45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Nie daj się nerwom! Ćwiczenia, które rozładują stres

Nie daj się nerwom! Ćwiczenia, które rozładują stresNie daj się nerwom! Ćwiczenia, które rozładują stres

Energiczne, dynamiczne, rozluźniające… Możemy wybierać spośród aktywności, które rozładują stres w zgodzie z własnym temperamentem. Osoby towarzyskie, które szybko pozyskują sympatię szerszego grona z osób z pewnością nie będą zachwycone metodami samotnika, który rozprawia się z własnymi nerwami uprawiając z dala od miejskiej wrzawy jogging. I na odwrót, nie poślesz kogoś poszukującego wyciszenia na zajęcia Zumby.

  • Jak radzić sobie ze stresem?

  • Jak się wyciszyć?

Sport to zdrowie, a nawet znacząca fabryka hormonów szczęścia. Pozwala stłumić wzburzony pod wpływem stresu kortyzol. Podpowiadamy, które ćwiczenia przyniosą ukojenie.

Ćwicz i wyluzuj!

  1. Bywa, że pod wpływem złości mamy ochotę kogoś uderzyć, prawdopodobnie większość z nas doświadczyła tak silnego gniewu. Instynkt podpowiada, że to najprostsza droga dla rozładowania napięcia. Gdy narastający stres staje się nie do zniesienia spróbuj boksować pod nadzorem instruktora. Worek treningowy w przeciwieństwie do niefrasobliwych potencjalnych ofiar ma dużo zalet, silnego ciosu nie przypłacimy po ochłonięciu moralnym kacem i nie dopuścimy do eskalacji konfliktu, który mógłby mieć przykre konsekwencje. To także doskonały trening kardio łączący przyjemne z pożytecznym, dzięki niemu schudniesz i spalisz kalorie.
  2. Propozycja nr 2 uszczęśliwi samotników, którzy lubią przewietrzyć umysł. Jednakże by osiągnąć stan odprężenia, koniecznie zostaw telefon w domu. Podczas biegu nie zastanawiaj się nad dystansem, jaki został do pokonania, nie stawiaj na szybkość. Pozwól sobie na taki bieg bez postanowień w temacie osiągnięć.
  3. Szalej przy muzyce we własnych czterech kątach, bądź wybierz się na zajęcia taneczne w domu kultury czy klubie fitness. Doskonale sprawdzi się trening Zumby, albo Bokwy, które łączą energiczne wymachy z niezbyt skomplikowanymi układami dla nowych uczestników. Natomiast w domu zdaj się na muzykę o dużej częstotliwości, która odpowiednio oddziałuje na korę mózgową. Przy tak intensywnych wysiłku stres powinien szybko odpuścić.
  4. Rozważ interwały, które przeplatają bardziej wytężony wysiłek z chwilami, w których możemy odpocząć, jednocześnie nie odrywając się od ćwiczeń. Po zakończonym treningu zyskasz niemal od razu doskonałe samopoczucie, a po stresie nie zostanie ślad w formie napiętych mięśni. Szczególnie popularna jest tabata.
  5. Stanie na rękach wprawi w doskonały nastrój, a ponadto pozwoli zwiększyć siłę i równowagę. W tej pozycji ciała zwiększa się transport krwi do mózgu, w związku z czym ukojeniu towarzyszy świeży napływ energii. Podczas ćwiczenia skieruj wzrok między dłonie, dopilnuj by ciało pozostało spięte, a barki były aktywne.
stres samopoczucie trening napięcie mięśni jogging interwały jak rozładować stres zajęcia fitness

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach