45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ocet jabłkowy na odchudzanie. Czy to faktycznie dobry sposób?

Ocet jabłkowy na odchudzanie. Czy to faktycznie dobry sposób?Ocet jabłkowy na odchudzanie. Czy to faktycznie dobry sposób?

Odchudzanie octem jabłkowym ma wielu zwolenników, jednak nie każdemu przypadnie do gustu. Najlepiej, jeśli jest to ocet samodzielnie przyrządzony, ponieważ w przypadku sklepowych wersji nie zawsze wiemy, co tak naprawdę „siedzi” wewnątrz butelki. Mimo wszystko, ocet może pełnić rolę dodatku do sałatek i mięs, zawiera również cenne polifenole, beta-karoten, flawonoidy, a także liczne witaminy i minerały.

Czy będzie dobry na odchudzanie? To zależy od naszych oczekiwań, stylu życia i podejścia do diety. Nie będzie środkiem odchudzającym, więc nie spodziewajmy się cudów po samym piciu octu, jednak na pewno może wspomóc nas w walce o zgrabną sylwetkę. Poniżej zestawienie plusów i minusów diety z użyciem octu jabłkowego.

Wspomagacz bez efektu jo-jo. Plusy

Picie octu wspomaga tempo przemiany materii, ponieważ wzmaga wydzielanie soków żołądkowych, powoduje też szybszą syntezę enzymów trawiennych. Oprócz tego, zawarte są w nim pektyny oraz fitozwiązki wpływające na różne procesy zachodzące w organizmie. Ma on także właściwości wspomagające rozkładanie tłuszczu oraz detoksykujące. Dzięki temu znacznie usprawnia przemianę materii.

Ponadto, proces spalania tkanki tłuszczowej z pomocą octu z jabłek przebiega dość wolno, dlatego pomoże w uniknięciu efektu jo-jo. Chudnąć w rozsądnym tempie i nie zmieniając gwałtownie swojej diety na wysokokaloryczną po zakończeniu kuracji, uda nam się nie wrócić do poprzedniej wagi. Oczywiście, jeśli zaraz po zakończeniu diety z użyciem octu rzucimy się na fast foody i słodycze, nawet ocet nie zatrzyma efektu jo-jo. W ten sposób nie zadziała żadna dieta.

Opcja niezalecana dla wrażliwych, wymagająca czasu i poświęceń. Minusy

Niestety, dla tych, którzy liczą na szybkie efekty bez wysiłku, będzie to zła wiadomość: dieta z octem jabłkowym przebiega wolno i wymaga przestrzegania diety odchudzającej. Nie stracimy na wadze, jeśli nie zmienimy swojego dotychczasowego trybu życia, który sprawił, że przytyliśmy. Należy wyeliminować z menu białe pieczywo, ciasta, słodycze, smakowe jogurty, słodkie desery. Jeżeli ograniczymy puste kalorie i będziemy pamiętać o przynajmniej półgodzinnej, codziennej aktywności fizycznej, na pewno schudniemy.

Choć na samym początku kuracji waga szybko idzie w dół, to jest to spowodowane odwodnieniem, ponieważ ocet jabłkowy ma właściwości usuwające nadmiar nagromadzonej wody. Dlatego właśnie trzeba pamiętać o piciu dużej ilości płynów, które wspomogą jego efekt detoksykujący.

Nie można również pić octu jabłkowego bez ograniczeń, ponieważ może poważnie podrażnić śluzówkę i doprowadzić nawet do powstania wrzodów. Jeśli więc masz wrażliwy żołądek, lepiej postaw na suplementy z octem jabłkowym.

ocet jabłkowy odchudzanie dieta odchudzanie octem jabłkowym wspomagacze odchudzania
Komentarze
Dodano: 27 Wrzesień 2016
Autor: Kamila
Ocena:
Jak zrobić ocet jabłkowy w domu?
Odpowiedź
Dodano: 20 Czerwiec 2016
Autor: Dorota
Ocena:
A czy można stosować ocet jabłkowy przy refluksie i IBS?
Odpowiedź
Dodano: 18 Maj 2016
Autor: Rozwiewanie wątpliwości
Ocena:
Do Doroty: z tego, co wiem dobrze dedukujesz, ocet jabłkowy powinien Ci pomóc.
Odpowiedź
Dodano: 18 Maj 2016
Autor: Dorota
Ocena:
To w takim razie rozumiem, że jak ktoś ma problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie, powinien sięgnąć po ocet jabłkowy?
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach