45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odmładzające właściwości miodu

Odmładzające właściwości mioduOdmładzające właściwości miodu

Chcę zachować świeżość i blask!! – są to główne postulaty kobiecej skóry po 30 roku życia i właśnie po trzydziestce kobiety zauważają już pierwsze oznaki starzenia się skóry. Cera się zmienia, traci powoli swój młodzieńczy blask i witalność co oznacza, że daje sygnał aby staranniej o nią dbać i dostarczyć jej odpowiednich składników.

W wieku dwudziestu kilku lat wydaje się, że nic więcej skórze do szczęścia nie jest potrzebne oprócz nawilżającego kremu i toniku. Wydaje się wówczas, że zarówno w dzień jak i w nocy skóra potrzebuje jedynie odpowiedniej dawki nawilżenia. Nawet w wieku 29 lat kobiety często wierzą, że młodzieńczy stan ich skóry będzie jeszcze trwał co najmniej przez kilka następnych lat.
Tak niestety w przyrodzie się nie dzieje. Skóra z wiekiem traci swój odpowiedni stopień nawilżenia, a co za tym idzie także obniża się stężenie witamin i składników mineralnych. Jest jednak sposób, aby kobiety wkraczające w jeszcze wyższy stopień dojrzałości mogły zatrzymać swój młody wygląd i dłużej cieszyć się jędrną i gładką cerą.
Stosowanie kremów odżywczych, regenerujących jest sposobem doraźnym, który wymaga stanowczego wzmocnienia - działania od wewnątrz. W wieku powyżej 30 lat kobiety powinny pomyśleć o odpowiedniej kuracji skóry poprzez – jedzenie miodu. Wystarczy jedna duża łyżka dziennie, aby w sposób naturalny odżywić, nawilżyć i zregenerować skórę od wewnątrz utrzymując jej gładkość i blask na dłużej. O tym marzą przecież wszystkie kobiety.

  • Czy miód odmładza?

  • Jakie właściwości ma miód?

Miód lekiem dla skóry

Miód pszczeli posiada wartości odżywcze i właściwości lecznicze. Zawarta w nim glukoza, witaminy, sole mineralne, mikroelementy natychmiast regeneruje zmęczony mózg i serce ale także w ten sam sposób wpływa na skórę, którą nie tylko odżywia i wzmacnia, ale również dodaje energii i blasku - i to w sposób długotrwały.

Sposób na długowieczność?

Hipokrates - ojciec medycyny podobno dzięki spożywaniu dużej ilości miodu dożył aż 111 lat. Prawdą jest, że współczesne badania nie potwierdziły wpływu miodu na długowieczność, jednak badania kliniczne potwierdzają zbawienny wpływ miodu na skórę, którą staje się odmłodzona, wygładzona, zanikają oznaki zmęczenia a nawet zaczerwienienia.

Miód jako eliksir młodości?Tak, patrząc na bogate walory składników zawartych w miodzie ale także intensywny słodki smak (energia) i gęsta konsystencja (odżywienie) przywracają skórze enzymy odpowiadające za utrzymanie młodej cery. Spożywanie miodu jest zatem nie tylko niezwykle przyjemne ale również daje naszemu organizmowi same korzyści.

cera nawilżenie skóra odżywienie młodość miód oznaki starzenia
Komentarze
Dodano: 16 Czerwiec 2016
Autor: Monika
Ocena:
Miód ma wiele cennych zastosowań dla skóry, doskonale regeneruje zwłaszcza uszkodzoną skórę i spierzchnięte usta.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach