45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odchudzanie – moc ksylitolu i CLA. 7 zasad odchudzania.

Odchudzanie – moc ksylitolu i CLA. 7 zasad odchudzania.Odchudzanie – moc ksylitolu i CLA. 7 zasad odchudzania.

Z pewnością nie jedna kobieta zmaga się z kompleksami związanymi z budową i kształtem jej sylwetki. Zbędne kilogramy często spędzają im sen z powiek. Większość zdaje sobie sprawę z tego, że odchudzanie rozpoczyna się w kuchni a jego podstawy leżą przede wszystkim w odpowiedniej, zbilansowanej diecie.


Ciężej jednak wdrożyć tę wiedzę w życie. Zdarza się, że często nie pozwala na to szybkie tempo życia, praca oraz nawał obowiązków, co sprawia że ludzie mają coraz mniej czasu na własne potrzeby i dbanie o zdrowie. Nie tylko kobietom doskwiera myśl o potrzebie odchudzania. Mężczyźni również narażeni są na czynniki wpływające na intensyfikację gromadzenia się tłuszczu w organizmie. Co prawda, w mniejszym stopniu niż kobiety, ponieważ jak podają normy, normalna kobieta o zwykłym poziomie aktywności fizycznej powinna posiadać od 25 do 32 % tłuszczu w organizmie, podczas gdy mężczyzna powinien posiadać go od 18 do 24%. Jak wiadomo, otyłość to jedna z najbardziej powszechnych chorób cywilizacyjnych. Jak zatem nie dać się zwariować w pędzącym świecie i racjonalnie rozpocząć odchudzanie z pozytywnym skutkiem dla ogólnej kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego? Poniżej znajdziesz 7 złotych zasad odchudzania, które powinnaś/ powinieneś stopniowo wdrażać w swoje życie.

Wysypiaj się

Może zacznijmy od najłatwiejszego. Bywa, ze sen staje się jedyna rozrywka każdego dnia. Tęsknimy za nim zwłaszcza w okresach wzmożonej aktywności, po ciężkim dniu pracy, po okresie przedświątecznym pełnym wykańczających przygotowań oraz po mocnym treningu. Jeśli nie dostarczymy odpowiedniej dawki snu, organizm nie będzie miał szansy się zregenerować. Zacznie czerpać energię stamtąd, gdzie jest najłatwiej dostępna, czyli z dostarczanego pokarmu. Cześć osób jednak odchudzając się, głodzi się dlatego energia pobierana jest mięśni, gdyż organizm pozostawia tłuszcz na „czarna godzinę”. Długotrwały czas prowadzenia takiego tryby prowadzi do osłabienia, spadku aktywności i spowolnienia organizmu. Norma snu dla osób w wieku produkcyjnym wynosi 8 godzin, dla osób starszych o 2 godziny mniej.

Zaplanuj dzień

Mówi się, ze rutyna jest sprzymierzeńcem nudy. W kwestii odchudzania jednak warto pomyslec o tym, aby zaplanować sobie dzień. Wiadomo, ze zdarzają się wyjątkowe sytuacje,w których nie sposób zaplanować swoich czynności, bo nie mamy na to bezpośredniego wpływu, np. święta czy sytuacje losowe. Odpoczynek od ścisłego harmonogramu nie wpływa jednak znacząco na metabolizm, a wręcz przeciwnie stymuluje go. Jeśli jednak ustalisz sobie mniej więcej przebieg całego dnia, bez problemu znajdziesz czas na odpoczynek. Im więcej zajęc , tym lepsza organizacja Między pracę a obowiązki domowe i życie towarzyskie wpleć dziennie godzinę dla siebie. Może to być godzina poświęcona na fitness, wymagający trening czy przygotowanie sobie posiłków na kolejny dzień. I nie ma wymówek, na pewno wygospodarujesz godzinę, którą wcześniej przeznaczałeś / przeznaczałaś na zastanawianie się co musisz jeszcze zrobić. Twój plan dnia sam Ci to podpowie.

Zmień nawyki żywieniowe

Jeśli już zaplanujesz sobie dzień, bez problemu wprowadzisz w niego posiłki o odpowiednich porach. Dietetycy radzą spożywać 5 posiłków w ciągu dnia w odstępach 3,5 godzinnych, gdzie ostatni posiłek ma być spożywany nie później niż 3 godziny przed snem. Pozwoli to organizmowi strawić to, co zjedzone i nie forsować żołądka podczas snu. Wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców. Przy obniżonej kaloryczności w stosunku do pokarmów słodzonych i tłuszczowych zajmują w żołądku większą objętość, co powoduje uczucie sytości.

Sport to zdrowie

Dieta opracowana, a więc czas na wszczęcie zwiększonej aktywności fizycznej. Przy odpowiedniej diecie szybko zauważysz efekty ćwiczeń. Pomyśl o połączeniu spotkań towarzyskich ze sportem . Łączysz wtedy przyjemne z pożytecznym. Zamiast wychodzić na drinka z koleżankami. Piwo z kolegami, wyjdźcie razem na fitness czy siłownię. Zamienisz kieliszek wina na spalone kalorie. Czy nie brzmi to fajniej? Możesz też pomyśleć o popularnych ostatnio treningach crossfit, które są stosunkowo krótkie ale intensywne i powodują intensyfikację spalania tkanki tłusczowej.

Moc ksylitolu

Warto wdrożyć do swojej diety suplementy, które zwiększą efektywność diety i treningów. Ksylitol to cukier brzozowy o alkoholowej budowie cząsteczki. Produkowany jest z ziemniaków i brzozy. Występuje on w gumach do żucia i cukierkach. To słodzik bezpieczny dla cukrzyków. Najważniejszą jego cechą jest, że ksylitol jest o wiele mniej kaloryczny niż biały cukier, bo aż 40 x mniej. Wdrożenie ksylitolu do diety wymaga przyzwyczajenia organizmu do cukru brzozowego.

Moc CLA

CLA to spalacz tkanki tłuszczowej. Inaczej, kwas linolowy, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej. Przy trzymaniu zbilansowanej diety i podejmowaniu wysiłku fizycznego CLA obniża poziom cholesterolu we krwi, a więc zmniejsza ryzyko chorób układu krwionośnego, przez co zwiększona jest wydolność naczyniowa, a więc rosną możliwości ruchowe. Suplement CLA hamuje lipazę lipoproteinową czyli enzym , którego rola jest rozkład tłuszczy. Wpływa też hamująco na tworzenie się związków tłuszczowych i zapobiega ich nadmiernemu odkładaniu się w organizmie.

Przyspiesz metabolizm

Żeby jeszcze bardziej przyspieszyć metabolizm musisz wykonać jeden drobny krok w stronę twojej gospodarki wodnej. Nawadniaj się odpowiednio, gdyż woda wypłukuje szkodliwe i toksyczne związki z Twojego organizmu. Możesz przyswajać wodę w postaci ziołowych herbat, które jak wiadomo, wspomagają metabolizm. Możesz zacząć pić rano wodę z cytryną. Zwiększy Twoją odporność, a bieganie zimą nie będzie ci straszne i nie skończy się przeziębieniem.

CLA odchudzanie ksylolit

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach