45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odchudzanie trudniejsze dla kobiet. Z czego to wynika ?

Odchudzanie trudniejsze dla kobiet. Z czego to wynika ?Odchudzanie trudniejsze dla kobiet. Z czego to wynika ?

Wzrost tkanki tłuszczowej u kobiet, niezwykle często wynika z emocjonalności – doświadczając silnego stresu lub zmartwień pocieszamy się batonikiem czy dodatkową porcją pizzy. Mężczyźni preferują wyraziste smaki – potrawy mięsne, piwo.

Okazuje się, że odchudzanie odchudzaniu nie jest równe, nasze obserwacje potwierdzają wyniki badań naukowców. Prawdą jest, iż fizjologia łagodniej potraktowała mężczyzn, dzięki czemu łatwiej i szybciej gubią zbędne kilogramy.

  • Jak radzić sobie z otyłością?

  • Co to jest otyłość?

Otyłość kobieca - gruszka

Na ogół tłuszczyk u kobiet osadza się na udach i pośladkach, zjawisko to jest tłumaczone potrzebą przygotowania ciała na miesiące ciąży i karmienia piersią. Minusem jest narażanie płci pięknej na problemy ze stawami i osłabionym krążeniem w kończynach. Tłuszcz stanowi 23-24 proc. ciała.

Problemów z odchudzaniem przysparza zespół napięcia miesiączkowego. Na domiar złego w trakcie cyklu waga ulega wahaniom do 2 kilogramów, co ma związek z zatrzymaniem wody w organizmie. Wiele pań nieświadomie przyjmuje to za wzrost tkanki tłuszczowej, co negatywnie wpływa na motywację do odchudzania. To właśnie my, panie domu gotujemy dla całej rodziny, w międzyczasie smakując, czy czegoś nie trzeba doprawić, czy dzieciom będzie smakowało.

Bardzo często kobiety wyznaczają sobie nierealny do osiągnięcia, a przynajmniej do utrzymania cel, np. 7 kg w 2 tygodnie. Co prawda głodówka i diety oczyszczające pozwalają stracić szybko kilogramy, ale niestety skutkują odwodnieniem lub efektem jojo.

Pierwsze próby zrzucenia wagi mają miejsce już w okolicach 15 urodzin, nie dysponujemy jeszcze wtedy odpowiednią wiedzą. W obawie, że rodzice zabronią nam diety, ukradkiem niedojadamy. Mijają lata do momentu, aż zyskamy odpowiednią świadomość, wtedy już przemiana materii jest rozregulowana, a determinacja mocno nadszarpnięta.

Otyłość androidalna - jabłko

Charakterystyczna dla mężczyzn oponka wokół brzucha, najczęściej bywa przyczyną nowotworów, cukrzycy, chorób układu ciśnienia i serca. Współmiernie do wzrostu wagi, maleje poziom testosteronu, więc możliwe są zaburzenia potencji.

Panowie są szczęściażami, ponieważ ich procentowa zawartość mięśni przeważa nad tkanką tłuszczową, co warunkuje biologia. Pomiar tłuszczu zwykle wynosi 13-14 proc. Na korzyść przemawia sprawniejszy metabolizm i fakt, iż tłuszczyk z brzucha zgubić jest łatwiej. Im również zdarzają się potknięcia, co zatem przyczynia się do ich sukcesu? Większość mężczyzn, choć nie wszyscy, podejmuje próbę powrotu do pierwotnego planu lub dodaje do niego odrobinę więcej ćwiczeń - przyznaje Cynthia Sass.

Mężczyźni na zimno podchodzą do samej kwestii odchudzania, realizując wyznaczony cel. Decyzja o odchudzaniu przeważnie jest dojrzała i przypada na 26. rok życia.

 

odchudzanie przeszkody w odchudzaniu dlaczego kobietom trudniej schudnąć dlaczego mężczyźni szybciej chudną co przeszkadza w odchudzaniu komu łatwiej schudnąć

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach