45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odczuwasz ból w klatce piersiowej? Nie czekaj tylko zgłoś się do lekarza!

Odczuwasz ból w klatce piersiowej? Nie czekaj tylko zgłoś się do lekarza!Odczuwasz ból w klatce piersiowej? Nie czekaj tylko zgłoś się do lekarza!

Tępy ból, ucisk, kłucie w klatce piersiowej mogą oznaczać zawał serca, nerwicę lub uszkodzenie żeber. Pod żadnym pozorem nie można bagatelizować tego bólu. Najlepiej szybko zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy. Przygotowaliśmy pytania związane z możliwymi przyczynami bólu w klatce piersiowej. Sprawdź czy dotyczą ciebie.

  • Co oznacza ból w klatce piersiowej?

  • Jakie są oznaki zawału?

Czy odczuwasz kłucie, ucisk w okolicy serca?

  • Czujesz ból w okolicy ramion, mostka, szczęki?
  • Czy bóle są mogą być następstwem uszkodzenia klatki piersiowej, np. na skutek upadku bądź uderzenia?
  • Boli cię klatka piersiowa i towarzyszy temu kaszel?

Jeśli twoja odpowiedź jest twierdząca, należy koniecznie zgłosić się do lekarza! Jeżeli dodatkowo masz problemy z oddychaniem, serce szybciej pracuje, masz zawroty głowy, podwyższoną temperaturę może to oznaczać poważne niebezpieczeństwo dla twojego zdrowia i życia.

Czy odczuwasz ból w klatce piersiowej i ból wokół ramion (w okolicy szyjno-barkowej), miewasz napady lęku, nawet leku o własne życie, jest ci na tyle słabo, że tracisz przytomność oraz masz przyspieszony puls?

Nie czekaj ani minuty z wezwaniem pogotowia ratunkowego! Być może ból ma związek z niedrożnością jednej z tętnic wieńcowych, które dostarczają tlen do serca. Gdy brak tlenu obejmuje większy obszar, serce nie jest w stanie pompować krwi i może dojść do zatrzymania akcji serca. Pamiętaj, że szybka reakcja to jedyna szansa na uratowanie życia.

Jesteś od dłuższego czasu znerwicowany, zestresowany, spięty?

Jeśli tak, to ból jaki odczuwasz w okolicy klatki piersiowej nie ma związku z sercem. Taki ból wskazuje raczej na nerwicę. Uczucie bólu zalokowane jest zatem w twojej psychice. Leczeniem powinien pokierować psycholog.

Jeśli jesteś lub byłeś przeziębiony i masz nadal podwyższoną temperaturę?

Niezbędna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Przy gorączce przekraczającej 39 st. mogą nasilić się duszności, a ból w klatce może powodować zapalenie oskrzeli.

Pogarsza się twoje samopoczucie, jesteś rozbity i zmęczony, miewasz ataki duszności i kaszel z odpluwaniem wydzieliny z domieszką krwi?

Trzeba natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe! Uczucie chronicznego zmęczenia i złego samopoczucia może być następstwem urazu lub operacji. Tego typu dolegliwości mogą świadczyć o powstaniu zatoru w płucach. Często potrzeba jest operacja.

Czy ból w klatce piersiowej ustępuje dopiero po krótkim około 5 minutowym leżeniu bez ruchu?

Mogą być to symptomy zwapnienia, a także zwężenia naczyń wieńcowych szczególnie wtedy, gdy ból i duszności występują po wysiłku fizycznym.

Radzimy, aby nie lekceważyć żadnego bólu w klatce piersiowej, zwłaszcza jeżeli się powtarza lub trwa nieprzerwalnie od 15 minut.

 

 

nerwica ból w klatce piersiowej ból serca bóle w klatce piersiowej kłucie w klatce piersiowej ucisk w klatce piersiowej

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach