45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odchudzanie a spalacze tłuszczu. Czy można ich używać?

Odchudzanie a spalacze tłuszczu. Czy można ich używać?Odchudzanie a spalacze tłuszczu. Czy można ich używać?

Dieta i odchudzanie ze spalaczami tłuszczu – czy to może się udać? Spalacze tłuszczu to specjalne suplementy, które pomagają obniżyć poziomy tłuszczu w organizmie, najczęściej po prostu wpływając na jego metabolizm. Czy jednak za pomocą samych spalaczy tłuszczu można schudnąć, czy to dobry sposób na odchudzanie? Czy to jest bezpieczne?

  • Co to jest spalacz tłuszczu?

  • Czy spalacze tłuszczu są skuteczne?

Spalacze tłuszczu a dieta

Zdrowym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest rozpoczęcie odpowiedniej diety wraz z ćwiczeniami i aktywnością fizyczną. Spalacze tłuszczu mogą tutaj być znakomitym dodatkiem, ale nie powinny być używane, jako jedyny sposób na schudnięcie. Może to mieć konsekwencje zdrowotne, a efekty takiego odchudzania z pewnością nie będą szybkie, dobre i zadowalające. Nawet najsilniejsze spalacze tłuszczu nie dają rezultatów, jeśli osoba odchudzająca się nie przestrzega podstawowych zasad zbilansowanej diety i nie praktykuje żadnej aktywności sportowej.

Jak więc działają spalacze tłuszczu?

  • Dodają energii i siły do działa;
  • Zwiększają możliwości treningu;
  • Regulują hormony tarczycy;
  • Zwiększają tempo metabolizmu;
  • Pomagają tłumić apetyt, przez co mamy mniejszą ochotę na dodatkowe przekąski.

Spalacze tłuszczów dla kobiet i dla mężczyzn

Na rynku znaleźć można specjalne spalacze tłuszczu dedykowane dla kobiet i dla mężczyzn. Te, które są dedykowane kobietom częściej składają się z naturalnych składników, np. L-karnityny czy zielonej kawy. Kobiety będą obarczone mniejszym wysiłkiem fizycznym podczas ćwiczeń, suplementy im dedykowane skupiają się raczej na zwiększeniu metabolizmu i ciepłoty ciała, niż na efekcie dodającym energii. Redukcja masy ciała u kobiet i u mężczyzn powinna jednak przede wszystkim polegać na zastosowaniu odpowiedniej diety i dobranej do swojej wagi oraz wytrzymałości aktywności fizycznej.

Różne rodzaje produktów

Spalacze tłuszczu to często termogeniki, które polecane są właśnie kobietom. Produkty tego typu składają się z naturalnych substancji. Często jest to zielona kawa, kofeina czy nawet aspiryna. Innego rodzaju spalacze tłuszczu oddziałują na tarczycę i na wydzielane przez nią hormony. Substancje zawarte w tych produktach mają również dodatkowe działanie. Aktywują enzymy, których zadaniem jest „spalanie tłuszczu”, uczestniczenie w rozpadzie komórek tłuszczowych naszych organizmów. Wymienić można również rzadziej stosowane blokery węglowodanów. Jak sama nazwa wskazuje blokują one absorbcję węglowodanów przez organizm w procesie trawienia, dzięki temu mniejsza ich ilość pochodząca z pożywienia zostanie przez organizm wchłonięta.

odchudzanie spalanie tłuszczu spalacze tłuszczu spalacze tłuszczu w odchudzaniu spalacze tłuszczu odchudzanie spalacze tłuszczu i dieta
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Agata
Ocena:
Dobry spalacz tłuszczu to taki zawierający składniki naturalne, dziewczyny poszukajcie w rosmanie czy aptece suplementów zawierających zieloną herbate, zieloną kawę, guaranę żeń szeń czy ketony malinowe.
Odpowiedź
Dodano: 28 Czerwiec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Ja też przyłączam się do pytania, szukam dobrego spalacza tłuszczu.
Odpowiedź
Dodano: 08 Czerwiec 2016
Autor: Milena
Ocena:
Z checią spróbowałabym dołączyc do diety na odchudzanie jakis spalacz tłuszczu...ktoś może jakiś polecić?
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach