45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oczyszczanie organizmu dzięki saunie ? Sprawdź czy to pomoże!

Oczyszczanie organizmu dzięki saunie ? Sprawdź czy to pomoże!Oczyszczanie organizmu dzięki saunie ? Sprawdź czy to pomoże!

O zbawiennym wpływie sauny na samopoczucie słyszeliśmy już wiele. Warto zaznaczyć, iż działa oczyszczająco na organizm oraz ułatwia pozbycie się zbędnych kilogramów.

To właśnie Finom zawdzięczamy ów wynalazek. Prozdrowotne działanie sauny związane jest z początkowym rozgrzaniem organizmu, który w dalszej kąpieli jest schładzany. Tempreatura jaka
panuje wewnątrz mieści się w granicach 90-120 st. Celcjusza.

  • Czy sauna pomaga w odchudzaniu?

  • Jakie są korzyści z korzystania z sauny?

Wpływ na odchudzanie a rodzaj sauny

Sauna sucha – stosuje się piec z rozgrzanymi kamieniami. Temperatura, jaka wewnątrz panuje osiąga 95 st, natomiast wilgotność 10%. Wspaniale wpływa na układ immunologiczny, układ
krążenia i podnosi wydolność organizmu. W trakcie zabiegu spalamy do 300 kcal. Kąpiele w saunie mają cudowny wpływ na nasz organizm, lecz istnieją przeciwwskazania dla osób z chorobami płuc, nerek, jaskrą, grzybicą skóry, miażdżycą, nadciśnieniem i niewydolnością serca.

Sauna mokra – pomieszczenie rozgrzane jest w granicach 70-90 st. Dostępny wewnątrz parownik umożliwia osobie korzystającej z sauny, uregulować wedle uznania wilgotność powietrza w
przedziale między 25 a 40 proc. Toksyny wydzielane są z potem. Jest zalecana osobom, które nie przepadają za temperaturami panującymi w saunie suchej. Odchudza, lecz utrata kalorii jest niższa, niż w saunie suchej.

W saunie parowej, zarówno temperatura, jak i wilgotność ustawiane są automatycznie. Generator pary, czyli parownik pozwala na wilgotność powietrza bliską 40 proc. Usuwane wraz z zabiegiem toksyny ułatwiają postęp odchudzania.

Sauna infrared – różni się od pozostałych rodzajów saun mechanizmem. Elektromagnetyczne promieniowanie, którego fale są długości 700-15000 nm, oddziałuje na ciało, również jako forma rehabilitacji. Temperatura wewnątrz sauny nie jest specjalnie wysoka – oscyluje między 30 a 60 stopni. Niezwykle istotne jest wysokie bezpieczeństwo zabiegu, przy tej temperaturze na ogół nie ma przeciwwskazań. Korzystający z niej są odprężeni, zaś układ krążenia nie jest przeciążony. Może być stosowana dla wspomagania ochudzania.


Korzyści z sauny

Kąpiele w saunie pomagają zwalczyć cellulit, któremu sprzyja nadmiar wagi. Przez gruczoły potowe, zwiększa się wydzielanie potu, a wraz z nim usuwane są toksyny. Ponieważ w ten sposób spada wskazówka łazienkowej wagi, po zabiegu możemy myśleć, że ubyło nam tkanki tłuszczowej. Dobrą nowiną dla osób na diecie jest fakt, iż sauna znacznie usprawnia przemianę materii oraz pozwala spalić do 300 kalorii. Nie oczekujmy, jednak spektakularnych efektów, gdyż spadek wagi nie przekracza pół kilograma. Dla tego celu, wizyty w saunie muszą być stosowane wespół z dietą i treningami.

wpływ sauny na odchudzanie sauna a odchudzanie sauna na odchudzanie czy sauna odchudza czy można schudnąć dzięki saunie
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Aneta
Ocena:
Wizyta w saunie 300kcal? Muszę spróbować, mam nadzieję że chociaż troszke pomoże ne callulit.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach