42 718 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczuNietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością polegającą na niekontrolowanym oddawaniu moczu, które skutkuje częściowym bądź całkowitym opróżnieniem pęcherza. Problem związany z nietrzymaniem moczu występuje powszechnie w każdym wieku i u obu płci, jednak częściej pojawia się u kobiet.

 
Szacuje się, że co czwarta kobieta po 40 roku życia zmaga się z tą dolegliwością. Mimo, iż jest to powszechnie występująca choroba, wiele osób decyduje się na jej ukrywanie przez lata nawet przed własnym lekarzem, chociaż jest wiele skutecznych sposobów na jej leczenie.
 

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu

Najczęściej inkontynencja wynika z  osłabienia mięśni dna miednicy, powodując nietrzymanie moczu przy kaszlu, kichaniu, śmiechu czy aktywności fizycznej jest to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu.  Innym powszechnie występującym podłożem pojawienia się nietrzymania moczu jest nad reaktywność pęcherza moczowego, czego skutkiem jest nagłe parcie na pęcherz i częste oddawanie moczu. Objawy te mogą występować samodzielnie lub równocześnie.

Nietrzymanie moczu w nocy

Choć mogłoby się wydawać, że nietrzymanie moczu w nocy jest problemem jedynie wieku dziecięcego to niestety coraz częściej występuje u osób dorosłych.  Dolegliwość nietrzymania moczu jest nie tylko problemem fizycznym, ale także psychicznym. Osoby dotknięte chorobą mają obniżone poczucie własnej wartości, unikają uczestniczenia w życiu społecznym, co może prowadzić do osamotnienia i wykluczenia. Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie leczenia od razu po rozpoznaniu choroby.

Leczenie nietrzymania moczu

Na całe szczęście leczenie nietrzymania moczu nie należy do skomplikowanych, a w pierwszych etapach jest wręcz bez inwazyjne. Proces leczenia zaczyna się zwykle od zmian nawyków, regularnego oddawania moczu i ćwiczenia mięśni dna miednicy w celu ich wzmocnienia. Niekiedy specjalista może zalecić zastosowanie elektrostymulacji, masażu oraz trening pęcherza. Jeżeli te metody nie przyniosą efektu można sięgnąć po farmakoterapię. Zanim jednak będzie koniecznie leczenie farmakologiczne bądź operacja warto wspomóc nasz organizm poprzez odpowiednią suplementację. Suplement diety zawierający naturalne składniki w odpowiednich proporcjach może wspomóc działanie naszego układu moczowego, wzmocnić go oraz zmniejszyć parcie na cewkę moczową. Do takich suplementów diety należy Uronal.

Tabletki na nietrzymanie moczu

Niezależnie od formy przyjętego leczenia oraz przyczynę nietrzymania moczu należy pamiętać o odpowiedniej higienie i pielęgnacji miejsc intymnych. Właściwa pielęgnacja i ochrona sprawiają, że każdego dnia można czuć się komfortowo i mieć pewność najwyższej ochrony. W ofercie suplementów diety oraz farmakoterapii są dostępne specjalistyczne preparaty w formie kapsułek, tabletek czy kremów do mycia. Przy wyborze odpowiedniego dla nas preparatu należy kierować się jego składem oraz odpowiednio dobranymi proporcjami. Warto zwrócić uwagę czy suplement, który kupujemy składa się w 100% tylko z naturalnych składników oraz zawiera ich odpowiednio duże stężenie w celu osiągnięcia najlepszych wyników terapii.

Źródło: https://www.uronal.pl/

nietrzymanie moczu leczenie nietrzymania moczu jakie są przyczyny nietrzymania moczu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 718 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach