45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Obniżone libido a jedzenie. Czego NIE jeść, żeby mieć ochotę na seks?

Obniżone libido a jedzenie. Czego NIE jeść, żeby mieć ochotę na seks?Obniżone libido a jedzenie. Czego NIE jeść, żeby mieć ochotę na seks?

Zwykle, porady na temat potencji skupiają się wokół tych produktów i zachowań, które są dobre dla naszego libido. Czasem jednak wystarczy po prostu pozbyć się niektórych nawyków żywieniowych, które po cichu, w sposób dla nas niezauważalny sprawiają, że unikamy seksu jak ognia. Wzmagają one zmęczenie, obniżają poziom testosteronu, albo działają rozleniwiająco… Takie samopoczucie z pewnością nie sprzyja udanemu życiu intymnemu, dlatego dobrze wiedzieć, co odstawić, aby nie pozbawiać się szansy na udany seks!

  • Co zmneijsza popęd seksualny?

  • Jakie produkty obniżają testosteron?

Wiele produktów obniża poziom testosteronu, nawet tych powszechnie uznawanych za zdrowe i dobroczynne dla kondycji organizmu. Choć zazwyczaj zaleca się zdrowe jedzenie jako sposób na poprawę libido, to niestety niepozorna soja w ogromnym stopniu obniża poziom wspomnianego wyżej "męskiego hormonu" i powoduje wzrost żeńskiego estrogenu. Na podstawie badań udowodniono, że zbyt częste jedzenie produktów sojowych przez panów (ok 120mg dziennie) osłabia męską potencję i jednocześnie skraca erekcję. Jakby tego było mało, zbyt dużo soi oznacza pogorszenie jakości nasienia.

Nie chodzi tutaj oczywiście o to, aby rezygnować ze zdrowego stylu życia. Wręcz przeciwnie – zamiana soi na tłuste mięsa i fast foody przyniesie podobny efekt, ale o tym za chwilę. Najlepszym sposobem jest po prostu umiar w jedzeniu soi!

Ukryci wrogowie erekcji – mięta, hormony i antybiotyki

Na libido ma wpływ również przyjmowanie hormonów i antybiotyków. Choć wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, nie chodzi tutaj o to, co zażywamy w formie tabletek – chodzi również o produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, sery, mięso, w których te szkodliwe substancje są ukryte. Skoro karmiono nimi zwierzęta, również my je łykamy. A to prawdziwy „ukryty wróg” naszej sprawności seksualnej, ponieważ zmienia gospodarkę hormonalną. Jak temu zaradzić? Najlepiej uważać na to, co i gdzie kupujemy. Eko-żywność to nie wymysł, ale odpowiedź na wszechobecne szkodliwe substancje zawarte w produktach spożywczych. Staraj się kupować wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych źródeł.

Co ciekawsze, również miętowa herbatka potrafi skutecznie obniżyć poziom testosteronu. Może i jest dobra na trawienie, ale z pewnością nie na libido. Tak samo działają tzw. węglowodany nieoczyszczone, czyli np. płatki kukurydziane.

Smażone frytki i piwko? Nie dzisiaj

Choć lampka wina przed stosunkiem może bardziej pomóc niż zaszkodzić, to zbyt częste lub w zbyt dużych ilościach to zabójcy udanego seksu. Niektórzy używają alkoholu, żeby dodać sobie animuszu i odwagi, ale niestety w nadmiarze bardziej szkodzi, niż pomaga. Dobrze jest zwrócić również uwagą na rodzaj wybieranego trunku – postawmy raczej na czerwone wino, unikajmy zaś dżinu z tonikiem i samego toniku, ponieważ ma on w swoim składzie chininę obniżającą testosteron.

Podobne właściwości ma smażone jedzenie. Niebezpieczne będą przede wszystkim frytki – nie dość, że smażone w głębokim tłuszczu, ogólnie niezdrowe, to jeszcze posypywane solą, która może powodować problemy z ciśnieniem. A od tego krótka droga do problemów z libido

potencja libido erekcja impotencja testosteron poprawa erekcji sposoby na potencję dieta na potencję udany seks sposoby na poprawę libido wrogowie erekcji co jeść na wzrost libido
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Monika
Ocena:
Najgorsze, co może być to obfita kolacja przed miłosnymi igraszkami. Czuję się tak ciężko, że nawet nie mam ochoty na zaloty męża.
Odpowiedź
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: Julita
Ocena:
A ja słyszałam, że ta cała eko-żywność to pic na wodę, bo jaką mam gwarancję, że sprzedawca nie wciska mi kitu, płacę drożej, a jakość wcale nie lepsza.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach