45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Nierówna walka z męską niemocą. Problem z libido u mężczyzny

Nierówna walka z męską niemocą. Problem z libido u mężczyznyNierówna walka z męską niemocą. Problem z libido u mężczyzny

Obniżenie ochoty na seks dotyczy tak samo mężczyzn, jak i kobiet, jednak panowie często znoszą takie kłopoty dużo gorzej. W końcu to w dużej mierze to właśnie ich udział ma decydujące znaczenie, a pożądania nie sposób udawać… Ta trudna sytuacja to często nierówna walka z czynnikami psychicznymi i zdrowotnymi. Dlatego spadek libido dotyczy panów w różnym wieku: od bardzo młodych, po tych w zaawansowanym wieku.

Co powoduje obniżenie ochoty na seks?

Wiadomo, że jako nastolatek czułeś, że twoje hormony szaleją i mógłbyś robić to codziennie. Jednak z wiekiem ciało się uspokaja, choć libido i tak powinno pozostać w „normie”. Naukowo udowodniono, że również staż związku ma znaczenie – namiętność spada wraz z czasem jego trwania. Oczywiście, im dłuższy związek, tym większe przywiązanie, zaufanie i bliskość, dlatego można to dobrze wykorzystać i sprawić, aby seks był jeszcze lepszy niż na początku.

  • Jak pobudzić libido u mężczyzny?

  • Jak zwiększyć libido?

Mimo to, czasem człowiek po prostu nie może. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele np. jesienna lub zimowa aura, rodzicielstwo, konflikty, czy stres. Do najczęstszych czynników obniżających libido należą:

  • Stres – odbija się bardzo negatywnie na życiu seksualnym. Naucz się radzić sobie ze stresem za pomocą technik relaksacyjnych lub zasięgnij pomocy specjalisty. Dobrym sposobem na rozładowanie nerwów jest również uprawianie sportu, przyjemne wieczory we dwoje (np. w piątek, z lampką wina, przy dobrym filmie), przeznaczenie czasu na swoją pasję, spacery.
  • Konflikty – kłótnie i niewyjaśnione wątpliwości to wrogowie dobrego seksu. Rozwiążcie swoje problemy zanim zaplanujecie namiętny wieczór.
  • Kompleksy – brak wiary we własną atrakcyjność, przekonanie, że twoje ciało jest nieatrakcyjne – to z pewnością nie zapewni łóżkowych ekscesów. Pamiętaj, że problem często jest tylko w twojej głowie. Aby poradzić sobie z tym problemem, wystarczy regularna aktywność fizyczna, która oprócz poprawy wyglądu ciała sprawi, że poczujesz się o wiele lepiej. Podniesie się twoja pewność siebie, a wszyscy wiedzą, że pewność siebie jest sexy!
  • Brak czasu/prywatności – spowodowany rodzicielstwem. Dzieci to skarb, jednak świadomość ich obecności w drugim pokoju albo nieprzespane noce, gdy są jeszcze bardzo małe, może skutecznie zabić waszą namiętność. Aby móc odpocząć, najlepiej poprosić o pomoc rodzinę (wysłać dzieci na noc/weekend do dziadków) albo wynająć opiekunkę. Pamiętajcie, że choćbyście byli najlepszymi rodzicami, to musicie mieć trochę czasu tylko dla siebie.
  • Alkohol – dwa kieliszki wina skutecznie pobudzą krążenie i dodadzą animuszu, ale niestety zbyt duże ilości mogą skutkować zaburzeniami erekcji.
  • Niewyspanie – zbyt mała ilość snu to obok stresu jeden z najczęstszych powodów obniżonego libido u mężczyzn. Zbyt późne chodzenie spać, problemy z bezsennością, przerywany sen, wczesne wstawanie, to wrogowie udanego seksu. Niewyspanie powoduje zmęczenie, a w zmęczonym organizmie spada libido.
potencja libido erekcja stres seks libido u mężczyzny
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Justyna
Ocena:
O tak, niestety posiadanie dzieci nie sprzyja intymności. My mamy 2 małe szkraby, rok i 3 lata i często dzieciaki przerywają chwile uniesienia.
Odpowiedź
Dodano: 24 Maj 2016
Autor: Mirek
Ocena:
Ja dodałbym jeszcze, że żona skutecznie obniża libido swoimi ciągłymi fochami i pretensjami.
Odpowiedź
Dodano: 14 Maj 2016
Autor: artek
Ocena:
ja śpię przeciętnie 5 godzin na dobę ze względu na pracę i rzeczywiście od jakiegoś czasu moja aktywność w sypialni spadła, mam 42 lata
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach