45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ocet jabłkowy na odchudzanie: mit czy prawda?

Ocet jabłkowy na odchudzanie: mit czy prawda?Ocet jabłkowy na odchudzanie: mit czy prawda?

Ocet jabłkowy wytwarzany jest z jabłek i w kuchni używany jest ogólnie, jako naturalny konserwant. Może być używany również, jako ciekawa przyprawa do wielu potraw, poprawiając ich smak i aromat. Jak się jednak wydaje, ocet jabłkowy może być również specyfikiem ułatwiającym odchudzanie.

  • Co zawiera ocet jabłkowy?

  • Jak stosować ocet jabłkowy?

 

Naukowe przesłanki

Ocet jabłkowy nie został nigdy przebadany, jako remedium na nadwagę. Nigdy nie badano jego użyteczności, jako środka na odchudzanie. Jak jednak czytamy w jednym z artykułów naukowych, wydanych przez Szkołę Medyczną Harvarda, napisanych pod kierownictwem lekarza Roberta B. Sapera: ocet jabłkowy z pewnością zawiera różnorodne minerały i witaminy, jego rola, jako środka zaradczego na odchudzanie nie została jednak potwierdzona.

Naukowcy i lekarze dodatkowo zwracają jeszcze uwagę na to, że nieprawidłowe użycie octu jabłkowego może być niebezpieczne dla zdrowia np. w przypadku chorowania na niektóre dolegliwości lub przekroczenia zdrowej dawki.

Ta forma odchudzania, choć nie znajduje poparcia a medycynie klasycznej, jest jednak polecaną formą terapii w medycynie alternatywnej.

Ocet jabłkowy: to, co w nim najlepsze

  • Ocet jabłkowy działa leczniczo w przypadku niektórych chorób układu pokarmowego, poprawia trawienie
  • Ocet jabłkowy zawiera duże ilości sodu, fosforu, wapnia i potasu, niezbędnych dla naszego funkcjonowania elementów i składników diety
  • W occie jabłkowym znajdziemy również spore ilości witaminy E: witaminy młodości. Chroni ona przed wolnymi rodnikami, jest naturalnym antyutleniaczem i spowalnia procesy starzenia się komórek, przez co cały organizm zaczyna funkcjonować szybciej i sprawniej
  • Spożywanie octu jabłkowego wpływa na ciało orzeźwiająco i oczyszczająco; dieta, w której ocet jabłkowy gra główną rolę może pomagać w odchudzaniu się

Dlaczego ocet jabłkowy może działać odchudzająco?

Możliwe, że ma on wpływ na wiązanie tłuszczów i usuwanie złogów. Poza tym przyspiesza trawienie i nasz metabolizm. Oczyszcza organizm z niepotrzebnych już produktów przemiany materii. Wszystko to pozwala na szybsze zrzucenie zbędnych kilogramów w zdrowy sposób.

Jak stosować ocet jabłkowy?

W formie leczniczej i zaradczej, jako pomoc w odchudzaniu, ocet jabłkowy można wypijać do paru razy dziennie: w niewielkich ilościach rozpuszczony uprzednio w wodzie. W kuchni można go stosować, jako dodatek do sałatek i dań mięsnych, szczególnie z mięsa czerwonego (w diecie odchudzającej powinniśmy mięsa czerwonego jednak unikać na rzecz mięsa chudszego).

Warto również wprowadzić do swojej diety spore ilości błonnika zawartego np. w czarnym pieczywie. W połączeniu z octem jabłkowym efekt odchudzający powinien być szybko dostrzegalny. Właśnie głównie z tych dwóch składników tworzy się dostępne w aptekach naturalne tabletki odchudzające.

Przygotowanie specyfiku odchudzającego

Nalewamy dwie łyżki octu jabłkowego do szklanki. Resztę uzupełniamy niegazowaną wodą mineralną. Wypijamy tak przygotowany specyfik trzy razy dziennie przed głównymi posiłkami: śniadaniem, obiadem i kolacją.

trawienie ocet jabłkowy odchudzanie dieta specyfik odchudzający

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach