45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odchudzasz się a efektów brak? Sprawdź, które 4 produkty ci w tym przeszkadzają.

Odchudzasz się a efektów brak? Sprawdź, które 4 produkty ci w tym przeszkadzają.Odchudzasz się a efektów brak? Sprawdź, które 4 produkty ci w tym przeszkadzają.

Zdarza się, iż pomimo zaciskania energetycznego pasa, codziennych ćwiczeń i komponowania zdrowych posiłków podczas diety, waga zaparła się i ani drgnienie. Okazuje się, że wystarczą cztery produkty, które zapewne masz pod ręką, żeby efekty odchudzania skutecznie ograniczyć. Czego zatem się wystrzegać?Pozornie wydają się zdrowe. Nie masz zastrzeżeń, tym bardziej, że owe produkty powstają na bazie zbóż, warzyw czy owoców. Przedstawiamy cztery z nich. Jeśli je stosujesz w codziennej diecie, wyeliminuj, a najpewniej niebawem zaobserwujesz efekty.

 • Jakie produkty usunąć z diety?

 • Jak zwiększyć efekty odchudzania?

 1. Płatki zbożowe

  Niestety, wbrew temu co obiecują nam telewizyjne reklamy, płatki śniadaniowe są ubogie w błonnik i białko, natomiast zawierają mnóstwo cukru. To sprawia, że w krótkim czasie czujemy się głodni, a cukier wzrasta. Dodatkowa przekąska nie pozwala nam schudnąć, pomimo innych wyrzeczeń.

  Czy warto sięgać po płatki zbożowe? Skoro już za nimi przepadamy, to starajmy się wybierać takie, które posiadają w składzie przynajmniej 5 gramów błonnika i 2 gramów białka w odmierzonej porcji - 3/4 szklanki. Dobrym rozwiązaniem będzie też stworzenie własnego musli na bazie płatków owsianych czy wybór błyskawicznych płatków gryczanych, bądź jaglanych, które wyprodukowane są tylko z ziaren tych zbóż.

 2. Słodziki

  W kwestii słodzików panuje rozłam, wśród opinii naukowców. Badacze z Harvard School of Public Health, wystosowali zdanie, iż sięganie po słodzone nimi napoje, pozwala nam uciszyć apetyt i łatwiej zrzucić kilogramy. Jednak nie pobadajmy w entuzjazm, gdyż dane z innych źródeł, często przeczą temu stwierdzeniu. W czym tkwi złoty środek? Z pewnością nie musimy obawiać się stewii, która jest słodzikiem pochodzenia naturalnego.

 3. Pełne ziarna

  Nie dajmy się nabrać na zabarwiony karmelem lub naszpikowanymi chemicznymi substancjami chleb. Wprowadzenie w błąd łatwo zdemaskujemy po wadze chleba. Wybierajmy cięższy, ponieważ wtedy narażamy się na mniej udziwnionych składników. Także zamiast chrupkiego pieczywa, spróbujmy chleba Ezechiela, który ma niski indeks glikemiczny, a wysoki wskaźnik błonnika i białka. Skład tego pieczywa obejmuje, aż kilka gatunków zbóż i roślin strączkowych.

 4. Soki, lecz nie wszystkie

  W okresie, w którym najchętniej się odchudzamy, czyli wiosną oraz latem, spożywamy rekordowe  ich ilości. Na ogół nie przejmujemy się cukrem lub sacharozą, wzbogaconą o sztuczne słodziki lub acesulfam potasu.

  Najbardziej wskazane będą soki jednodniowe lub świeżo przez nas wyciskane. Specjaliści uważają, że wystarczy nam jedna szklanka soku dziennie na bazie dwóch owoców. Z uwagi na wysoką zawartość błonnika, z pewnością nie będziesz czuć się głodna.
dieta jak schudnąć produkty które przeszkadzają w odchudzaniu czego nie jeść na diecie
Komentarze
Dodano: 11 Kwiecień 2016
Autor: Urszula
Ocena:
Są różne produkty które przeszkadzają w odchudzaniu, u mnie to po protstu owies i nawożone warzywa
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach