45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oczyszczanie organizmu za pomocą kwiatów ziołowych. Sprawdź rezultaty!

Oczyszczanie organizmu za pomocą kwiatów ziołowych. Sprawdź rezultaty!Oczyszczanie organizmu za pomocą kwiatów ziołowych. Sprawdź rezultaty!

Detoksykacja organizmu to ostatnio niezwykle modny temat. Nazywa się tak (ang.  detoxification) wszelkie działania prowadzące do usunięcia z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i gromadzących się w nim toksyn. Najlepiej detoksykację przeprowadzać za pomocą krótkich głodówek, płukania nerek spożywając duże ilości wody czy wykorzystując znane zioła. My przedstawimy dzisiaj znane sposoby oczyszczania organizmu za pomocą kwiatów ziół.

  • Jakie kwiaty do oczyszczania organizmu?

  • Jak pomaga mniszek lekarski?

 

Odtruwanie z Mniszkiem pospolitym

Popularne kwiaty Mniszka pospolitego, które nazywany „mleczami”, mają silne działanie antytoksyczne i odtruwające. Właściwości lecznicze tej rośliny znane są już od bardzo dawna, a spotkać w Polsce Mniszek pospolity jest bardzo łatwo – wystarczy wyjrzeć przez okno. Polecamy jednak gotowe suplementy diety, herbatki i zioła sprzedawane w aptekach, ponieważ samodzielne zrywanie i przetwarzanie ziół w nieodpowiedni sposób może być niebezpieczne dla zdrowia!

Prozdrowotne i oczyszczające właściwości Mniszka lekarskiego:

  • Zawiera w sobie naturalny prebiotyk – inulinę, która pomaga w rozwoju pomocnych bakterii układu trawiennego, ułatwiając trawienie i usuwając toksyny
  • Zawiera w sobie również substancje działające przeciwwirusowo i przeciwzapalnie
  • Oczyszcza krew z soli potasu i niebezpiecznego cholesterolu
  • Zwalcza wolne rodniki i zawiera w sobie duże ilości witamin (np. witaminę A, C, B)

Oczyszczanie organizmu z Mniszkiem lekarskim

Przede wszystkim Mniszek lekarski usprawnia funkcje wątroby i nerek, czyli narządów, które są właśnie odpowiedzialne za usuwanie toksyn z organizmu. Zwiększenie metabolizmu dodatkowo usprawnia efekt oczyszczający. Mniszek lekarski działa również lekko moczopędnie, co działa na pracę nerek.

Oczyszczanie organizmu z Fiołkiem trójbarwnym

Kolejnym kwiatem, który może pomóc w przeprowadzeniu detoksu organizmu jest Fiołek trójbarwny. Roślinę tę również łatwo spotkać w Polsce najczęściej na łąkach i bezdrożach. Zażywanie naparów z tej rośliny wspomaga funkcje nerek, ponieważ działa ona moczopędnie i oczyszczająco. Przy tym również Fiołek tróbarwny reguluje przemianę materii i może działać napotnie.

Czarny bez i dziewanna – kolejne kwiatowe zioła

Preparaty ziołowe wykorzystujące kwiaty czarnego bzu oraz dziewanny również będą działały oczyszczająco, a przy tym odchudzająco. Spełniane przez nie funkcje to:

  • Działanie przeciwgorączkowe i napotne, przez co toksyny usuwa się wraz z potem
  • Działanie antybakteryjne
  • Usprawnianie działania wielu narządów
  • Działanie wykrztuśne oczyszczające drogi oddechowe
oczyszczanie organizmu odchudzanie zioła detoksykacja kwiaty ziołowe

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach