkoholowego również dostępny jest w naszej ofercie, więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej: https://odtruwaniekatowice.pl/.

Odtruwanie alkoholowe z pomocą specjalisty

Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszego gabinetu w Katowicach zawsze są obdarzeni fachową opieką medyczną. Dbamy o to, aby lekarze podawali naszym Klientom leki oraz płyny dobrane pod ich indywidualne potrzeby oraz możliwości organizmu w formie kroplówki dożylnej, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo całej procedury. Nasi Pacjenci przez cały proces odtruwania alkoholowego zachowują świadomość oraz przytomność, ponieważ nie są znieczulani. Nawet w momencie wystąpienia objawów zespołu odstawiennego, podaje się jedynie te leki, które wyciszają reakcje organizmu oraz umożliwiają spokojny sen.

W skład naszych kroplówek wchodzą indywidualnie dobrane dawki witamin, minerałów, elektrolitów, a także mikroskładników. Dobierane one są na podstawie wywiadu medycznego oraz badań laboratoryjnych. Warto zaznaczyć, że nasi medycy sprawdzają poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przez Pacjenta, a także wszelkie parametry życiowe, takie jak pracę serca, ciśnienie krwi, poziom cukru, wiek, masę ciała, posiadane choroby przewlekłe, a także leki przyjmowane na stałe. W ten sposób Pacjenci są kwalifikowani są na procedurę odtruwania alkoholowego. Dokładamy wszelkich starań, aby termin rozpoczęcia detoksu był jak najszybszy. Zdajemy sobie sprawę, że w kwestii uzależnienia od alkoholu czas jest jednym z najistotniejszych czynników. Jeżeli sytuacja naszych Pacjentów tego wymaga, zapewniamy dojazd. Zawsze kontrolujemy i monitorujemy stan naszych Podopiecznych na bieżąco przez naszych lekarzy, na każdym etapie procesu detoksykacji.

Nasz gabinet w Katowicach wyróżnia się tym, że oprócz samej procedury odtrucia alkoholowego nasz personel jest zdeterminowany na pomoc Pacjentom, co objawia się między innymi poprzez udzielanie porad, a także wskazywanie dalszych możliwych kroków walki z chorobą alkoholową, jeżeli Pacjent wykazuje szczere chęci do wyjścia z uzależnienia.

Objawy abstynencyjne

Powracanie do życia w abstynencji nie jest proste, w momencie kiedy posiada się liczne ciągi alkoholowe. W sytuacji kiedy we krwi danej osoby spada stężenia alkoholu, zaczynają pojawiać się nieprzyjemne objawy odstawienia substancji alkoholowej, do obecności której organizm był przyzwyczajony. Intensywność omawianych objawów uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: czas trwania ciągu alkoholowego, zaawansowania uzależnienia, ilości spożywanego alkoholu. Dodatkowo w literaturze medycznej podkreśla się fakt, iż osoby, które wcześniej odczuwały występowanie zespołu objawów abstynencyjnych, występuje większe ryzyko ich ponownego pojawienia się. Do najczęściej występujących objawów zalicza się:

 • Drgawki języka, powiek oraz kończyn górnych,
 • Napady na tle padaczkowym, typu „grand mal” (duże napady, np. toniczno-kloniczne),
 • Wzmożona potliwość,
 • Ogólne osłabienie oraz pogorszenie samopoczucia,
 • Objawy somatyczne, takie jak nudności, wymioty,
 • Problemy ze snem,
 • Tachykardia,
 • Podwyższone ciśnienie krwi,
 • Silny ból głowy,
 • Omamy, wizje, halucynacje,
 • Pobudzenie psychoruchowe.

Jeżeli z powyższej listy osoba uzależniona dostrzega minimum trzy dolegliwości, powinna jak najszybciej udać się na konsultacje ze specjalistą lub lekarzem, a także rozważyć odbycie odtrucia alkoholowego, które można wykonać w Katowicach.

Odtrucie alkoholowe – cena za odtrucie w Katowicach

Alkoholizm jest chorobą, która generuje liczne koszty, między innymi na wydawany alkohol. W statystykach na jednego statystycznego Polaka przypada ponad jedenaście litrów wypijanego czystego spirytusu rocznie. Mnożąc podaną ilość alkoholu przez średnią cenę spirytusu otrzyma się dość pokaźną sumę, a co warto zaznaczyć, osoba charakteryzująca się chorobą alkoholową spożywa znacznie więcej napojów alkoholowych, niż statystyczny Polak. Może być to spowodowane tym, że u alkoholika zmienia się tolerancja na etanol – jest ona znacznie większa, niż u osób sporadycznie pijących alkohol, a także wzrasta ona wraz z postępowaniem choroby. Omawianą sytuację pomaga przerwać detoksykacja. Zestawiając ze sobą koszty, jakie ponosi się każdego dnia na alkohol z ceną odtrucia alkoholowego można śmiało stwierdzić, iż jest to korzystna inwestycja, która przynosi ze sobą liczne korzyści, w tym także te finansowe. Bezpieczne i natychmiastowe przejście w trzeźwość oraz w poprawę zdrowia i kondycji organizmu można odbyć już od 450zł. Należy pamiętać, że to od indywidualnego podejścia Pacjenta zależy zachowanie abstynencji oraz jej efektów na dłużej. Warto zaznaczyć, że cena może różnić się w przypadku leczenia kaca, jak i ciągów alkoholowych, ponieważ w takim przypadku wzrasta niezbędna ilość leków i innych płynów do wykorzystania, a także czas ogółu procesu, co generuje większe koszty. Na to, jak wygląda odtrucie alkoholowe bezpośrednio wpływa ogólny stan zdrowia danej osoby, jej kondycja, samopoczucie, a także indywidualne potrzeby oraz wymagania Pacjenta.

odtruwanie alkoholowe na czym polega odtrucie alkoholowe co powoduje odtrucie alkoholowe Odtrucie alkoholowe Katowice Objawy abstynencyjne odtrucie alkoholowe cena

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach