45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Odchudzą, odmłodzą, uspokoją. Zdrowa przekąska – orzechy laskowe

Odchudzą, odmłodzą, uspokoją. Zdrowa przekąska – orzechy laskoweOdchudzą, odmłodzą, uspokoją. Zdrowa przekąska – orzechy laskowe

Jeśli lubisz podjadać przed telewizorem, mamy dla ciebie zdrową alternatywę. W porównaniu z innymi przekąskami takimi jak chipsy i słodycze, orzechy laskowe nie dość, że smakują doskonale, zapełniają żołądek, to jeszcze pomagają na wiele dolegliwości. Jeżeli jedną z twoich „bolączek” jest nadwaga, tym bardziej powinieneś po nie sięgnąć!

Chociaż wszystkie orzechy to źródło zdrowia, laskowe wyprzedzają je pod kilkoma względami:

  • Na co działają orzechy laskowe?

  • Czy orzechy laskowe są zdrowe?

  • Mają dużo witaminy E, czyli witaminy młodości i płodności,
  • W ich składzie jest sporo witamin z grupy B wzmacniających nerwy, potasu obniżającego ciśnienie, wapnia i fosforu odpowiedzialnych za mocne zęby i kości,
  • W orzechach laskowych nie brakuje również dobroczynnych kwasów tłuszczowych, głównie tych jednonienasyconych, co pomaga w odchudzaniu.

Sprawne myślenie i płodność w jednym

Orzechy laskowe powinny znaleźć się w diecie każdej osoby, która prowadzi stresujący tryb życia lub wykonuje pracę wymagającą stałej „gotowości” i sprawnego myślenia. Funkcje mózgu poprawiają zawarte w nich witaminy z grupy B, które dodatkowo poprawiają pamięć. Tak samo działa znajdujący się w orzechach magnez. Będą więc idealną przekąską do pracy, ponieważ dają organizmowi oręż w walce z napięciem psychicznym, stresem i zmęczeniem.

Oprócz tego, orzech laskowy to znany afrodyzjak. Sprzyja potencji i płodności, usprawniając funkcjonowanie narządów rozrodczych, chroniąc przed zwyrodnieniem plemników u mężczyzn oraz wspomagając wydzielanie hormonów płciowych. Dzieje się tak dzięki witaminie E zwanej witaminą płodności i witaminom z grupy B.

Orzechy w walce z chorobami układu sercowo-naczyniowego

Potas obecny w orzechach laskowych reguluje ciśnienie krwi, a błonnik obniża poziom złego cholesterolu. Podnosi jednocześnie poziom tego dobrego i zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych. Składniki znajdujące się w tej niepozornej przekąsce rozluźniają mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, zapobiegają sklejaniu się płytek krwi, zapobiegając tym samym zakrzepom.

Dobre na odchudzanie i cukrzycę

Chociaż mają dość dużo kalorii i tłuszczu, to zawarty w nich tłuszcz nie jest tuczący. Odwrotnie – działa na organizm w przeciwny sposób, uruchamiając procesy spalania tkanki tłuszczowej. Obecność jednonienasyconych kwasów tłuszczowych wspomaga szybsze spalanie oponki z brzucha. Warto więc sięgać po orzechy laskowe, jeśli walczymy z nadwagą i tłuszczykiem na brzuchu, ale tylko w sytuacji, w której jemy je zamiast jednego z posiłków, a nie jako przekąskę pomiędzy nimi.

Orzechy laskowe mają też niski indeks glikemiczny, będą więc odpowiednie dla osób chorych na cukrzycę. Dodatkowo dowiedziono, że obniżają one poziom cukru we krwi, mogą więc zapobiegać cukrzycy typu 2.

serce pamięć i koncentracja odchudzanie płodność orzechy laskowe
Komentarze
Dodano: 24 Sierpień 2016
Autor: Pati
Ocena:
Bardzo lubię orzechy laskowe i staram się je dodawać w granicach możliwości do jadłospisu, dobrze wiedzieć że są zdrowe.
Odpowiedź
Dodano: 01 Czerwiec 2016
Autor: Renia
Ocena:
Ostatnio chciałam kupić orzechy laskowe, ale poraziła mnie ich cena: 80zł za kg!!!To raczej nie dla mnie :(
Odpowiedź
Dodano: 12 Maj 2016
Autor: Ada
Ocena:
Mnie mama zawsze powtarzała, że orzechy włoskie poprawiają sprawność mózgu. Okazuje się, że także laskowe.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach