45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ochrona przed wiosenną falą przeziębień w Polsce

Ochrona przed wiosenną falą przeziębień w PolsceOchrona przed wiosenną falą przeziębień w Polsce

Choć z gorączką i katarem kojarzymy głównie późną jesień i zimę to właśnie przedwiośnie jest okresem licznych, nieoczekiwanych infekcji dróg oddechowych. Należy je leczyć kompleksowo, od razu i pod żadnym pozorem nie lekceważyć.

Zrozumieć objawy

Wielu wydaje się, że tyle razy mieli do czynienia z przeziębieniem, że znają tę nieprzyjemną dolegliwość jak własną kieszeń. Warto przypomnieć sobie jednak, że przeziębienie zazwyczaj składa się z trzech podstawowych stadiów – kaszlu suchego, następnie kaszlu mokrego i w końcu gorączki. Objawy te odzwierciedlają postępujące etapy infekcji i odpowiedzi układu odpornościowego – drażniący kaszel suchy informuje nas o tym, że błona śluzowa układu oddechowego jest niszczona przez drobnoustroje chorobotwórcze. Uszkodzony naskórek w tych okolicach złuszcza się i wraz z dużą ilością substancji nawilżających, dzięki migawkom (małym rzęskom w górnych drogach oddechowych) usuwane są z powrotem do gardła i jamy ustnej i nosowej, co objawia się kaszlem mokrym, czyli również katarem i wypluwaniem gęstej flegmy. Mniej więcej w tej fazie organizm jest pobudzony do wzmożonej reakcji na patogen (czynnik chorobotwórczy) i maksymalnie mobilizuje układ immunologiczny oraz podwyższa temperaturę ciała, a więc mamy do czynienia z gorączką.

  • Co na przeziębienie?

  • Jak wyleczyć przeziębienie?

Kompleksowe leczenie

Walkę z chorób warto zacząć już od samego początku jej rozwoju i zwalczać ją do skutku na każdym kroku. Na stronie Przeglądaj leki na przeziębienie i grypę | Vicks dostępna jest gama leków na przeziębienie bez recepty przygotowana z myślą o leczeniu nie tylko np. poprzez zbijanie gorączki, jak robią to niektórzy, ale inteligentnie podejść do problemu. Kiedy kaszel suchy sygnalizuje początek infekcji warto zaopatrzyć się w odpowiedni syrop, który powstrzyma nas przed nadmiernym, uciążliwym kasłaniem. W fazie kaszlu mokrego przystępujemy z kolei do wspomagania organizmu w usuwaniu zgromadzonej wydzieliny. Możemy to zrobić na różne sposoby – poza syropami stwierdzono wyjątkową skuteczność np. aerozoli. Dostępny na powyższej stronie Vicks Sinex niweluje uczucie zatkanego nosa dzięki wyciągowi z aloesu i eukaliptusa dając uczucie świeżości i możliwość swobodnego oddychania. Warto bowiem wspomnieć, że oddychanie przez nos podczas przymrozków ma ogromne znaczenie – nasza jama nosowa dzięki licznym włoskom ogrzewa oraz nawilża napływające powietrze, które również w trakcie przedwiośnia bywa zimne, zanieczyszczone i przede wszystkim suche. Podobne działanie mają też aplikatory Vicks AquaFast i AquaBaby, które służą do przemywania nozdrzy wodą morską w tym samym celu.

Udrożnienie nosa nie musi być jednak bezpośrednie i często stanowi to problem u dzieci, które niechętnie pozwalają na taką ingerencję. W takiej sytuacji bardzo praktyczną nowością okazują się być maści lecznicze, takie jak VapoRub – wystarczy przed snem wetrzeć ją w skórę malca w okolicy klatki piersiowej zarówno z przodu, jak i z tyłu. Temperatura ciała pod kołdrą wystarczy, by substancje zawarte w maści zostały uwolnione i pomogły dziecku zasnąć bez problemów z uporczywym katarem. Jeśli jednak przeziębienie wywołuje już gorączkę, możemy pomóc sobie lekami przeciwbólowymi. Preparaty z grupy SymptoMed zawierają dużą dawkę paracetamolu, który niweluje bóle związane z chorobą, a dzięki temu, że podaje się je jako gorący roztwór, świetnie nadają się jako ukojenie dla osób, u których występują dreszcze i uczucie zimna.

Stosując odpowiednie leki na poszczególne etapy przeziębienia jesteś w stanie skutecznie sobie poradzić. Nie biegnij więc od razu do lekarza po antybiotyki, które uderzają silnie w Twoją wątrobę – poradzisz sobie korzystając z mniej inwazyjnych metod.

przeziębienie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach