45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami. Poznaj 7 sposobów!

Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami. Poznaj 7 sposobów!Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami. Poznaj 7 sposobów!

Oczyszczanie jelita grubego powinno zostać przeprowadzone wraz z ogólną detoksykacją organizmu i oczyszczaniem wątroby, która w ten sposób usprawni swoje funkcje filtracyjne. Oczyszczając jelito grube pozbywamy się zbędnych produktów przemiany materii, usprawniamy funkcję układu trawiennego oraz możemy pozbyć się nieproszonych gości – pasożytów, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy.

  • Jak oczyścić jelita?

  • Jak pozbyć sie pasożytów?

 

7 porad: oczyszczanie jelita grubego w domu

  1. Najprościej jest oczyszczając jelito grube wprowadzić do swojej diety duże ilości błonnika. Błonnik działa oczyszczająco, a większych ilościach również przeczyszczająco, pozwalając na usunięcie wszystkich toksyn i produktów przemiany materii z jelita grubego. W swojej diecie powinno się więc wprowadzić: ciemny chleb z ziarnami, płatki zbożowe, otręby owsiane, ziarna i nasiona, pełne zdrowe owoce i warzywa. Pozwoli to na zwiększenie ilości spożywanego błonnika i skuteczniejsze oczyszczanie jelit. Dodatkowo można również skorzystać z błonnika, jako suplementu diety sprzedawanego w aptekach.
  2. Oczyszczając jelito grube należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, nawet ponad normę. Duże ilości wody będą działać nie tylko moczopędnie, ale również pozwolą na lepsze wydalanie wcześniej spożytego błonnika. Woda jest konieczna, aby błonnik zaczął pęcznieć, a więc został szybciej usunięty z organizmu wraz z produktami przemiany materii.
  3. W oczyszczaniu jelita grubego czasami może być konieczne użycie lewatywy. Jest to znany od wieków sposób oczyszczania jelita grubego, który pomaga w intoksykacji jelit, a przy tym usprawnia działanie diety oczyszczającej. Sprawia również, że w układzie trawiennym zostaje wydzielone więcej żółci, a mięśnie rozkurczają się znacznie łatwiej.
  4. Pomocne w oczyszczaniu jelit mogą się okazać również zioła i herbatki ziołowe, które usprawniają funkcjonowanie układu trawiennego, zwiększają metabolizm i oczyszczają organizm. Warto postawić tutaj na zioła takie, jak: prawoślaz lekarski, kruszyna pospolita, rzewień dłoniasty, rącznik pospolity czy mniszek lekarski.
  5. W diecie oczyszczającej jelito grube warto zastosować soki jabłkowe oraz soki buraczane. Dostarczają wielu ważnych składników odżywczych, a przy tym mają działanie oczyszczające. Soki możemy wyciskać samemu albo kupować w sklepie.
  6. Bardzo ważne w oczyszczaniu jelita grubego jest zwiększenie codziennego ruchu i zwiększenie ogólnej aktywności fizycznej. Pomoże to w zahamowaniu zaparć i pozwoli na szybsze pozbywanie się zbędnych produktów przemian metabolicznych, co oczyści organizm.
  7. Warto również spożywać probiotyki dostępne w wielu produktach np. jogurtach lub proponowane w aptekach, jako suplementy diety. Usprawniają one procesy trawienia i działają immunomodulacyjnie, co pozwala na ustanowienie równowagi we florze fizjologicznej organizmu.
oczyszczanie organizmu detox oczyszczanie jelit detoksykacja oczyszczanie wątroby

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach