45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odpowiednia odżywka do rzęs? tylko z naturalnymi składnikami!

Odpowiednia odżywka do rzęs? tylko z naturalnymi składnikami!Odpowiednia odżywka do rzęs? tylko z naturalnymi składnikami!

Naturalne składniki bardzo pozytywne są odbierane przez ludzki organizm, przede wszystkim dlatego, że są bezpieczne. Nie wywołują alergii, nie powodują pieczenia i zaczerwienienia. Oczywiście wyjątkiem są osoby uczulone na konkretny składnik. Bardzo dobrze pielęgnują skórę, paznokcie i włosy , w przypadku odżywek do rzęs – powieki i skórę wokół oczu. Warto sięgnąć po odżywki zawierające naturalne składniki. Są one wyjątkowo delikatne i nie podrażniają oczu.

Oczy są szczególnie podatne na uszkodzenia i podrażnienia. Pokryte są bardzo cienką i wrażliwą warstwą skór dlatego wymagają delikatnej pielęgnacji. Właśnie za regenerację i bezpieczeństwo odpowiadają naturalne substancje zawarte w odżywce.

  • Jak odżywiać rzęsy?

  • Czy aloes pomaga na rzęsy?

Składniki naturalne w odżywkach są głownie pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego i są doskonale znane medycynie, kosmetologii, dermatologii, a nawet domowym kuracjom. Najbardziej znane składniki to: keratyna, aloes, świetlik, allantoina, panthenol oraz kwas hialuronowy. Proces ich pozyskiwania i przetwarzania polega wyłącznie na filtracji, tłoczeniu, suszeniu lub destylacji. Uzyskany w ten sposób środek organiczny przechodzi szereg niezbędnych badań pod kątem obecności zanieczyszczeń. Kontrola dermatologiczna jest w tym zakresie niezwykle skrupulatna.

Działanie naturalnych składników do rzęs

Przybliżmy zatem charakterystykę wymienionych składników i rolę jaką pełnią w odżywkach:

- Keratyna jest podstawowym budulcem włosów, paznokci i skóry. Jej funkcja polega na uelastycznianiu i nabłyszczaniu rzęs. Świetnie wpływa na ich objętość, miękkość a także nawilża i wzmacnia. Zapewnia rzęsom ochronę przed wysuszeniem i szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

- Aloes. Jego celem jest redukcja zaczerwienie oraz przyspiesza gojenie się podrażnień i ran. Dodatkowo odbudowuje, nawilża rzęsy, dostarczając im minerałów i witamin a sok z aloesu zawiera substancję zwana ligniną, dzięki której szybko przedostaje się on w głąb ludzkiej skóry.

- Działanie ekstraktu ze świetlika jest doskonale znane osobom z chorobami oczu. Świetlik wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Regeneruje zmęczone oczy, zwłaszcza po długim oglądaniu telewizji lub pracą przed komputerem. Ponadto ta lecznicza roślinka nawilża, koi i przynosi ulgę podrażnionym oczom. Z powodzeniem pielęgnuje wrażliwą skórę wokół oczu.

- Allantoina wykazuje podobne właściwości co świetlik. Nawilża, łagodzi, przyspiesza gojenie się ran, działa przeciwzapalnie i ściągająco, regeneruje podrażnioną skórę.

- Panthenol posiada właściwości odbudowujących, a także nawilża i wygładza rzęsy.

- Wykorzystywany niezwykle często w medycynie estetycznej kwas hialuronowy, z powodzeniem znajduje zastosowanie również w odżywkach do rzęs. Gwarantuje nawilżenie i ogólną regenerację. Stanowi składnik ludzkich łez, a co za tym idzie łagodzi podrażnienia oczu.

Jak prawidłowo aplikować odżywkę do rzęs?

Aplikując odżywkę dostarczamy jej cennych składników odżywczych. Możemy ją rozprowadzać na powiece lub bezpośrednio na rzęsach. Odżywka musi się przede wszystkim przedostać się do mieszków włosowych i poprawić kondycję rzęs od cebulek po same końcówki. Składniki odżywcze wzmocnią wtedy korzeń rzęsy, aby mogła utrzymać się dłużej na powiece.
Oczywistym jest fakt, że aby rzęsy rzeczywiście się zregenerowały i wyglądały na zdrowsze trzeba systematycznie o nie dbać. Długość kuracji też ma tutaj ogromne znaczenie gdyż nie od razu zauważymy satysfakcjonujące efekty. Cierpliwość w tym wypadku na pewno się opłaci.

odżywka rzęsy powieka składniki naturalne

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach