45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Oczyść nerki naturalnymi sposobami!

Oczyść nerki naturalnymi sposobami!Oczyść nerki naturalnymi sposobami!

Prawidłowa praca nerek jest bardzo ważna dla każdego człowieka – w końcu ich niewydolność uniemożliwia nam poprawne funkcjonowanie. Głównym zadaniem nerek jest usuwanie z organizmu moczu oraz szkodliwych substancji powstałych w wyniki przemiany materii. Aby utrzymać je w dobrym stanie na długie lata, warto co jakiś czas przeprowadzić naturalne oczyszczanie.

Jak rozpoznać, że nerki są zanieczyszczone?

Wiele chorób ma swoje początki właśnie w układzie moczowym. Każdy kto ma świadomość, że nerki są odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń z organizmu wie, że należy utrzymywać je w dobrym zdrowiu.

 • Co pomaga na oczyszczenie nerek?

 • Co pić na oczyszczenie nerek?

Oto kilka sygnałów, które mówią, że twoje nerki mogą wymagać oczyszczenia:

 • Masz niskie albo wysokie ciśnienie krwi,
 • Zdarzają ci się bole dolnych i przednich części brzucha,
 • Często jesteś bardzo spragniony,
 • Twój mocz ma ciemny kolor,
 • Często korzystasz z łazienki w nocy,
 • Bolą cię plecy tuż nad talią.

Wszystko to może oznaczać, że w twoim układzie moczowym występują pewne zaburzenia równowagi. Inne znaki ostrzegawcze to siniaki lub krwiaki bez urazów, uczucie bólu podczas oddawania moczu, puchnięcie kostek w nocy, oddawanie mniej niż pół litra moczu na dzień, prawie nieustające poczucie pełnego pęcherza, opuchnięcia oczu rano.

Jak oczyścić nerki?

Oczywiście o nerki należy dbać długoterminowo, jednak istnieje kilka sposobów, które znacznie usprawnią ich oczyszczenie.

 1. Późnym rankiem wypijaj szklankę soku z potasem. Niech będzie to smoothie lub sok z wymieszanych: marchwi, selera i korzenia pietruszki. Soki należy wymieszać w proporcji 9:5:2. Jeśli chcesz zrobić z tego kurację oczyszczającą, spożywaj taki napój od 3 do 4 razy dziennie po pół szklanki przez okres dwóch tygodni.
 2. Jeśli chcesz oczyścić nerki kamienia, spożywaj napar z dzikiej róży. Również trwa to dwa tygodnie, podczas których wypija 1/3 szklanki naparu dziennie. Dwie duże łyżki owoców dzikiej róży zalej 0,2l wody, gotuj 15 minut, następnie ostudź i odcedź.
 3. Wypijaj soki warzywne w ciągu dnia.
 4. Rano sięgaj po połowę szklanki ciepłej wody z sokiem wyciśniętym z jednej cytryny. Najlepiej wypijać taki napój codziennie, po każdym dużym posiłku (śniadaniu, obiedzie, kolacji).
 5. Oczyszczanie nerek z białka polega na wypijaniu soku z korzenia pietruszki. Tego soku nie powinno się rozcieńczać, tylko wypijać w czystej postaci. Taka kuracja trwa cztery miesiące, w trakcie których wypija się 40gram soku ze świeżego korzenia pietruszki.
nerki na nerki oczyszczanie nerek
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Ronald
Ocena:
mozna jesc tą pietruszke zamiast robic sok?
Odpowiedź
Dodano: 28 Czerwiec 2016
Autor: Gość
Ocena:
tak często korzystam z porad pozdrawiam
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach